• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

dziura w dziąśle

Pytania o najróżniejsze zabiegi.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

dziura w dziąśle

Nieprzeczytany postautor: Asia26 » 04 lut 2011, 20:00

Witam, mam nastepujący problem: tóż usunięto mi zęba który kilka lat temu miał przewiercony korzeń, po usunięciu zęba niezbędne okazało się wyczysczenie rany gdyż już tak dalekie zmiany były. W związku z powyższym zrobiono mi dziurę "na wylot" aż do nosa-zaczęłam oddychac przez tą ranę. Lekarz zaszył "dziurę" i zapisał antybiotyk, strasząc iż jesli to nie pomoże czeka mnie operacja. Obecnie jestem kilkanaście godzin po wyrwaniu tego zęba, jak się położe to z nosa mi cieknie różowa wydzielina-zastanawiam się czy to resztki od tej rany czy mimo wszystko nadal mam dziure na wylot i wszystko się z buzi przedsostaje do nosa. Proszę o jakieś słowa otuchy w tym temacie bo juz nie wiem co robic.
Asia26
 

Reklama

Odp.: dziura w dziąśle

Nieprzeczytany postautor: mymy » 04 lut 2011, 21:40

Witam!
A czy dalej oddycha Pani przez tą ranę? To musi być z rany spowodowanej zabiegiem - najprawdopodobniej to krew z wydzieliną z nosa. Nie wiem jak wyglądał zabieg i dokąd sięgał ale na razie bym się nie martwił.
Proszę spać na brzuchu żeby nic się do gardła nie przedostawało. A po kilku dniach jak nie minie proszę udać się z powrotem do lekarza. Pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: dziura w dziąśle

Nieprzeczytany postautor: Asia26 » 05 lut 2011, 13:26

Witam, serdecznie dziękuję za odpowiedź.
Jak na razie nie potrafię zidentyfikować czy oddycham przez tą ranę,wciągając powietrze nosem czuję na środku podniebienia powietrze, ale wydaje mi się że każdy kto oddycha nosem czuje powietrze w gardle. Ból trochę mniejszy, pojawiła się lekka opuchlizna. Poza tym wydaje mi się, że nie ma nic niepokojącego. Sama nie wiem jak gleboka jest rana, lekarz starał się ją oczyścić jak najdokładniej co doprowadziło do dostania się do przegrody nosowej. Zastanawiam się czy samo zszycie wystarczy by ta rana zarosła?? a jeśli nie zarośnie jak wygląda wspomniana przez lekarza operacja-muszę wspomnieć, iż nastraszył mnie nią mówiąc, że będę przez 2 miesiące wyłączona z życia.
Asia26
 

Odp.: dziura w dziąśle

Nieprzeczytany postautor: mymy » 05 lut 2011, 16:32

Bardzo proszę. Widocznie lekarz uznał że nie trzeba używać materiału kościozastępczego. Proszę uważać na ranę i chodzić na kontrole, bo mniemam że takie zostały wyznaczone. Niestety z braku wiedzy jak głęboka była rana nic więcej doradzić nie umiem. Prosze być dobrej myśli :) pozdrawiam serdecznie.
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: dziura w dziąśle

Nieprzeczytany postautor: Asia26 » 05 lut 2011, 19:06

Dziękuję serdecznie :)
Asia26
 

Odp.: dziura w dziąśle

Nieprzeczytany postautor: zebra » 15 lut 2011, 08:35

MAM TEN SAM PROBLEM ALE U MNIE NIKT NIE STRASZTŁ OPERACJĄ MAM TYLKO NARAZIE NIE ODDYCHAĆ PRZEZ NOS ŻEBY NIE UDROŻNIĆ TEJ DZIURY I DOSTAŁEM MAŚĆ ŻEBY JĄ ZATKAĆ. PROSZĘ O INFO CO DALEJ SIĘ DZIEJE CZY ZARASTA BP JA MIAŁEM WYRWANY ZĄB 11 02 2011.
zebra
 

Odp.: dziura w dziąśle

Nieprzeczytany postautor: mymy » 16 lut 2011, 15:37

A owa "dziura" jest w tym samym miejscu co opisywana wyżej? Jaka to maść? Rana była szyta? A będę mógł więcej pomóc, pozdrawiam.
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: dziura w dziąśle

Nieprzeczytany postautor: bielas505@amorki.pl » 19 paź 2011, 14:49

witam też mam ten problem lekarz nie wspomniał nic że może być "dziura do nosa" po prostu wyrwał tak jak zwykle 2 godziny itd
bielas505@amorki.pl
 


Wróć do Chirurgia, paradontologia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

  • Reklama