• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Samochód nowy, czy używany?

  • Reklama

Samochód nowy, czy używany?

Nieprzeczytany postautor: jacekk87 » 14 kwie 2016, 12:38

Waszym zdaniem lepiej kupić samochód nowy, czy używany? Lepszy nowy z niższej półki, czy używany z wyższej?
jacekk87
Aktywny
 
Posty: 14
Rejestracja: 22 mar 2016, 12:08
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Reklama

Odp.: Samochód nowy, czy używany?

Nieprzeczytany postautor: majaa862 » 14 cze 2016, 10:15

Moim zdaniem kupowanie nowego samochodu to strata pieniędzy. Niektóre kilkuletnie używane samochody są w naprawdę dobrym stanie, niemal idealnym, a różnica w cenie jest ogromna, także bardziej opłaca się kupić używany - przed zakupem trzeba jednak sprawdzić jego historię (np. czy nie jest powypadkowy, kradziony, itp. - można to sprawdzić np. tutaj http://www.autobaza.pl), oraz zrobić przegląd u zaufanego mechanika.
majaa862
Aktywny
 
Posty: 11
Rejestracja: 29 maja 2016, 13:33
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Odp.: Samochód nowy, czy używany?

Nieprzeczytany postautor: magda906 » 14 cze 2016, 11:02

Nowe samochody są bezawaryjne i w idealnym stanie, a poza tym mają pełną gwarancję, także uważam, że mając pieniądze lepiej kupić nowy. Mając samochód na gwarancji w ogóle nie trzeba się martwić dodatkowymi kosztami, np. na naprawy, czego nie można powiedzieć o używanych - niektóre salony (jak np. ten http://www.autozoliborz.pl/opel-promocje/ w W-wie) oferują dodatkowo darmowy serwis nawet po zakończeniu gwarancji.
magda906
Weteran
 
Posty: 126
Rejestracja: 25 mar 2014, 14:46
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Samochód nowy, czy używany?

Nieprzeczytany postautor: AnnaMon » 25 lis 2016, 15:44

to zależy na jaki sobie moz;esz pozwolić finansowo, czasem lepiej nie brać zbyt dużego kredytu na samochód. A pozostając w takim męskim temacie mam pytanie do panów, bo mój mąż prowadzi magazyn i chciał wysłać kilku pracowników na szkolenie z obsługi wózków widłowych, czy mozecie polecić jakieś niedrogie szkolenia?
AnnaMon
Hero member
 
Posty: 55
Rejestracja: 16 lis 2016, 14:49
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: Kraków
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Samochód nowy, czy używany?

Nieprzeczytany postautor: tad3k » 05 sty 2017, 17:02

Wszystko oczywiscie glownie zalezy od budzetu jakim dysponujesz. Ja osobiscie stawialbym na samochod uzywany, tylko kupiony od osoby prywatnej nie handlarza. Wiadomo jak to jest z tymi drugimi, prawie zawsze krecony do tylu licznik, czasami samochod jeden skladany z dwoch oraz rozne inne dziwne historie. Nie polecam pakowac sie w cos na co Cie nie stac, przykladowo kupisz drogi samochod, wydasz wiekszosc pieniedzy na niego, a za troche przy jakiejs awarii moze sie okazac, ze nie masz za co zaplacic bo naprawa kosztuje kilka tysiecy jesli poszlo waznego. O kazdy samochod trzeba dbac i to jest podstawa. Proponuje robic czesciej niz raz w roku przeglady techniczne, czesto moga one zaoszczedzic naprawde sporych wydatkow. Mnie jakis czas temu znajomy namowil na sprobowanie warsztatu z tego serwisu https://www.feuvert.pl/oferta/uslugi/przeglady.html i wszystko poszlo bez najmniejszych problemow. Wczesniej chodzilem do znajomego, co prawda mozna bylo zaoszczedzic troche na naprawie, ale czasami uzywal zamiennikow zamiast oryginalnych czesci i znow za jakis czas musialem byc na podnosniku...
tad3k
Początkujący
 
Posty: 3
Rejestracja: 05 sty 2017, 16:53
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: brak
Kierunek studiów: brak
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: brak
Uczelnia: brak
Pracuję: Nie

Odp.: Samochód nowy, czy używany?

Nieprzeczytany postautor: irene » 05 wrz 2017, 15:51

Jaki by nie był to warto się postarać żeby miał instalację lpg, bo auto z zestawem optima jest w stanie zaoszczędzić na kosztach paliwa całkiem niemałą kwotę http://optimagas.com/kalkulator-oszczednosci, każdemu te zaoszczędzone kilka stówek się przyda co co miesiąc
irene
Weteran
 
Posty: 269
Rejestracja: 22 lut 2017, 15:44
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Samochód nowy, czy używany?

Nieprzeczytany postautor: margaret1984 » 11 wrz 2017, 19:43

magda906 pisze:Nowe samochody są bezawaryjne i w idealnym stanie...
większej głupoty w życiu nie widziałam :)) obecnie nowe auta nie są dostatecznie przetestowane przez producentów przez co akcji naprawczych może być multum. Lepiej jest podejść do tematu nieco inaczej, szukać aut używanych, ale nadal nowych maksymalnie 5 lat oraz szukać informacji co do ich awaryjności. Wtedy można w rozsądnej cenie kupić bardzo dobre auto, którym z pewnością pojeździmy parę ładnych lat :)
margaret1984
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 11 wrz 2017, 19:32
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Samochód nowy, czy używany?

Nieprzeczytany postautor: izydor55 » 13 wrz 2017, 14:00

Samochód używany. Za tym jestem. Trzeba się trochę nagimnastykować aby coś sensownego znaleźć ale dla chcącego nic trudnego.
izydor55
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:45
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Samochód nowy, czy używany?

Nieprzeczytany postautor: Nemo » 19 wrz 2017, 23:28

Też jestem zdania, że używany samochód to zdecydowanie pewniejsza i bardziej opłacalna inwestycja. Trzeba tylko pamiętać o dobrym ubezpieczeniu, koniecznie z systemem bls sprawdź, na czym to polega a na pewno wybierzesz taką opcję. Ja tak zrobiłem bez wahania.
Nemo
Aktywny
 
Posty: 19
Rejestracja: 03 wrz 2017, 15:52
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Inna osoba
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Samochód nowy, czy używany?

Nieprzeczytany postautor: stefan201 » 24 paź 2017, 13:51

Moim zdaniem nowy się nie opłaca - co prawda jest lepszy, ale jednak znacznie droższy. Co do używanego, to warte uwagi są jedynie te kilkuletnie - starsze są już awaryjne. Takich kilkuletnich mają trochę na akcjach na https://aukcje.efl.com.pl - to auta leasingowe, w dość dobrym stanie.
stefan201
Początkujący
 
Posty: 3
Rejestracja: 26 paź 2016, 12:43
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Odp.: Samochód nowy, czy używany?

Nieprzeczytany postautor: Zuzka11 » 15 lis 2017, 21:20

Wydaje mi się że lepiej kupić używany z wyższej półki. Mogą być one wygodniejsze i bezpieczniejsze a jeśli kupisz używany, ale kilkuletni (2-3) to on prawie niczym się nie różni od takie z salonu a cena jest na pewno korzystniejsza. Warto też zadbać o odpowiednie ubezpieczenie. Polecam zajrzeć tutaj: https://najtaniejuagenta.pl/link4/ i przejrzeć jakie firmy co mają nam do zaoferowania :)
Zuzka11
Aktywny
 
Posty: 19
Rejestracja: 24 paź 2017, 17:09
Płeć: Kobieta
Jestem: Inna osoba
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Odp.: Samochód nowy, czy używany?

Nieprzeczytany postautor: cypek11 » 17 lis 2017, 14:49

Pewnie, że tak. Najlepiej kupić używany wózek, ale oczywiście w wyższym standardzie. Samochód to rzecz nabyta. Można co raz zmieniać. Chociaż dużo ganiania przy urzędach jest przy tym. Na pewno nie kupowałbym nowego z salonu.
cypek11
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 17 lis 2017, 14:39
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Odp.: Samochód nowy, czy używany?

Nieprzeczytany postautor: miriam » 19 lis 2017, 19:49

Czy niczym się nie różni od nowego z salonu, to bym dyskutowała. Zależy kto jak go użytkował, dlatego trzeba albo wydać przed kupnem kasę na dobrego mechanika i zrobić porządny przegląd, albo kupić po znajomości i wiedzieć, że to nie jest powypadkowe.
miriam
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 19 lis 2017, 19:41
Płeć: Kobieta
Jestem: Inna osoba
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Samochód nowy, czy używany?

Nieprzeczytany postautor: boddekk » 06 gru 2017, 15:34

Jeśli chcesz sprawdzić samochód, zanim go kupisz, warto skorzystać z oferty sprawdz-auto24.pl. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wydajesz pieniądze na samochód w pełni sprawny, który będzie służył długo i bezproblemowo.
boddekk
Weteran
 
Posty: 2229
Rejestracja: 05 paź 2017, 14:38
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Student
Tytuł / Specjalizacja: Doktor
Kierunek studiów: Dentysta
Rok studiów: 3
Miasto uczelni: Warszawa
Uczelnia: Politechnika
Pracuję: Tak

Odp.: Samochód nowy, czy używany?

Nieprzeczytany postautor: Beste » 11 gru 2017, 00:33

Zdecydowanie samochód używany, bo lepiej się na tym wychodzi. Oczywiście, wszystko pod warunkiem, że kupujący zna się na rzeczy i nie bierze czegoś, co źle rokuje. Ja mam to szczęście, że mój facet zna się na samochodach bardzo dobrze i mogę się zawsze zdać na niego. Potrafi nawet położyć folię carbon jak trzeba, a wtedy każdy samochód może wyglądać na super auto.
Beste
Aktywny
 
Posty: 16
Rejestracja: 03 wrz 2017, 13:16
Płeć: Kobieta
Jestem: Inna osoba
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Następna

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Inne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości

  • Reklama
cron