• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Zawiązek dwójki

Pytania o najróżniejsze zabiegi.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Zawiązek dwójki

Nieprzeczytany postautor: Seba » 06 paź 2010, 19:08

Witam odkąd pamiętam mam szparę(diastemę) pomiędzy jedynkami z powodu braku dwójki,poszedłem na prześwietlenie zębów, tutaj zdjęcie:http://www.sebx3d.cba.pl/zeby.jpg , i dowiedziałem się że mam zawiązek dwójki proszę o potwierdzenie czy to prawda z załączonego zdjęcia,dzwoniłem w tej sprawie do ortodonty wizytę mam dopiero za miesiąc i mam tutaj pytanie czy będzie konieczny aparat aby dwójka urosła czy wystarczy poruszyć zawiązek? czy są jakieś inne metody aby dwójka wyrosła? Dziękuję
Seba
 

Reklama

Odp.: Zawiązek dwójki

Nieprzeczytany postautor: mymy » 07 paź 2010, 13:51

Witam!
Ile ma Pan lat? Ja na tym zdjęciu nie widzę ani zęba ani zawiązka dwójki górnej po stronie prawej, natomiast po stronie lewej jest mała dwójka - po jej wielkości i długości korzenia można podejrzewać, że jest to ząb mleczny (jeśli tak, to zawiązka zęba stałego również brak). Jednoznacznie tylko ze zdjęcia nie da się tego stwierdzić, musi to zobaczyć lekarz.
Jeśli brak zawiązków zębów stałych a chce się Pan pozbyć diastemy to bardzo dobrze, że zgłosił się Pan do ortodonty. Pozdrawiam!
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Zawiązek dwójki

Nieprzeczytany postautor: Seba199 » 07 paź 2010, 16:28

Mam 19 lat, po prześwietleniu zębów pytałem czy jest zawiązek dwójki i Pani powiedziała że jest,czy to co zaznaczyłem na zdjęciu to nie zawiązek?http://www.sebx3d.cba.pl/zawiazek.jpg .Jeśli nie mam zawiązka dwójki to czy implant jest jedynym rozwiązaniem?
Seba199
Początkujący
 
Posty: 3
Rejestracja: 07 paź 2010, 16:11
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: "-"
Kierunek studiów: Informatyka
Rok studiów: 1
Miasto uczelni: Rzeszów
Uczelnia: Politechnika
Pracuję: Nie

Odp.: Zawiązek dwójki

Nieprzeczytany postautor: mymy » 08 paź 2010, 17:37

Witam ponownie,
na tym zdjęciu słabo widać, musiałoby być zrobione inne zdjęcie tzw. przylegające, obejmujące tylko tą okolicę, wtedy byłoby dużo więcej widać. Z tego zdjęcia ciężko stwierdzić ponieważ ta struktura wskazana strzałką jest zamazana (zawiązek wygląda zazwyczaj inaczej) i jest dosyć wysoko umiejscowiona. Dodatkowo zdjęcie jest troszkę ucięte. Inne zdjęcie rozwiąże sprawę. Osobiście poddaję pod wątpliwość istnienie zawiązka, ale bez dodatkowego zdjęcia mogę się mylić.
Co do rozwiązania proszę poradzić się ortodonty: zapytać czy ta jedna dwójka górna nie jest przypadkiem mleczna oraz czy warto przemieszać te zęby, w każdym razie nawet gdyby miałby być implant i tak trzeba by najpierw przeprowadzić leczenie ortodontyczne.
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Zawiązek dwójki

Nieprzeczytany postautor: Seba199 » 10 paź 2010, 12:22

Dziękuje Panu za pomoc za miesiąc mam wizytę u ortodonty,mam nadzieję że nie ma Pan racji i mam ten zawiązek bo z implantem to nie tak jak ze swoim zębem pozdrawiam
Seba199
Początkujący
 
Posty: 3
Rejestracja: 07 paź 2010, 16:11
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: "-"
Kierunek studiów: Informatyka
Rok studiów: 1
Miasto uczelni: Rzeszów
Uczelnia: Politechnika
Pracuję: Nie

Odp.: Zawiązek dwójki

Nieprzeczytany postautor: mymy » 18 paź 2010, 20:43

tak mnie korci to zdjęcie i spokoju nie daje :) myślę sobie iż to co jest zaznaczone na zdjęciu to ewentualnie może być ząb dodatkowy. Tłumaczyło by to wysokość na zdjęciu i jego zupełnie inny kształt. Po zdjęciu przylegającym i rozmowie o ortodontą będzie wiadomo z czym to ugryźć. Pozdrawiam!
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Zawiązek dwójki

Nieprzeczytany postautor: Seba199 » 16 lis 2010, 19:57

Witam ponownie byłem dzisiaj u ortodonty po raz drugi w tym miesiącu,za pierwszym razem Pani doktor robiła mi odlew szczęki i 2 zdjęcia panoramiczne i właśnie dzisiaj się dowiedziałem że nie mam zawiązka dwójki i najlepszy sposób na pozbycie się szpary pomiędzy 1 a 3 i diastemy to implant który kosztuje aż 5 tysięcy złotych(nie wiem dokładnie o jaki implant chodzi bo dopiero mam zdecydować co zrobię ) do tego aparaty na górną i dolną szczękę 2x 1,5 tys zł .Miał Pan rację zawiązka nie ma na zdjęciu pani która mi powiedziała że jest, pomyliła się ,a dzisiaj u ortodonty dowiedziałem się w 100% że zawiązka nie ma, a ja już miałem nadzieję że nie będę musiał implantu nosić.Zastanawiam się teraz czy opłaca się wydać tyle kasy na ten implant i aparat, jakbym teraz założył aparat to musiałbym go nosić aż dwa lata,a słyszałem że aparat przeszkadza w jedzeniu?.Czy po założeniu implantu wyczuwa się jakiś dyskomfort lub coś obcego w ustach czy czuje się jak normalny ząb? dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam
Seba199
Początkujący
 
Posty: 3
Rejestracja: 07 paź 2010, 16:11
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: "-"
Kierunek studiów: Informatyka
Rok studiów: 1
Miasto uczelni: Rzeszów
Uczelnia: Politechnika
Pracuję: Nie

Odp.: Zawiązek dwójki

Nieprzeczytany postautor: mymy » 16 lis 2010, 20:43

Witam! Bardzo dziękuję za odpisanie.
Dobrze założony implant, gdy zgra się z kością i przy utrzymanej dobrej higienie jamy ustnej jest praktycznie dożywotni i zachowuje się prawie jak naturalny ząb - w niczym nie przeszkadza. Dyskomfort może być niewielki w okresie przejściowym podczas zakładania implantu, lecz nie po założeniu jak się wszystko zagoi.
Jeśli chodzi o aparat to nie przeszkadza w jedzeniu i w normalnym funkcjonowaniu lecz dużo trudniejsze jest utrzymanie higieny przez powstałe zakamarki przy aparacie. Sam miałem aparat stały i na górę i na dół i po 3 latach miałem przez niego tylko jedną próchnicę. Więc dzięki sumienności i dokładności niczego nie trzeba się obawiać. Przez pierwsze kilka dni jedynie trzeba się przyzwyczaić - ciężko coś ugryźć, lecz efekt końcowy wynagradza to wszystko.
Implant jest drogi, ale widocznie w tym przypadku to najlepsze wyjście. To jest inwestycja na całe życie. Proszę się dobrze zastanowić i odwiedzić kilku implantoprotetyków, oferty i ceny są różne.
Pozdrawiam serdecznie!
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Zawiązek dwójki

Nieprzeczytany postautor: iza » 02 lut 2011, 13:05

Witam,
U mojej 7-letniej córki właśnie stwierdzono brak zawiązków górnych dwójek, jesteśmy na samym początku drogi do pięknego uśmiechu. Jedynki stałe wyrosły, dwójki mleczne wypadły, trójki mleczne jeszcze są, między jedynkami jest spora szpara. Lekarz ortodonta powiedział, że trzeba będzie szykować miejsce dla dwójek i gry już zakończy się proces rośnięcia szczęki (18 lat?) będzie można pomyśleć o implantach w miejscu brakujących dwójek. Mam pytanie, co do tego czasu można zrobić z tymi lukami po brakujących dwójkach, czy stosuje się jakieś zastępcze (nieniszczące) protezy w tym miejscu - dla młodej dziewczyny uśmiech bez tych dwójek będzie na pewno strasznie krępujący.

Bardzo dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
iza
 

Odp.: Zawiązek dwójki

Nieprzeczytany postautor: mymy » 02 lut 2011, 13:24

Witam,
a co lekarz miał na myśli "szykować miejsce"? Bo żeby się zęby nie przemieszczały luka musi być wypełniona, a wcześniej oczywiście aparat ortodontyczny. Stosuje się albo takie małe protezki dla dzieci, w tym przypadku tylko z dwoma zębami lub można pomyśleć o mostach tzw. jednobrzeżnych z materiału kompozytowego lub z akrylu (czyli dostawka sztucznego zęba do jednego zęba, nie do dwóch) - ale trzeba w buziaku ocenić jak wyglądają inne ząbki i czy takie mosty będą fizycznie możliwe. Będą na pewno droższe ale dużo bardzo komfortowe.
Bardzo proszę i również pozdrawiam :)
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Zawiązek dwójki

Nieprzeczytany postautor: iza » 02 lut 2011, 13:29

Bardzo dziękuję za błyskawiczną odpowiedź. Zapomniałam dodać, że córka ma małą górną szczękę (stąd ortodonta od razu podejrzewał brak dwójek), będzie musiała mieć założony jakiś aparat rozszerzający górną szczękę. W sobotę idziemy na kolejna wizytę, ma być robiony wycisk, lekarz ma nam przedstawić propozycję leczenia. Napiszę, czego się dowiedziałam. Pozdrawiam.
iza
 

Odp.: Zawiązek dwójki

Nieprzeczytany postautor: mymy » 02 lut 2011, 13:39

Będę bardzo wdzięczny!
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

resekcja zęba

Nieprzeczytany postautor: zmartwiona » 16 mar 2011, 16:11

Witam
Jestem rok po resekcji zębów od tego czasu nie byłam na prześwietleniu tych zębów.
Czy jest możliwe ,że torbiel się odnowi i nawet nie będę o tym wiedziała?
Dodam,że na zmianę pogody coś się w tym zębie dzieje,minimalny ból!Aha zapomniałabym ,chyba zrobił się przerost dziąseł między tymi resekowanymi zębami jak to można wyleczyć ,bo raz miałam to usuwane chirurgicznie,ale niestety to wróciło nie wiem czemu. Będę wdzięczna za odpowiedź na mój post.Pozdrawiam serdecznie i miłego dnia !:)
zmartwiona
 

Odp.: Zawiązek dwójki

Nieprzeczytany postautor: mymy » 16 mar 2011, 18:34

Witam!
Po usunięciu wierzchołków i przy niedokładnym wyłuszczeniu torbieli może istnieć ryzyko nawrotu torbieli, choć rzadko się to zdarza. Trzeba się udać do dentysty celem zbadania i zrobienie zdjęcia RTG.
Przerośnięte dziąsło da się wyleczyć, ale trzeba koniecznie zbadać przyczynę.
Proszę iść do gabinetu i poprosić o pomoc. Pozdrawiam.
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Chirurgia, paradontologia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

  • Reklama