• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Problem po ekstrakcji dolnej szóstki.

Pytania o najróżniejsze zabiegi.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Problem po ekstrakcji dolnej szóstki.

Nieprzeczytany postautor: tomek » 15 sty 2012, 12:36

Witajcie!
W piatek o 13 miałem ekstrakcję dolnej szóstki. Przed zabiegiem ząb bardzo mnie bolał, był "wybity" w górę, siódemka zresztą lekko także. Przez kilka dni miałem stany podwyższonej temperatury, kiepskiego samopoczucia. Ekstrakcja przebiegła bez większych komplikacji, nie dostałem żadnego antybiotyku, tylko wskazanie do trzymania w ustach Eludrilu od 24h po zabiegu. Po ustapieniu znieczulenia ogromny ból, gorączka, trochę mnie potrzepało i uspokoiło sie. Na moje oko skrzep się wytworzył, wczoraj był duzy i ciemny - dzisiaj (niedziela) bardziej płaski i z białym nalotem. Czy ta biel to norma? Nie jest to czasem jakaś ropa? Wydaje mi się że czuje nieprzyjemny zapach z ust. Czuję się nie do końca dobrze, boli mnie połowa żuchwy, troche gardło przy łykaniu, siódemka dalej jest wybita w górę. Dopiero dzisiaj obserwuję sporą opuchliznę policzka - wczoraj tego nie miałem. Stąd moje pytanie - czy nie było błędem stomatologa, że nie podał antybiotyku? Czy opisane objawy mieszczą się w "normie", czy raczej powinienem odwiedzić znowu dentyste?:/ Kiedyś miałem ekstrakcję górnej szóstki i po dwóch dniach nie pamiętałem że miałem zabieg...
Proszę o poradę i pozdrawiam serdecznie.
Tomek.
tomek
 

Reklama

Odp.: Problem po ekstrakcji dolnej szóstki.

Nieprzeczytany postautor: mymy » 16 sty 2012, 00:19

Witam,
z tego co piszesz to nie był żaden błąd, antybiotyków nie podaję się w każdym przypadku. Możesz się udać na kontrolę bo możliwe że zębodół goi się nieprawidłowo.
Było robione zdjęcie RTG? Na pewno wszystko ok jest z 7?
pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Problem po ekstrakcji dolnej szóstki.

Nieprzeczytany postautor: tomek » 16 sty 2012, 13:17

Witaj,
wielkie dzięki za odpowiedź. Tak, rtg bylo robione ale chyba tylko 6(?)Wczoraj wybrałem się na pogotowie stomat. , został przepisany antybiotyk Klindamycyna. Póki co wielkiej poprawy nie ma, ale mam nadzieję że w końcu ten stan zapalny zejdzie..
Pozdrawiam
tomek
 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Chirurgia, paradontologia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

  • Reklama