• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Koszty związane z budową i użtkowaniem domu

  • Reklama

Odp.: Koszty związane z budową i użtkowaniem domu

Nieprzeczytany postautor: sylwia4012 » 25 paź 2015, 13:27

Bardzo popularne ostatnio stały się pompy ciepła. Koszt instalacji nadal jest spory, ale warto. Często bywają promocje, a i na dotacje można liczyć. Teromolit z Wrocławia oferuje dobre pompy Danfoss http://www.termolit.pl/pompy-ciepla.html , które są nie tylko niezawodne, ale i wygodne, komfortowe, niemal bezobsługowe.
sylwia4012
Dociekliwy
 
Posty: 41
Rejestracja: 21 sty 2014, 13:34
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Reklama

Odp.: Koszty związane z budową i użtkowaniem domu

Nieprzeczytany postautor: Axela » 29 paź 2015, 22:29

Zaoszczędzić na pewno można na eksploatacji, tak samo na budowie. Pytanie tylko, czy się to aby na pewno opłaci.
Opcji jest naprawdę wiele. Przykład pierwszy z brzegu: czy chcemy stawiać tradycyjny, wielki, murowany kominek na drewno, czy postawimy na nowoczesny, tańszy, ale równie efektowny kominek na biopaliwo. Tego typu "dylematów", wpływających na koszty budowlano-eksploatacyjne, jest naprawdę sporo.
Awatar użytkownika
Axela
Początkujący
 
Posty: 6
Rejestracja: 08 paź 2015, 10:31
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Odp.: Koszty związane z budową i użtkowaniem domu

Nieprzeczytany postautor: annika » 05 lis 2015, 15:18

Kominek to na pewno bardzo dobry pomysł, ponieważ ma dwa walory. Po pierwsze to zawsze dodatkowe ciepło, a po drugie nie można zapominać o walorach estetycznych. Bardzo piękne są kominki kaflowe, np. takie http://www.kominki-lumar.com/kaflowe.html - przypominają trochę stare, klasyczne piece.
annika
Aktywny
 
Posty: 22
Rejestracja: 30 sie 2015, 19:46
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Koszty związane z budową i użtkowaniem domu

Nieprzeczytany postautor: magda906 » 30 lis 2015, 11:16

Ja jestem posiadaczka dwóch kominków. mają funkcję dekoracyjną i raczej nie wyobrażam sobie, by mogły być jedynym źródłem ogrzewania domu. Za to pomysł z pompą ciepła jest niezwykle atrakcyjny. Na stronie Termolitu, o której pisze sylwia4012, wyczytałam, że taka inwestycja szybko się zwraca i jest faktycznie opłacalna. Nie ponosi się dodatkowych kosztów związanych z częstą konserwacją (a np. moje kominki dwa razy w roku wymagają kominiarza) i dostarczaniem paliwa.
magda906
Weteran
 
Posty: 126
Rejestracja: 25 mar 2014, 14:46
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Koszty związane z budową i użtkowaniem domu

Nieprzeczytany postautor: poczytna » 30 lis 2015, 16:23

Ja posiadam pompę ciepła i rzeczywiście oszczędzam na ogrzewaniu, niemniej wzrosły koszta za prąd. Co do szamba to opłata za nieczystości nie wydaje mi się aż tak duża, z pewnością wyrównuje się przy zapłacie za zamówienie szambiarki, czy się mylę ? Ahh i ja również dogrzewam się kominkiem. Super sprawa. Wystarczyło zakupić rury kraków i rozprowadzić je po całym domu. Ciepło z kominka przenosi się na cały dom. Jeśli tylko ktoś ma dostęp do drewna to jest to idealna opcja oszczędności :))
poczytna
Początkujący
 
Posty: 9
Rejestracja: 27 paź 2015, 10:18
Płeć: Kobieta
Jestem: Student
Tytuł / Specjalizacja: chirurgia stomatologiczna
Kierunek studiów: Chirurgia
Rok studiów: 2
Miasto uczelni: Wrocław
Uczelnia: Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
Pracuję: Nie

Odp.: Koszty związane z budową i użtkowaniem domu

Nieprzeczytany postautor: justi.kaczmarek1 » 01 gru 2015, 12:43

dzieki za ten wątek i rady, czekam na inne, a w miedzy czasie rzucę coś od siebie. Sama zainteresowałam się obniżeniem rachunków za mieszkanie, bo potrzebuje dodatkowego grosza. Głupia sprawa, bo zapomniałam o jednym rachunku i dowalili mi odsetki ( i jeszcze doprowadziłam do tego ze czarna lista dłużników powiększyła się o moje dane) więc chcąc spłacić ten dług, jak najszybciej postanowiłam zacząć od „oszczędzania na rachunkach”;) Póki co pamiętam aby wyłączać za sobą światło, wyjmować ładowarki z gniazdek, nie odkręcać na maxa kaloryferów itd. Ale również ostatnio zaczełam się zastanawiać nad kosztami związanymi z usługami zewnętrznymi jak np czynsz, wywóz śmieci… ktoś wie jak moge takie koszty obniżyć? Przyznam, ze to pierwszy raz gdy musze być taka samodzielna więc nie bardzo się orientuję, da się w ogóle zmniejszyć czynsz czy to jest z góry narzucone? Za wszelkie inne rady będę również wdzięczna ;)
justi.kaczmarek1
Początkujący
 
Posty: 3
Rejestracja: 24 sie 2015, 10:10
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: Wrocław
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Koszty związane z budową i użtkowaniem domu

Nieprzeczytany postautor: krystyna123 » 22 kwie 2016, 09:27

Dom to droga sprawa w utrzymaniu, ale zawsze można oszczędzać, np. na prądzie czy wodzie. Tutaj ważne są dobre nawyki(wyłączać światło, wyłączać tv czy kompa, nie myć naczyń pod bieżącą wodą, zamiast kąpieli brać prysznic itd) oraz różne nowoczesne rozwiązania. Poza tym można oszczędzać na ogrzewaniu, np. dbając o szczelność okien i drzwi, nie zasłaniajac grzejników, korzystając z pomp ciepła czy kominków. Dlatego dla mnie lepszym wyjściem było kupno mieszkania w czym pomogło mi biuro nieruchomości(tanie mieszkanie bydgoszcz). Płacę tylko czynsz i rachunki, które są mniejsze. A oszczędzać można tak samo i na wodzie, i na prądzie.
krystyna123
Początkujący
 
Posty: 8
Rejestracja: 16 gru 2015, 09:49
Płeć: Kobieta
Jestem: Inna osoba
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Koszty związane z budową i użtkowaniem domu

Nieprzeczytany postautor: eni » 13 cze 2016, 10:15

Jednym z głównych kosztów związanych z użytkowaniem domu jest ogrzewanie.
Na ogrzewanie w ciągu roku przeznaczam spore kwoty. Dlatego interesują mnie sposoby na zmniejszenie tych kosztów.
Z tego artykułu http://tektoniczny.pl/ogrzewanie-domu-najlepsze-sposoby-na-cieplo/
dowiedziałam się, że już na etapie planowania budowy domu trzeba dokładnie przemyśleć sposoby ogrzewania domu.
Osobiście nie miałam takiej możliwości, bo wprowadziłam się do wybudowanego wcześniej domu, ale dla tych którzy planują budowę proponuje wszystko rozsądnie zaplanować, aby koszty ogrzewania były jak najniższe.
eni
Hero member
 
Posty: 80
Rejestracja: 02 lut 2015, 12:23
Płeć: Kobieta
Jestem: Inna osoba
Tytuł / Specjalizacja: "-"
Kierunek studiów: "_"
Rok studiów: -
Miasto uczelni: "_"
Uczelnia: "_"
Pracuję: Nie

Odp.: Koszty związane z budową i użtkowaniem domu

Nieprzeczytany postautor: Rysia » 06 gru 2016, 11:26

My nie chcieliśmy się bawić z budową chociaż bliscy bardzo nas do tego namawiali, jednak my chcieliśmy mieć coś swojego od razu. Trafiliśmy na sieć nowo-wybudowanych mieszkań w Krakowie http://praskapark.pl, oferta była przystosowana idealnie do nas, mogliśmy jeszcze zmienić kilka rzeczy tak totalnie pod siebie, mieszkanie było wykończone tak jak należy,a mieliśmy co do tego obawy (racjonalnie, chcieliśmy żeby wszystko było idealnie) Nas znajomi kupili dom w stanie surowym, zaczęli go remontować teraz budowa całkiem ich pochłonęła, my natomiast jesteśmy po pierwsze totalnymi mieszczuchami po drugie nie chciałoby nam się samym nanosić tylu zmian, woleliśmy żeby kto inny się tym zajął
Rysia
Początkujący
 
Posty: 8
Rejestracja: 29 lis 2016, 12:48
Płeć: Kobieta
Jestem: Inna osoba
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Odp.: Koszty związane z budową i użtkowaniem domu

Nieprzeczytany postautor: romekk » 14 sty 2017, 16:10

Jeśli chodzi o Kraków to fajne osiedle buduje ta firma http://gama-m.pl - mieszkam nie daleko jest dobre połączenie z centrum, to ogromny plus w tak dużych miastach.
romekk
Aktywny
 
Posty: 11
Rejestracja: 13 lip 2015, 13:49
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Koszty związane z budową i użtkowaniem domu

Nieprzeczytany postautor: wyrwany » 16 sty 2017, 23:58

Mało kto zwraca uwagę, że należy budować taki dom, na jakiego eksploatację będzie nas stać. Jak więc to wyliczać? Fajny artykuł o tym czytałem na http://kasiaplich.pl/.
wyrwany
Weteran
 
Posty: 197
Rejestracja: 17 wrz 2016, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Koszty związane z budową i użtkowaniem domu

Nieprzeczytany postautor: Gabrys » 17 sty 2017, 12:53

No właśnie, jak się ma swój dom to trzeba myśleć o wywozie śmieci, o ogrzewaniu, o odśnieżaniu, o utrzymaniu czystości wokół terenu, o ogród itp. itd. dlatego my się zdecydowaliśmy na zakup mieszkania i zdecydowaliśmy się na mieszkanie z rynku pierwotnego http://www.czyzewskiego1.pl bo porównując koszta mieszkań używanych w tych rejonach to nie wyniesie nas tak znowu dużo więcej a przynajmniej nie będziemy się musieli martwić o to co będzie później. Może mam takie podejście bo jesteśmy przyzwyczajeni do życia w mieszkaniach ;)
Gabrys
Dociekliwy
 
Posty: 31
Rejestracja: 24 lis 2016, 14:21
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Inna osoba
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Koszty związane z budową i użtkowaniem domu

Nieprzeczytany postautor: AnnaMon » 30 sty 2017, 15:31

No mieszkanie na pewno jest mniej problemowe niz domek ale jednak jak już skończy się wszystko co związane z budową i aranżacją domu i wszystkie usługi ogrodnicze zostaną wykonane to jak człowiek usiądzie w swoim ogrodzie i na to wszystko spojrzy to uwierzcie mi że zrozumie że naprawdę warto było.
AnnaMon
Hero member
 
Posty: 55
Rejestracja: 16 lis 2016, 14:49
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: Kraków
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Koszty związane z budową i użtkowaniem domu

Nieprzeczytany postautor: WrozkaZebuszka » 31 sty 2017, 11:49

My dopiero jesteśmy na etapie początkowym, mianowicie wybieramy projekt domu więc niewiele mogę powiedzieć o samej budowie czy kosztach utrzymania, jednak sądzę,że budowa pochłonie nasze oszczędności i nie tylko więc będziemy się musieli nauczyć oszczędzać na innych rzeczach.
WrozkaZebuszka
Weteran
 
Posty: 108
Rejestracja: 16 lis 2016, 10:36
Płeć: Kobieta
Jestem: Inna osoba
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Koszty związane z budową i użtkowaniem domu

Nieprzeczytany postautor: bialykiel50 » 11 lut 2017, 01:29

Wiele zależy od ocieplenia domu. Jeśli dach jest dobrze izolowany od zimna, powinno być cieplej, co przekłada się na rachunki za ogrzewanie. Na stronie http://www.knaufinsulation.pl/ można sprawdzić, jakie nowoczesne rozwiązania istnieją w tej branży.
bialykiel50
Hero member
 
Posty: 66
Rejestracja: 19 paź 2016, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Student
Tytuł / Specjalizacja: dr
Kierunek studiów: łopatologiczne
Rok studiów: 6
Miasto uczelni: Warszawa
Uczelnia: Politechnika
Pracuję: Tak

Następna

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Inne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości

  • Reklama
cron