• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

NIe wiem co to!

Pytania o najróżniejsze zabiegi.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

NIe wiem co to!

Nieprzeczytany postautor: zmartwieniec » 20 paź 2015, 19:15

Witam!
Mam nietypowy problem z przyzębiem. Byłem z tym u kilku specjalistów, ale sami nie mogą się zdecydować - miałem różne diagnozy i nadal nie wiem co się dzieję. Mam nadzieję że tutaj znajdę odpowiedź albo chociaż wskazówkę. Do sedna: Jakiś rok temu zauważyłem, że dziąsło przy dolnym siekaczu jest osunięte znacznie. przy niektórych zębach tez widoczne jest podobne osuwanie, ale w mniejszej skali. lekarze diagnozowali: bruksizm (faktycznie ojciec i siostra mają starte zębu ale moje są starte w niektórych tylko miejscach i nie znacznie - może to być spowodowane krzywym zgryzem- miałem w dziecinstwie wyrwane zęby 2 zęby i dentysta informował, że może być problem ze zgryzem w przyszłości. nie mam stresu więc dziwi mnie ta diagnoza), paradontoza (dziąsła nie bolą, nie są zaczerwienione). Sytuacja wygląda tak: dziąsła osuwają się w przypadku 50% zębów, dziąsła są białe zaraz przy zębie, wystepuję opuchlizna ale tylko przy zebąch dotkniętych osuwaniem dziąseł i tylko czasami, później opuchlizna znika a za jakiś czas to samo. Do tego występuję dziwnę uczucie cieżkie do opisania - mam ochotę wyrwać sobie zęby, jakby jakieś ciśnienie w zębach. oprócz tych objawów mam uczucie "pstrykania zębów", jeśli popchnę zęby w stronę środka szczęki to czuję takię ciśnienie jakbym musiał je wypchnąć spowrotem, a gdy to robię językiem, zęby pstrykają, że aż to słyszę i czuje na języku. Temat postępuję w niezłym tępie. jakieś porady? do kogo mam się udać? Byłem już u lekarza od przyzębia to powiedział że to przez zły zgryz i trzeba to korygować. Usunięto mi jeden przedtrzonowiec z dolnej szczęki ale nieznana choroba dalej postępuję - nawet u zeba który leżał przy wyrwanym więc już ścisku nie ma.


Pomocy!!

----------------------------------- Scalono post 20 paź 2015, 19:15 -----------------------------------

do tego krwawienie nie występuje...
zmartwieniec
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 20 paź 2015, 18:54
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Student
Tytuł / Specjalizacja: TIR
Kierunek studiów: TiR
Rok studiów: 5
Miasto uczelni: Poznań
Uczelnia: AWF
Pracuję: Tak

Reklama

Wróć do Chirurgia, paradontologia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

  • Reklama
cron