• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Znieczulenie do usunięcia ósemki

Pytania o najróżniejsze zabiegi.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Znieczulenie do usunięcia ósemki

Nieprzeczytany postautor: Anna » 05 mar 2012, 16:34

Panicznie boję się reakcji na znieczulenie miejscowe... mam mieć usuwaną ósemkę. Jest w niej już ubytek, dodatkowo jest położona 'poziomo', koroną w stroną siódemki (rtg). Wyszła cała. Już od października chodzę do chirurga-stomatologa. Byłam 4 razy i zawsze tchórzę, dosłownie uciekam. Boję się, że w końcu chirurg straci cierpliwość. Kiedyś często leczyłam zęby na znieczulenie, nigdy nic się nie działo. Jednak naczytałam się dużo w internecie o reakcjach uczuleniowych, jakichś wstrząsach itp. Czy w związku z tym mam się czego obawiać? Chirurg powiedział, że mogę zrobić test na alergię na znieczulenie. Czy rzeczywiście te znieczulenia są takie niebezpieczne? Kolejną wizytę mam zaplanowaną na 16.03. Nie wiem czy i tym razem nie czmychnę... Byłabym wdzięczna za odpowiedź i pomoc. Pozdrawiam
Anna
 

Reklama

Odp.: Znieczulenie do usunięcia ósemki

Nieprzeczytany postautor: mymy » 06 mar 2012, 10:26

Witam,
skoro już była Pani znieczulana, ryzyko reakcji alergicznej jest bardzo małe. Chirurg chyba do każdego zabiegu używa znieczulenie więc na pewno dobrze je poda.
Niepotrzebnie Pani sie nakręca, znieczulenia są bezpieczne a przy dobrym podaniu praktycznie brak jakiegokolwiek ryzyka. Proszę rzucić fora na razie w kąt i poczekać na wizytę a zobaczy Pani, że wszystko będzie dobrze.
Pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak


Wróć do Chirurgia, paradontologia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

  • Reklama