• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Nacinanie dziąsła

Czyli co robić gdy boli ząb oraz pytania na temat innych schorzeń jamy ustnej.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Nacinanie dziąsła

Nieprzeczytany postautor: emily333 » 25 gru 2010, 00:01

Witam!
Z powodu nie mogącej się wydostać ósemki i związanego z tym bólu wczoraj miałam nacinane dziąsło. 3 dni wcześniej zaczęłam brać antybiotyk ponieważ w okolicy tego zęba zrobił się stan zapalny. W dzień zabiegu nie czułam już praktycznie żadnego bólu, mogłam już normalnie jeść. Mimo to lekarz i tak doradził naciąć dziąsło. Zabieg nic nie bolał. Gdy wróciłam do domu ból był potworny, nawet naproxen 500 mg go nie zniósł a jedynie złagodził. Ponadto wrócił jeden z objawów stanu zapalnego tzn nie mogłam przełykać śliny z powodu bólu w gardle (od strony tego zęba). Byłam w szoku, myślałam że to co najgorsze minęło a jednak nie. Płukałam wodą utlenioną, nadal biorę antybiotyk (zostały jeszcze 3 kapsułki). Dziś jest już lepiej, ale nadal czuję lekki ból przy połykaniu i ból tej rany po nacięciu. Czy to normalne, że ból przy połykaniu minął i po zabiegu wrócił? Kiedy rana się całkowicie zagoi, tak że będę mogła już jeść nie tylko po jednej stronie? Czy może objawy wskazują że coś jest nie tak? Z góry dziękuję za odpowiedź.
emily333
Początkujący
 
Posty: 2
Rejestracja: 24 gru 2010, 23:45
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Reklama

Odp.: Nacinanie dziąsła

Nieprzeczytany postautor: mymy » 25 gru 2010, 15:10

Witam! Czy ząb widać? Czy było robione zdjęcie RTG zęba? Bo nie bardzo rozumiem celowość nacinania dziąsła, to ani nie pomoże w wyrzynaniu się zęba ani nie złagodzi bólu. Ząb trzyma kość, nie dziąsło. Opisane przez Panią objawy wskazują na tzw. utrudnione wyrzynanie, które kwalifikują ząb ósmy do usunięcia. Proszę do czasu jak najszybszej następnej wizyty płukać usta płynem Eludrin lub/i smarować dziąsło w okolicy tego zęba Dentoseptem A. Dodatkowo środki p/bólowe, naproxen albo ibuprofen. Ew., jak jest w posiadaniu, Ketonal.
Odpowiadając na Pani pytanie, tak, to możliwe, ponieważ przyczyna stanu zapalnego nie została usunięta. Wygojenie się rany na dziąśle nie zakończy utrudnionego wrzynania zęba. Objawy mogą zaniknąć, lecz za pewien, nie wiadomo jak długi czas powrócą.
Pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Nacinanie dziąsła

Nieprzeczytany postautor: emily333 » 25 gru 2010, 19:04

Dziękuję za odpowiedź
Ząb w całości widać bowiem przed nacięciem był on widoczny w połowie, a teraz już widać cały. Ani stomatolog ani chirurg nie mówili nic o zdjęciu RTG. Dziś już skończyłam brać antybiotyk, nadal czuję ból przy połykaniu i nadal boli w miejscu nacięcia. Nie jestem w stanie teraz kupić nic w aptece z uwagi na to, że są święta. Czy zamiast podanych przez pana środków może być woda utleniona, soda? Ile razy dziennie należy płukać?
Stomatolog kazał się zgłosić po nowym roku... nie wiem czy aż tyle czekać.. Nie mogę normalnie jeść, ile czasu goi się taka rana?
emily333
Początkujący
 
Posty: 2
Rejestracja: 24 gru 2010, 23:45
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Odp.: Nacinanie dziąsła

Nieprzeczytany postautor: mymy » 25 gru 2010, 23:00

A przepraszam, ile ma Pani lat że ta ósemka się jeszcze nie wyrznęła? Bo w wieku dwudziestu kilku lat gdy się nie wyrznęła całkowicie, najprawdopodobniej już się nie wyrznie. Dziąsło po nacięciu się obkurczyło i dlatego odsłoniło koronę, ale proszę mi wierzyć, nie przeszkadzało ono w wyrzynaniu. Ząb taki (z Pani opisu) kwalifikuje się do usunięcia.
Jeśli brak środków do płukania, które działają ściągająco (rumianek, szałwia, kora dębu) to można stosować wodę utlenioną - 10-20 kropli na szklankę wody. O sodzie szczerze się przyznam nie słyszałem.
Rana goi się zależnie od wielkości i głębokości, więc nie mogę Pani dokładnie napisać mając na uwadze ciągle istniejący w tym miejscu stan zapalny. Normalnie po 7 dniach rana przestaje krwawić i prawie całkowicie boleć.
Skoro boli a antybiotyk się skończył (a nie można go brać przecież w nieskończoność) trzeba się zgłosić zaraz po świętach. Zrobić zdjęcie by przekonać się jak głęboko ząb jest w kości oraz jak jest położony, skorelować to ze stanem jamy ustnej i podjąć ostateczną decyzję. Pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak


Wróć do Boli mnie! oraz inne schorzenia w jamie ustnej

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości

  • Reklama
cron