• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Pulsujący ząb oraz plama na podniebieniu

Czyli co robić gdy boli ząb oraz pytania na temat innych schorzeń jamy ustnej.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Pulsujący ząb oraz plama na podniebieniu

Nieprzeczytany postautor: Cri5t » 12 wrz 2010, 06:37

Witam Serdecznie, to mój pierwszy post na tym forum i mam nadzieję że ostatni dotyczący problemu z zębami :). Dobra do rzeczy. Streszczę swoją historię, miałem leczonego zęba kanałowo jakieś 2 m-c temu, a mianowicie 6-ka górna prawa strona. Pani dentystka zrobiła mi zęba trując go tylko przez 1 dzień co już było dla mnie podejrzane, teraz już wiem że się śpieszyła (więcej klientów = oczywiście więcej pieniązków) oczywiście byłem prywatnie. Ząb nazajutrz został wypełniony (odbudowana korona) pomijając przy tym nieziemski ból który powodował zawijanie się moich nóg wokół szyi, no ale było jakby nie patrzeć dobrze przez pierwszy miesiąc (od zabiegu minęły dwa m-c). Jakieś 2 tygodnie temu zaczęła się pojawiać wrażliwość na zimny i gorący prowiant, pomyślałem że to urok zęba po leczeniu kanałowym ale później doszedł wieczorny ból tylko wieczorny przy gryzieniu twardych pokarmów(taki ból uciskowy bo gdy nie gryzłem nie bolało). I teraz to co mnie przeraża od 3 dni ząb zaczął pulsować, wystąpił obrzęk na podniebieniu nie na dziąśle (choć teraz patrząc dziąsło jest czerwonawe i nabrzmiałe) takie wybroczyny. Boli mnie połowa głowy wraz z kośćmi jarzmowymi i oczodołem. Obawiam się że będzie konieczne usunięcie zęba :/ a zależy mi na komplecie ząbków zwłaszcza że mam dopiero 20 lat :/. Boję się jednak bardziej jakiś powikłań typu zapalenie okostnej, słyszałem nawet że w wyniku takich chorób zęba można stracić nawet oko, albo stan zapalny może przedostać się do mózgu, na samą myśl drżę. Niestety apogeum dorwało mnie w weekend. Oblatałem dentystów ale wszędzie zamknięte czynne dopiero w poniedziałek i wtedy się bezzwłocznie zgłoszę. Proszę mi odpowiedzieć czy moje objawy są uzasadnione i co mogę zrobić aby przeczekać tą Niedzielę czy nic się nie stanie przez ten weekend?

Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na odpowiedź :)


Przepraszam za dwa posty pod sobą ale prosiłbym o poprawę nazwy tematu, pomyliło mi się i zamiast "Pulsujący" napisałem "Pilsujący" a nie ma opcji edytuj. Dziękuję z góry
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2010, 13:03 przez mymy, łącznie zmieniany 1 raz
Powód: scalone 2 posty pod rząd. Mozliwość edytowania zostaje wyłączona gdy zostanie napisany kolejny post.
Cri5t
Początkujący
 
Posty: 2
Rejestracja: 12 wrz 2010, 06:20
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Student
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Marketing i Zarządzanie
Rok studiów: 2
Miasto uczelni: Gdańsk
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Reklama

Odp.: Pulsujący ząb oraz plama na podniebieniu

Nieprzeczytany postautor: mymy » 12 wrz 2010, 13:24

Witam, ból jaki opisujesz i okoliczności w jakich powstaje sugeruje ropne zapalenie. Najprawdopodobniej kanał(y) nie został(y) dokładnie oczyszczony(e).
Z jakiego powodu ta szóstka była leczona kanałowo?
Trochę mało czasu minęło żeby myśleć o tak poważnych powikłaniach i niepotrzebnie się straszyć, jednak trzeba do dentysty iść jak najszybciej, zrobić zdjęcie RTG, dokładnie je przestudiować wraz z wyglądem błony śluzowej koło tego zęba. W zależności od rozległości zmian pod zębem i od stanu ogólnego zęba (a wnioskuję że jest ok skoro widzę że Ci na zębach zależny) możliwe że wystarczy ponowne leczenie kanałowe, wielowizytowe z pozostawianiem lekarstwa w kanale zęba i dopiero po wygojeniu ostateczne wypełnienie.
Co nagle to po diable - szkoda tylko że Ty musisz cierpieć. Jeśli brak przeciwwskazań na ból zażyj coś z ibuprofenem. Pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Pulsujący ząb oraz plama na podniebieniu

Nieprzeczytany postautor: Cri5t » 13 wrz 2010, 00:32

Szóstka leczona była z powodu dziury niestety kiedyś jadłem landrynkę, a mimo że mam mocne zęby (wszyscy dotychczasowi dentyści tak oznajmili) to ta szósteczka uległa ukruszeniu w wyniku którego powstała dziurka przy bocznej krawędzi zęba i tam zaczęła rozwijać się próchnica. Niestety byłem za granicą ponad 2,5 miesiąca i nie mogłem z tym nic zrobić :/. Co do Dentystki która odwaliła mi fuchę, sam nie wiem czy ją opierdzielić czy szkoda czasu wiem że jutro idę do innej Pani ponoć robi kapitalne znieczulenie mój ojciec poszedł tam wyrwać zęba w ciężkim stanie, i jak sam twierdzi nic a nic nie czuł to dobrze rokuje xD hehe

Dzięki wielkie za odpowiedź trochę się uspokoiłem :D


PS: Co do edytowania to zauważyłem że znika nie tylko pod wpływem następnego posta ale także po czasie :) (paru godzinach) co miało miejsce w moim przypadku :D
Cri5t
Początkujący
 
Posty: 2
Rejestracja: 12 wrz 2010, 06:20
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Student
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Marketing i Zarządzanie
Rok studiów: 2
Miasto uczelni: Gdańsk
Uczelnia: -
Pracuję: Tak


Wróć do Boli mnie! oraz inne schorzenia w jamie ustnej

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości

  • Reklama