• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Do wyrwania chirurgicznie korzeń.

Pytania o najróżniejsze zabiegi.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Do wyrwania chirurgicznie korzeń.

Nieprzeczytany postautor: Lekliwy » 04 gru 2011, 00:36

Witam

Na początku posta chciałbym się przywitać i pozdrowić :)

Mam problem z moim ząbkiem. Otóż 3 miesiące temu trochę spuchłem (zepsuty ząb) a raczej jego połówka. Niestety utworzył mi się ropień, dlatego poszedłem do dentystyki (dzwoniąc cały dzień z prośbą o wizytę). Dostałem termin na wieczór, gdzie już byłem mega opuchnięty. Dentystka stwierdziła że ząb należy wyrwać bez znieczulenia, bo znieczulenie i tak nie zadziała (taką dostałem informację). Niestety zęba nie udało się wyrwać (kawałek) bo nie mogłem wytrzymać z bólu. Na następny dzień poszedłem do chirurga który naciął dziąsło. Niestety, sprawę trochę zaniedbałem i utworzyła mi się przetoka. Wyrywałem wcześniej zęby, ale to co ostatnio przeżyłem, nastawiło mnie trochę negatywnie. Korzeń jest, ale chce go usunąć, problem w tym że po prostu się boję, że znowu siądę na fotel i poczuje ten ból co poczułem przedtem. Teraz nie mam żadnej opuchlizny, tylko tą przetokę i wiem że muszę go usunąć. Mam pytanie - czy po ropniu zabieg usunięcia będzie bolał?. Już 3 terminy na chirurgi przesunąłem, bo po prostu się boję.

Dzięki za odpowiedz i Pozdrawiam
Lekliwy
 

Reklama

Odp.: Do wyrwania chirurgicznie korzeń.

Nieprzeczytany postautor: mymy » 04 gru 2011, 01:21

Witam :)
Tłumaczenie że znieczulenie nie zadziała jest nie końca prawdziwe, w tak dużym stanie zapalnym może działać słabiej, ale troszkę będzie. Warto też wspomóc się lekami przeciwbólowymi. Dlatego, że ten ząb nie został usunięty od razu (pewno trochę też Pan z nim pochodził), wytworzyła się przetoka.
Gdy nie ma obrzęku (opuchlizny) znieczulenie zadziała bardzo dobrze więc czym prędzej proszę się udać do dentysty by usunąć ten ząb i wyczyścić przetokę by się zarosła.
Pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Do wyrwania chirurgicznie korzeń.

Nieprzeczytany postautor: Lekliwy » 04 gru 2011, 01:25

Witam

Jak go trochę nacisnę to lekko boli. Czy takie coś da się znieczulić?. Proszę wybaczyć za takie pytania, ale usuwając wcześniej zęby, nigdy nie rwałem na żywca. A to był ból nie do wytrzymania.
Lekliwy
 

Odp.: Do wyrwania chirurgicznie korzeń.

Nieprzeczytany postautor: mymy » 04 gru 2011, 01:44

Domyślam się... Na szczęście nic takiego nie przeżyłem. Skoro boli na nagryzanie lekki ból może być wyczuwalny. Ale powtarzam: lekki. Pół godziny przed zabiegiem proszę wziąć ibuprofen w jakiejś szybko wchłaniającej się formie (np. Nurofen Ultra Forte).
Pozdrawiam.
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Do wyrwania chirurgicznie korzeń.

Nieprzeczytany postautor: Lekliwy » 04 gru 2011, 01:54

Witam ponownie.

Dziękuje za odpowiedzi. Cóż rzec - dobrze że Pan tego nie przeżył, bo niech mi Pan wierzy - ból nie do opisania. Nie wspominając o męczarniach dłutem, przy których już wymiękłem ;|. Najgorsze jest to, że teraz nie ma za co złapać, i ząb hmmm.. raczej korzeń lub same nogi, bo nie wiele widać jest twardo usadowiony. Chirurg mi podał znieczulenie, jednak czułem lekko jak nacina mi dziąsło. Jednak zrobił to tak sprawnie że nie było to takie straszne. A ulga po opuchliźnie :D. Ile można chodzić z przetoką?. Tak jak powiedziałem, 3 razy przełożyłem wizyty, bo to klinika uniwersytecka więc... terminy są po 2-3tyg. Lepiej usunąć prywatnie, czy jednak zgłosić się do tego samego chirurga?

Pozdrawiam
Lekliwy
 

Odp.: Do wyrwania chirurgicznie korzeń.

Nieprzeczytany postautor: mymy » 04 gru 2011, 15:28

Na uniwersytecie na pewno zrobią Panu to dobrze, więc spokojnie można tam dokończyć zabieg. Za darmo.
Nie ma granicy ile można chodzić z przetoką, teoretycznie, ile Pan chce, tylko o gojeniu się można zapomnieć. Aby przetoka się zagoiła trzeba usunąć przyczyną (ząb) oraz wyłyżeczkować przetokę. Po tych zabiegach po ok 1-2 tyg przetoka goi się prawie całkowicie.
Pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Chirurgia, paradontologia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

  • Reklama
cron