• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Czy to normalne??

Pytania o najróżniejsze zabiegi.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Czy to normalne??

Nieprzeczytany postautor: Yama » 17 sie 2011, 22:24

Witam.
Dzisiaj miałam umówioną wizytę u chirurga stomatologa w ramach NFZ. Miałam przejść zabieg usunięcia zatrzymanej ósemki. Nie poddałam się zabiegowi ponieważ to co zobaczyłam i usłyszałam straszliwie mnie przeraziło. Siedząc na poczekalni słyszałam jak jęczy z bólu młoda pacjentka. Zrobiło mi się gorąco ale pomyślałam, że to się zdarza. Jednak kiedy ta bidulka wyszła z gabinetu, rozpłakała się i powiedziała, że znieczulenie nie zadziałało a lekarz mimo to wyrwał jej zęba. Po kilku minutach ta dziewczyna poczuła, że znieczulenie zaczyna działać. Moje pytanie jest takie: Czy to normalne? Czy takie praktyki to codzienność? Dodam, że ta dziewczyna była w gabinecie max. 15 minut ! Bardzo proszę o odpowiedź, ponieważ zęba muszę usunąć a po dzisiejszym podejściu jestem wystraszona jak diabli. Zęby miałam leczone już bez znieczulenia ale wyrywania nie wytrzymam...
Yama
 

Reklama

Odp.: Czy to normalne??

Nieprzeczytany postautor: mymy » 17 sie 2011, 23:40

Witam,
cóż, musiało mu się spieszyć... Nie powinno się tak zdarzyć, i na pewno zdarza się coś takiego bardzo rzadko, ciężko jest coś takiego, tzn. obawy itp. wyperswadować lekarzowi. Proszę nie otwierać buzi dopóki nie zacznie działać znieczulenie ;-)
A swoją droga niektórzy ludzie bardzo histerycznie reagują. Po znieczuleniu nie czuć bólu, ale czuć nacisk, zostaje świadomość "że coś jest robione", niedokładne wyjaśnienie mechanizmu działania znieczulenia może więc też wywołać krzyk i strach.
Pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Czy to normalne??

Nieprzeczytany postautor: Yama » 18 sie 2011, 00:23

Dziękuję za odpowiedz.
Spodziewam się dyskomfortu podczas zabiegu ale nie aż takiego bólu.
Postaram się wybrać do jakiegoś lekarza prywatnie, który da znieczuleniu czas na zadziałanie.
Pozdrawiam. :)
Yama
 


Wróć do Chirurgia, paradontologia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

  • Reklama
cron