• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

The Wand TM

Polecane, krytykowane urządzenia używane w gabinecie.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

The Wand TM

Nieprzeczytany postautor: tancerz » 20 lut 2011, 01:12

Proste pytanie. Co myślicie o znieczuleniach przy pomocy urządzenia The Wand TM? Faktycznie jest takie odkrywcze, bezbólowe i "inteligentne" ?
tancerz
Aktywny
 
Posty: 13
Rejestracja: 20 lut 2011, 01:08
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Student
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: stoma
Rok studiów: 1
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Reklama

Odp.: The Wand TM

Nieprzeczytany postautor: mymy » 20 lut 2011, 23:47

To taki.. w sumie przełom w znieczulaniu, co prawda drogi, ale działa! Płyn znieczulający podawany jest komputerowo, można ustalać jego przepływ. Dzięki wolnemu przepływowi nie ma uczucia rozpierania tkanek (co równie dobrze można też osiągnąć zwykłą strzykawką, a jeszcze lepiej karpulą) więc nie boli. Wielkim plusem jest też brak widoku typowej strzykawki co ma ogromny aspekt psychologiczny - tu jest tylko igła na wężyku. Jako dentysta myślę że kiedyś bym zainwestował w taki sprzęt.
Pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: The Wand TM

Nieprzeczytany postautor: tancerz » 21 lut 2011, 16:13

Właśnie tak patrzyłem, ceny nie są powalające. Nowy w granicach 7k, a na allegro widziałem sprzęt wystawowy 4 letni nie używany ani razu za 2,5. Ciekaw jestem, czy on też poza tym co wymieniłeś, działa na takiej zasadzie, że roztwór jest podawany precyzyjnie też "przed torem igły" wskutek czego podczas zagłębiania się w kolejne warstwy nic nie czuć? (trochę jak działanie pługu przed autem, w tym sensie ;) , żadna ludzka ręka chyba nie była by tak aż prezycyjna? )

Zainteresowało mnie to, że nie ma uczucia opuchnięcia wargi, policzka, że podobno idealnie podaje miejscowo, że brak uwypuklającej się niekomfortowo śluzówki itp. Ciekawe naprawdę.
tancerz
Aktywny
 
Posty: 13
Rejestracja: 20 lut 2011, 01:08
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Student
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: stoma
Rok studiów: 1
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: The Wand TM

Nieprzeczytany postautor: mymy » 21 lut 2011, 20:27

Szczerze powiem, że nie raz udało mi się znieczulic pacjenta zwykłą strzykawką z igłą i nic nie poczuli - pytałem ich :) Uczucie opuchnięcia powstaje przy szybkim deponowaniu płynu.
Płyn deponuje się naciskając na pedał więc również i podczas wkłuwania możesz naciskać pedał. Przed wkłuciem warto prysnąć Lidokainą w spray'u lub wmasować trochę żelu co bardzo poprawia komfort pacjenta, szczególnie przy znieczulaniu zwykłą igłą Luera.

ps. Ciekawe czemu ktoś sprzedaje tak tanio nie używany sprzęt? :) to czy był używany czy nie, wie tylko właściciel, a 7k to nie małe pieniądze..
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: The Wand TM

Nieprzeczytany postautor: tancerz » 21 lut 2011, 21:22

Spotkałem się z opinią, że coś, co jest używane jako podmiot pokazowy w handlu (w każdej dziedzinie) firmy zawsze szybko i tanio sprzedają, by się tego pozbyć jak najszybciej. Dlaczego- nie wiem, ale jestem pewien, że tak jest na pewno.

W gabinecie gdzie pracowałem, co ciekawe, lekarze rzadko używali lidocainy, dwa razy spotkałem się z zastosowaniem zamrażającego chlorku etylu przed wkłuciem, na pow. dziąsła.

Wychodzi na to, że umiejętności mogą wystarczyć, ale ten aspekt psychologiczny daje dużą przewagę :) duża cena ale na pewno się zwróci w postaci zadowolonych pacjentów i dobrej opinii. No i podoba mi się opcja odciążenia ręki, trzymania jak długopis końcówki, a używania nóg do dozowania ;)
tancerz
Aktywny
 
Posty: 13
Rejestracja: 20 lut 2011, 01:08
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Student
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: stoma
Rok studiów: 1
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: The Wand TM

Nieprzeczytany postautor: mymy » 22 lut 2011, 15:25

W sensie tylko ten przedmiot który był używany do pokazu? A reszta w normalnej cenie?

Chlorku etylu już się nie stosuje, przynajmniej w Polsce, ponieważ przez bardzo niską temperaturę podczas parowania jest ryzyko uszkodzenia ośrodka oddechowego (głównie u dzieci). Nie pamiętam gdzie o tym czytałem :/

Ja tez jestem za komputerowym znieczulaniem ;)
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: The Wand TM

Nieprzeczytany postautor: tancerz » 22 lut 2011, 17:47

A jak widzisz stosowali. :P Nakładali na kulkę z watki i smarowali szybko dziąsełko przed wkłuciem :)

Tak, zawsze sprzęt pokazowy np. z targów będzie wystawiony o wiele taniej, mimo, iż nie był używany. Firmom pewnie nie opłaca się rozczulać nad niepełnej wartości podmiotami i je szybko chcą sprzedać ;)
tancerz
Aktywny
 
Posty: 13
Rejestracja: 20 lut 2011, 01:08
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Student
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: stoma
Rok studiów: 1
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: The Wand TM

Nieprzeczytany postautor: mymy » 22 lut 2011, 22:30

a w ataki sposób to można, myślałem o kierowaniu strumienia spray'u do jamy ustnej. W taki sposób nawet znieczulano gardło przy gastroskopii czy przy cewnikowaniu.

Taki sprzęt powystawowy to bym kupił :) Jeśli to nie taki sprzęt jak powystawowe radia, laptopy itp, porysowane, częściowo zużyte baterie etc.
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: The Wand TM

Nieprzeczytany postautor: tancerz » 23 lut 2011, 14:37

Nie no opis był, skrótowo mówiąc podłączyć i jazda, że podbijają gwarancję roczną (krótko, ale i tak nieźle?) Ale to było x miesięcy temu. Na allegro trzeba polować naprawdę czasem nieźle rzeczy można tanio wyrwać.
tancerz
Aktywny
 
Posty: 13
Rejestracja: 20 lut 2011, 01:08
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Student
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: stoma
Rok studiów: 1
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Sprzęt

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

  • Reklama
cron