• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Wymaga leczenia?

Pytania o najróżniejsze zabiegi.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Wymaga leczenia?

Nieprzeczytany postautor: Rafalel » 24 mar 2012, 14:11

Witam wszystkich.
Ostatnio byłem w dwóch gabinetach stomatologicznych prosząc o opinię na temat nieprzyjemnego zapachu wydobywającego się ze szczeliny między 7 a 6 zębem. Mówiłem też że czuję drętwienie lewego policzka. Zęby te naprawdę wyglądają zdrowo, dziury ładnie załatane ale jak zasysam powietrze przez nie, czuję jakby tam coś gniło. Panie zgodnie zakomunikowały że nie widzą problemu i powinienem częściej używać nici dentystycznej. Tak też zrobiłem ale efektu nie przyniosło, za każdym razem jak włożę tam nić "pachnie" tak samo nieprzyjemnie.

Poszedłem więc zrobić RTG, załączyłem i chciałbym żeby mi ktoś powiedział czy tam coś się dzieje, bo nie wiem czy powinienem umówić się na leczenie czy bardziej się postarać przy czyszczeniu nicią.
Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości. Zaloguj się lub zarejestruj.
Rafalel
Początkujący
 
Posty: 9
Rejestracja: 24 mar 2012, 13:29
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: mgr
Kierunek studiów: Informatyka
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Białystok
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Reklama

Odp.: Wymaga leczenia?

Nieprzeczytany postautor: mymy » 25 mar 2012, 23:10

Witam,
zdjęcie jest ok, nic podejrzanego nie widać. Warto w takich przypadkach badać również głębokość kieszonek dziąsłowych.
Na tą chwilę radzę tylko nitkować, nie częściej niż raz dziennie, nie rzadziej niż co drugi dzień. Czasem nie da się wyeliminować tego zapachu, ja mam identycznie, nitkuję, szczotkuję a z jednej przestrzeni nie umiem się go pozbyć. Ważne by czyścić i nie doprowadzić do powstania ubytku.
Pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Wymaga leczenia?

Nieprzeczytany postautor: Rafalel » 29 mar 2012, 11:45

Dziękuję za szybką odpowiedź.
Dziąsła trochę się opuściły.
Będę nitkował i zrobię jeszcze RTG dolnej 8 bo tam zbierała się ropa po wewnętrznej stronie dziąsła. Może tam jest przyczyna drętwienia policzka.
Rafalel
Początkujący
 
Posty: 9
Rejestracja: 24 mar 2012, 13:29
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: mgr
Kierunek studiów: Informatyka
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Białystok
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Wymaga leczenia?

Nieprzeczytany postautor: mymy » 29 mar 2012, 21:26

o tym Pan nie pisał, proszę powiedzieć o tym dentyście by ten zbadał sprawę czy to tylko kieszonka przyzębna.
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Wymaga leczenia?

Nieprzeczytany postautor: Rafalel » 29 mar 2012, 21:32

Odnośnie drętwienia policzka:

Przeglądałem stare badania i znalazłem opis tomografii -"Znacznego stopnia pogrubienie błony śluzowej w obrębie zatoki szczękowej lewej"

Przyczyn może być kilka ale w moim przypadku warto chyba zrobić kolejne zdjęcie zębów przedtrzonowy
Rafalel
Początkujący
 
Posty: 9
Rejestracja: 24 mar 2012, 13:29
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: mgr
Kierunek studiów: Informatyka
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Białystok
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Wymaga leczenia?

Nieprzeczytany postautor: mymy » 29 mar 2012, 21:40

a czemu zębów przedtrzonowych skoro pisze Pan że ropa jest koło dolnej 8? To jej trzeba zrobić zdjęcie.
A to od niej w końcu jest to drętwienie czy nie?
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Wymaga leczenia?

Nieprzeczytany postautor: Rafalel » 08 maja 2012, 16:57

Ropa kiedyś się zbierała koło 8, teraz nie ma, ale ząb nie jest piękny. Zdjęcie RTG zrobię na pewno ale może za jakiś czas żeby nie napromieniować się za mocno.
A przyczyną drętwienia może być "Do zatoki mogą wnikać korzenie zębów trzonowych i przedtrzonowych" albo właśnie korzeń przedtrzonowego się zepsuł.

----------------------------------- Scalono post 08 maja 2012, 15:57 -----------------------------------

Witam ponownie po długiej przerwie.
Niestety muszę jeszcze trochę podrążyć temat. Zdjęcie dolnej 8 też zrobiłem, byłem u chirurga i niby wszystko dobrze. A dziwne uczucie z lewej strony twarzy ciągle mi uprzykrza życie.
Na zdjęciu z TK zatok widać jak pięknie wrastają mi się korzenie zębów w zatoki i tu niespodzianka bo z obu stron. Tworzą się tam torbiele prawie 20mm wysokości z tym że z lewej jest większy. Mam już rezerwację w szpitalu na skrobanie syfu z zatok, jest tam trochę innych nieprawidłowości, które przy okazji będą usunięte.

I teraz pytanie, na które bardzo chciałbym znać odpowiedź: Co teraz zrobić?

Czy jest jakiś sposób na korzenie zębów wrastające do zatok? Jeżeli torbiele zostaną usunięte to czy nie wyrosną na nowo bo przecież wrastają mi tam korzenie zębów co jakimś cudem umknęło laryngologowi i lekarzowi opisującemu zdjęcia. Ekstrakcja 6,7,8 raczej odpada bo chociaż najbardziej skuteczna to lubię mięso z grilla i chciałbym mieć czym je pogryźć.

Tutaj muszę dodać że niestety nie jestem hipochondrykiem ani standardowym pacjentem.
Rafalel
Początkujący
 
Posty: 9
Rejestracja: 24 mar 2012, 13:29
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: mgr
Kierunek studiów: Informatyka
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Białystok
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Wymaga leczenia?

Nieprzeczytany postautor: mymy » 09 maja 2012, 23:32

Witam ponownie :)
potrzeba określić przyczynę powstania tych torbieli, i jeśli są od zębów, przyznam szczerze że nie wiem co wtedy, warto spytać się o to chirurga który będzie wykonywał zabieg. Jeśli nie od zębów, myślę że nie ma większego problemu.
Przy ocenie zdjęcia RTG pantomograficznego nie można w 100% procentach powiedzieć że korzenie wrastają w zatokę, musi być wykonane zdjęcie przestrzenne jakim jest właśnie TK.
Pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Wymaga leczenia?

Nieprzeczytany postautor: Rafalel » 11 maja 2012, 12:48

Akurat w moim przypadku nie ma wątpliwości że torbiele są od zębów. Z lewej strony mam usuniętą 8 - 4 lata temu i torbiel jest nad korzeniem 7 i 6 gdzie korzenie wrastają się od 2 do 6 mm w zatokę. Z prawej strony brak 6 i torbiel też przesunięty nad 8 i 7, tutaj korzenie wrastają się do około 3mm i narośl też jest mniejsza. Tyle widać z TK zmierzyć się da bo widać korzenie, kiedy zaczyna się zatoka, są miarki a kolejne zdjęcia robione są co 0,4-0,6mm.
Niestety TK zatok była moim pomysłem bo nie chciałem czekać 2 m-ce do laryngologa i 6 m-cy na TK i pewnie za 2 lata miałbym zabieg.
Torbiele zapychające przestrzeń rezonansową są przyczyną mojego niezachęcającego do słuchania głosu. Osoby upośledzone mają podobny więc wolałbym żeby to się zmieniło. Upośledzony nie jestem a głos po dezynfekcji zatok i gardła stężonym alkoholem w postaci whisky brzmi przyzwoicie.

----------------------------------- Scalono post 11 maja 2012, 11:48 -----------------------------------

I teraz będzie najlepsze:
Czy problem zapaszku ze szczeliny między zębowej jest spowodowany przeniknięciem korzeni do zatoki?
W moim przypadku na pewno tak. Bo mam torbiele nad korzeniami w których na pewno nie ma perfum.
Zasysając powietrze przez szczelinę niewielka ilość zawartości torbiela może się przecisnąć po ściance korzenia. A nawet najlepsze uszczelki czasem przepuszczają.
Rafalel
Początkujący
 
Posty: 9
Rejestracja: 24 mar 2012, 13:29
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: mgr
Kierunek studiów: Informatyka
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Białystok
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Wymaga leczenia?

Nieprzeczytany postautor: mymy » 13 maja 2012, 00:23

Rafalel pisze:Czy problem zapaszku ze szczeliny między zębowej jest spowodowany przeniknięciem korzeni do zatoki?

Tu akurat nie wydaje mi się. Jeśli torbiel pochodzi od zęba najczęściej jest połączona z kanałem zęba. Torbiele, jak by to prosto nazwać: "samodzielne", tzn. nie połączone z kanałem tylko oddzielone nabłonkiem zdarzają się dużo rzadziej. Torbiele sa najczęściej prawdziwe, co znaczy że całe są otoczone nabłonkiem, czyli "przeciekanie" jest mało prawdopodobne. Zapach z przestrzeni międzyzębowych pochodzi raczej z racji beztlenowej niszy jaka tam występuje czyli raju dla bakterii.
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Wymaga leczenia?

Nieprzeczytany postautor: Rafalel » 31 gru 2012, 14:42

Witam ponownie. Powiedz mi proszę czym jest to podłużne coś pod moją 8 na tym zdjęciu.
Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości. Zaloguj się lub zarejestruj.
Rafalel
Początkujący
 
Posty: 9
Rejestracja: 24 mar 2012, 13:29
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: mgr
Kierunek studiów: Informatyka
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Białystok
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Wymaga leczenia?

Nieprzeczytany postautor: mymy » 01 sty 2013, 18:57

kanał żuchwy w którym biegnie nerw zębodołowy dolny
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Wymaga leczenia?

Nieprzeczytany postautor: Rafalel » 01 sty 2013, 19:37

Dzięki za odpowiedź.
W marcu ten ząb zostanie usunięty. Myślisz że stracę czucie?
Chcę go się pozbyć bo drętwieje mi policzek a jak ponaciskam od wewnętrznej strony dziąsło wylatuje smrodek i przez następny dzień uczucie drętwienia jest silniejsze.
Rafalel
Początkujący
 
Posty: 9
Rejestracja: 24 mar 2012, 13:29
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: mgr
Kierunek studiów: Informatyka
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Białystok
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Wymaga leczenia?

Nieprzeczytany postautor: mymy » 03 sty 2013, 19:05

czyli jest przetoka od tego zęba? Na zdjęciu przylegającym byłoby więcej widać. Może da się go wyleczyć kanałowo? Warto zapytać lekarza.
A jak umiejętnie się zęba usunie to najwyżej będzie małe odrętwienie przez jakiś czas, ale czucie wróci.
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Wymaga leczenia?

Nieprzeczytany postautor: Rafalel » 09 maja 2013, 10:54

Nie mam żadnego pęcherzyka ani krostki to coś jest raczej głęboko. Nawet zaraz po myciu ze szczególnym naciskiem na tego zęba i płukaniu wodą utlenioną ostry zapaszek da się wycisnąć. Jeszcze w podstawówce miałem martwy ząb i obok niego był taki pęcherzyk na dziąśle jak go wycisnąłem czułem tego smak ale zapachu prawie nie miało teraz jest odwrotnie. Oczywiście byłem u dentysty i niby da się to leczyć ale mi chodzi o pozbycie się drętwienia twarzy a nie żeby ktoś mógł sobie powiercić i to wcale nie tanio. Po zewnętrznej stronie jest podłużna dość głęboka dziura na linii dziąsła chyba nie do załatania i nie mam górnej 8 także wcale mi nie szkoda. A znając zaangażowanie dentystów, z którymi miałem przyjemność spodziewam się niepotrzebnych kosztów.

----------------------------------- Scalono post 09 maja 2013, 09:49 -----------------------------------

Witam ponownie.
Nie mam już zęba. Poszło szybko, bezboleśnie i bez powikłań. Ząb był brzydki i za jakiś czas nie wyszedłby tak łatwo.
Będąc u 2 stomatologów z zapytaniem o torbiele usłyszałem że nie mam bo zęby nie są martwe. Podczas zabiegu laryngolog usunął moją "nieistniejącą" torbiel z korzenia ale powiedział też że takie lubią odrastać. Przegroda jest już naprostowana.
Dołączam zdjęcie z TK zatok. Chciałbym żeby ktoś się wypowiedział na temat oczodołu bo laryngolog powiedział że ta część zatok podczas zabiegu była prawie niewidoczna a skupiali się nad innymi problemami.

----------------------------------- Scalono post 09 maja 2013, 09:54 -----------------------------------

Zdjęcie TK zatok
Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości. Zaloguj się lub zarejestruj.
Rafalel
Początkujący
 
Posty: 9
Rejestracja: 24 mar 2012, 13:29
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: mgr
Kierunek studiów: Informatyka
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Białystok
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Następna

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Chirurgia, paradontologia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

  • Reklama