• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Usunięcie torbieli a materiał kościozastępczy

Pytania o najróżniejsze zabiegi.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Usunięcie torbieli a materiał kościozastępczy

Nieprzeczytany postautor: jotgie » 27 kwie 2015, 00:05

Witam serdecznie,

Między 2 a 3 mam torbiel korzeniową, konsultowałem się z trzema chirurgami w tej sprawie, otrzymałem następujące odpowiedzi:

1) zabieg usunięcia torbieli, resekcja korzenia, uzupełnienie materiałem kościozastępczym
2) leczenie kanałowe poprzez umieszczenie sączka, jeśli po pół roku (koszt. ok 1000zł) nie przyniesie efektów wtedy zabieg chirurgiczny usunięcia + resekcja i uzupełnienie ubytku materiałem kościozastępczym
3) leczenie kanałowe, usunięcie i resekcja

Co do leczenia kanałowego z umieszczeniem sączka, mam wątpliwości co do skuteczności przy tak dużej zmianie. Ostatni chirurg odradzał uzupełnienie materiałem luki po torbieli - nie jest zawsze takie dobre i że powinno mi się to zrosnąć bez tego, ale przy 2 pierwszych opiniach mam mętlik w głowie.

Generalnie jestem zdecydowany na zabieg, ale czy uzupełnianie materiałem kościozastępczym jest konieczne? Z pewnością ułatwia regeneracje kostną, ale czy regeneracja kości bez niego jest możliwa tyle że w dłuższym czasie?, mam 30 lat. Jego wadą jest z pewnością cena, ok 2000zł oraz prawdopodobienstwo "odrzucenia" przez organizm lub stanu zapalnego.

Poniżej zdjęcie pantomograficzne

Obrazek
jotgie
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 26 kwie 2015, 22:23
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Reklama

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Chirurgia, paradontologia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

  • Reklama