• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

bolący język

Czyli co robić gdy boli ząb oraz pytania na temat innych schorzeń jamy ustnej.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

bolący język

Nieprzeczytany postautor: rabi » 04 lis 2010, 12:02

Dwa tygodnie temu na wskutek zbyt mocnego czyszczenia języka szczoteczką elektryczną uszkodziłam sobie jego powierzchnię . Nie do krwi, ale po trzech dniach zaczał boleć i wygląda jakby był stary nabłonek w srodkowej części. Brodawki językowe stały się czerwone i powiększyły się do rozmiarów malutkich kuleczek. Nie ma ranek, owrzodzeń, aft. Dentysta polecił płukać jamę ustną szałwią. Obecnie nadal bolą mnie powiększone brodawki jęzkowe, choć nie są tak czerwone. Jak długo regeneruje się język, jak to leczyć.
rabi
Początkujący
 
Posty: 2
Rejestracja: 04 lis 2010, 11:55
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Reklama

Odp.: bolący język

Nieprzeczytany postautor: mymy » 04 lis 2010, 15:19

A jakiej końcówki Pani używała? bardzo pomocne by było zdjęcie.
Mogła Pani uszkodzić nabłonek na języku i doszło do zapalenia. Proszę spróbować polski żel Baikadent Herbapolu: http://www.apteki.med.pl/1073,baikadent ... ntent=1073. Kosztuje ok. 7-8 zł. Działa przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybiczo i przeciwzapalnie.
Najlepiej by było gdyby Pani zamieściła zdjęcie oraz gdy po kilku dni kuracji tym żelem nie przejdzie trzeba się udać do dentysty, ew. dermatologa.
Pozdrawiam!
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: bolący język

Nieprzeczytany postautor: rabi » 04 lis 2010, 16:17

Dziękuję za odpowiedź. Używałam końcówki oral b perfection clean, która jest dosyć twarda i niestety za mocno docisnęłam. Na pewno doszło do uszkodzenia nablonka, bo w jednym miejscu na środku języka jest jakby różowe wytarcie. Mimo to brodawki powiększyły się na całym języku nawet na końcu, który boli najbardziej mimo,że nigdy go nie czyściłam. Poza tym teraz na chropowatej powierzchni gromadzi się jeszcze więcej osadu, a nie mogę go tknąć. Żel baikadent mam w domu, ale nie wiedziałam ,że można smarować nim nie tylko dziąsła.
rabi
Początkujący
 
Posty: 2
Rejestracja: 04 lis 2010, 11:55
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Boli mnie! oraz inne schorzenia w jamie ustnej

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości

  • Reklama
cron