• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Usunięta górna lewa ósemka

Pytania o najróżniejsze zabiegi.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Usunięta górna lewa ósemka

Nieprzeczytany postautor: uleczka1357 » 05 paź 2014, 15:33

Witam

Mój problem z górną ósemką zaczął się około 3 tygodni temu. Gdy udałam się dentystki w celu usunięcia tej ósemki, po prawie godzinnej walce z zębem , dentystka się poddała. I tak zostałam z porozrywanym dziąsłem i z resztkami zęba, bo on został. Kazała zrobić prześwietlenie, co nie było łatwe przy tym stanie w jakim mnie zostawiła. i tak po 4 dniach wróciłam s powrotem niestety ze stanem zapalnym, przepisała mi Dalacin C 300mg i kazała brać co 8 godzin, no i miałam wrócić jak przestanie boleć. Po 4 dniach brania antybiotyku i środków przeciwbólowych udałam się do innego dentysty . Uporał się szybko bo po 15 minutach ząb wraz z 3 korzeniami był usunięty. Po powrocie do domu było nieźle , ale kolejnego dnia męczył mnie potworny ból do czasu aż wydobył się z tego wielkiego otworu spory kawałek zęba.Tak minęły kolejne 2 dni, ból ustąpił i nic mnie nie boli nadal łykam antybiotyk co zalecił dentysta, ale mam inny problem , bo po wypadnięciu tego kawałka, jak mówię to mam uczucie "echa, drżenia" nie wiem jak to nazwać , nie jest to przyjemne przy mówieniu, czy jest to NORMALNE? Dziura faktycznie jest jak lej po bombie :(
uleczka1357
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 05 paź 2014, 14:58
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: pacjent
Kierunek studiów: Pacjent
Rok studiów: 1
Miasto uczelni: Pacjent
Uczelnia: Pacjent
Pracuję: Tak

Reklama

Odp.: Usunięta górna lewa ósemka

Nieprzeczytany postautor: Nisia » 06 paź 2014, 23:40

Nie znam się (nie jestem stomatologiem), ale myślę, że warto by sprawdzić, czy nie nastąpiło przebicie do zatoki.
Ja bym radziła tak: pójdź do stomatologa, aby przepłukał/oczyścił dziurę po zębie i sprawdził, czy nie nastąpiło przebicie do zatoki. Najprostszą metodą sprawdzenia jest dmuchanie przez zatkany nos (normalnie nie powinno się dać, przy przebiciu powietrze będzie uciekać przez tę dziurę). Nie wiem, czy można to zrobić tak po prostu w domu (żeby nie wydmuchać ewentualnego skrzepu, bo potem zachodzi ryzyko "suchego zębodołu").

Piszesz - spory kawałek zęba. Czy dentysta sprawdził, czy cały ząb został wyjęty? I czy oczyścił (wyłyżeczkował) ranę po usunięcia zęba?

Po tych zębach to zawsze dziura jak lej po bombie... coś o tym wiem ;)
Nisia
Aktywny
 
Posty: 26
Rejestracja: 29 wrz 2014, 11:25
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: chemik
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Usunięta górna lewa ósemka

Nieprzeczytany postautor: Roberto » 16 paź 2014, 08:17

Tak, wizyta u denytysy powinna pomóc i rozwiać wątpliwości, choć faktycznie sprawa wygląda nieciekawie...ale często, co wygląda strasznie i groźnie, okazuje się małym problemem, szybkim do rozwiązania. Więc nie ma co czekać, tylko trzeba kontaktować się ze swoim dentystą i to w trybie pilnym!
Awatar użytkownika
Roberto
Weteran
 
Posty: 162
Rejestracja: 18 mar 2014, 14:51
Lokalizacja: Radom
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Studia ukończone
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak


Wróć do Chirurgia, paradontologia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

  • Reklama