• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

usunięta dolna prawa 6

Pytania o najróżniejsze zabiegi.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

usunięta dolna prawa 6

Nieprzeczytany postautor: hanna820 » 10 sie 2011, 13:56

Witam,
dziś o 8:30 usunięto mi chirurgicznie 6. Ząb się kruszył w związku z tym został przecięty i "wydłubany" przez chirurga szczękowego. Wacik usunęłam po 30-40 minutach od usunięcia zęba. Nie jadłam i nie piłam przez ponad 3 godziny od usunięcia zęba potem zjadłam kromkę chleba oczywiście drugą stroną, nie piłam nic ciepłego jedynie do chleba odrobinę zimnej wody. Po wypluciu wacika robiłam zimne okłady zgodnie z zaleceniem chirurga. Potem jeszcze kilka razy te okłady powtórzyłam. Rana lekko krwawiła przez ok 3 godziny. Gdy krwawienie ustało w zębodole pojawiło się "coś" żółtawo-beżowego. Czy to jest właśnie skrzep? Czy są to może resztki jedzenia? starałam się jeść malutkimi kęskami i drugą stroną uważając aby nic się do rany nie dostało. Dodam że znieczulenie ustąpiło jakieś półtora godziny temu i rana jedynie lekko mnie pobolewa ale nie bardzo nie potrzebne nawet środki przeciwbólowe.
hanna820
 

Reklama

Odp.: usunięta dolna prawa 6

Nieprzeczytany postautor: mymy » 10 sie 2011, 14:32

Witam,
skrzep wygląda jaj zaschnięta krew, jest ciemna, prawie czarna. Czy to "coś" wypływa czy cały czas jest w zębodole? Jeśli wypływa to może to być ropa, trzeba by wtedy wrócić do dentysty. Co do drugiej opcji to tylko jedzenie przychodzi mi do głowy.
Pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: usunięta dolna prawa 6

Nieprzeczytany postautor: hanna820 » 10 sie 2011, 14:49

nie wypływa nic z zęba raczej wygląda to jak namoczona skóra:) ciężko opisać. A więc sądzę że to jedzenie. Co z tym zrobić? raczej grzebanie w ranie nie jest polecane...tym bardziej że ma ona parę godzin dopiero.
hanna820
Początkujący
 
Posty: 4
Rejestracja: 10 sie 2011, 14:12
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: usunięta dolna prawa 6

Nieprzeczytany postautor: mymy » 10 sie 2011, 15:05

A ma Pani możliwość zrobienie zdjęcia? Może lekarz wkładał coś do zębodołu? Np. taką małą białą kostkę która ma przyspieszyć gojenie?
Do końca dnia proszę nie pić/jeść nic gorącego i jeść drugą stroną, nie płukać niczym ust, delikatnie wyszczotkować zęby wieczorem (pastę można tylko wypluć, nie tzreba płukać ust).
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: usunięta dolna prawa 6

Nieprzeczytany postautor: hanna820 » 10 sie 2011, 15:51

nie lekarz napewno nic nie wkładał do zębodołu. Tego jestm na 100% pewna. Może faktycznie to jedzenie bo w sumie wystąpienie tego "czegoś" skumulowało się w czasie z jedzeniem przeze mnie chleba. przed nie było po się pojawiło... może niepotrzebnie popadam w panikę :) proszę mi tylko jeszcze poradzić co z tym jedzeniem w tym zębie zrobić? zostawić i nie martwić się tym bo się wypłucze śliną i jutro ewentualnie delikatnie wodą czy próbować wyjąć np delikatnie wykałaczką?

----------------------------------- Edytowano 10 sie 2011, 15:51 -----------------------------------

zdjęcie nie mogę zrobić. tzn zrobić się da ale wychodzi nieostre i nie wiem jak tu je wkleić :)
hanna820
Początkujący
 
Posty: 4
Rejestracja: 10 sie 2011, 14:12
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: usunięta dolna prawa 6

Nieprzeczytany postautor: mymy » 10 sie 2011, 18:37

załącznik albo w zewnętrznym serwisie i tutaj trzeba wkleić linka albo kliknąć na odpowiedz (nie w oknie szybkiej odpowiedzi) i wtedy na dole strony są opcje do wyboru, ale myślę, że już nie będzie potrzebne ;) Delikatnie proszę spróbować wyciągnąć wykałaczką, starając się jak najmniej dotykać dziąsła i ścian zębodołu. Jutro już można delikatnie szczoteczką z miękkim włosiem
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: usunięta dolna prawa 6

Nieprzeczytany postautor: hanna820 » 11 sie 2011, 10:26

dziś już wcale nie boli, boczna część dziąsła która była lekko nacięta zaczyna się zasklepiać tylko brzegi tej rany mają dziwnawy kolor.tzn wyglądają tak jakby był na nich jakiś taki białawy nalot. Może dlatego że dobę nie było tam nic myte a jednak jadłam i piłam nie wiem. Ważne że się powoli zasklepia i że nic mnie już nie boli. Jedyne co to mam rozgrzany policzek po zewnętrznej stronie tu gdzie był usuwany ten ząb. Ale to chyba może być skutkiem tego że wczoraj robiłam chyba ze cztery ponad godzinne okłady z lodu (oczywiście lód był w cienkim ręczniku nie bezpośrednio przykładany do policzka). Czy myśli Pan że to rozgrzanie policzka może być czymś innym spowodowane? czy ja nie panikuje przez przypadek? może powinnam się z tym rozgrzaniem jeżeli nie przejdzie zwrócić do stomatologa?
pozdrawiam
hanna820
Początkujący
 
Posty: 4
Rejestracja: 10 sie 2011, 14:12
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: usunięta dolna prawa 6

Nieprzeczytany postautor: mymy » 11 sie 2011, 13:35

Jeśli nie boli proszę wstrzymać, to dopiero drugi dzień. Jak po kilku dniach nie minie wtedy proszę wrócić. Na razie wskazanie jest delikatna toaleta rany.
Rana poekstrakcyjna całkowicie goi się 6-8 tygodni.
Pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: usunięta dolna prawa 6

Nieprzeczytany postautor: hanna820 » 11 sie 2011, 13:47

Dziękuję uprzejmie za porady. Bardzo mnie Pan uspokoił.
Pozdrawiam serdecznie
hanna820
Początkujący
 
Posty: 4
Rejestracja: 10 sie 2011, 14:12
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Chirurgia, paradontologia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

  • Reklama
cron