• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

nietypowy zabieg usuniecia korzenia

Pytania o najróżniejsze zabiegi.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

nietypowy zabieg usuniecia korzenia

Nieprzeczytany postautor: Luki » 21 sty 2014, 13:20

Witam,

na 26 lutego jestem zarejestrowany do chirurga stomatologa na zabieg wyrwania korzenia jednakże nie jest to zwyczajny przypadek jaki czytam na forrach internetowych ze wystarczy dłuto i cęgi...

Otóż kilka lat temu miałem przy zębie (górna 6stka) robiony zabieg leczenia kanałowego. Bylem na kilku wizytach (rozwieracany, 2-krotnie zatruwany kanał) Jednak przy ostatniej wizycie nastąpiła pomyłka w rejestracji (pielęgniarka zapisała mnie na 23 sierpnia a mi powiedziała i zapisała na karteczce 26) - wizyta przepadła, a kolejną chcieli i wcisnąć za 4 miesiące... Ząb wtedy był zalepiony i nie bolał więc pod wpływem emocji nie zarejestrowałem się.

Od tamtej pory minęły 3 lata.. to czym ząb był zalepiony daawno temu wypadło, a cała korona sie rozkruszyła, został wielki krater z otoczką korzenia... Mimo, że nadal nic mnie nie boli, zauważyłem w okół tego zęba pewną chorobę dziąseł która dotknęła zęby obok (prawdopodobnie paradontoza - biały twardy nalot który jak zacznę szczotkować to leci krew).

Moje pytanie brzmi:
Czy lekarz (nfz) poradzi sobie z usunięciem resztek tego kanału? oraz czy taki zabieg jest bezpieczny?(czytałem dużo przypadków powikłań takich jak infekcja ropna czy sepsa)

Wiem na pewno, że coś z nim trzeba zrobić i chciałbym się dowiedzieć co najlepiej i nie drogim kosztem (nie stać mnie na zabiegi po 800zł) licze na szybką pomoc bo stan tego zęba bardzo mnie martwi :/

Z góry dziękuje.
Luki
Początkujący
 
Posty: 4
Rejestracja: 21 sty 2014, 12:58
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Inna osoba
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Reklama

Odp.: nietypowy zabieg usuniecia korzenia

Nieprzeczytany postautor: intoxication » 21 sty 2014, 21:02

Hej. Czy Nfz czy nie to nie ma akurat różnicy- wielu lekarzy pracujących na NFZ jest lepszymi chirurgami niż Prywatni - nie ma żadnej złotej reguły.
Czy sobie poradzi? pewnie zrobi zdjęcie, oceni jak to wygląda i jeśli stwierdzi,że sobie nie poradzi to wyśle Cię do kogoś innego. Czasami takie korzenie są dużo prostsze do usunięcia niż całe zęby. Jak chcesz to zrób sobie na razie chociaż zdjęcie i nam tutaj pokaż to coś podpowiemy może. Co do tego białego czegoś- to możę np martwica jakaś.

Na pewno bezpieczniej jest takiego zęba/korzeń usunąć niż go pozostawić!

I tak na przyszłość ( w sumie to co się dzieje teraz mam nadzieję,że jest dla Ciebie jakąś nauczką) pójdziesz do lekarza od razu i tego nie olejesz. To,żę przestało boleć kompletnie nic nie znaczy jak leczenie nie jest w pełni zakończone!!

pozdrawian!
intoxication
Weteran
 
Posty: 134
Rejestracja: 11 gru 2013, 21:28
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: ogólna
Kierunek studiów: Stomatologia
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Lublin
Uczelnia: UM LUBLIN
Pracuję: Tak

Odp.: nietypowy zabieg usuniecia korzenia

Nieprzeczytany postautor: Luki » 22 sty 2014, 15:12

Tak wiem jednak czy usuniecie takiego korzenia jest bezpieczne? no i czy zdjecie rtg jest konieczne jezeli nie jest on zarosniety?
Luki
Początkujący
 
Posty: 4
Rejestracja: 21 sty 2014, 12:58
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Inna osoba
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: nietypowy zabieg usuniecia korzenia

Nieprzeczytany postautor: intoxication » 24 sty 2014, 20:37

Nie ma zabiegów chirurgicznych w 1000% bezpiecznych , zawsze jest ten ułamek szans ,że coś tam się stanie . Niebezpiecznie jest natomiast zostawienie np takiego korzenia i nic nie robienia.
A uważasz,że lekarz ma w oczach RTG i widzi jaki kształt ma korzeń schowany w kości i czy nic się tam nie dzieje???
intoxication
Weteran
 
Posty: 134
Rejestracja: 11 gru 2013, 21:28
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: ogólna
Kierunek studiów: Stomatologia
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Lublin
Uczelnia: UM LUBLIN
Pracuję: Tak

Odp.: nietypowy zabieg usuniecia korzenia

Nieprzeczytany postautor: Luki » 01 mar 2014, 21:19

Witam ponownie, tak więc jestem po zabiegu i strasznie żałuję swojej decyzji :/
Na wstępie napisze - nigdy więcej nie pójdę do dentysty na kasę chorych.
Nie można nazwać tego inaczej niż robienie na hurt, taśma itd...

Zabieg wyglądał następująco: czekałem wraz z innymi ludźmi godzinę na przybycie lekarza, hurtowo w 3-5 min zrobił wszystkim znieczulenie i poszedł na przerwę na 1.5 godziny. Wcześniej w sprawie mojego zęba pytałem dentystę czy nie powinienem zrobić najpierw rtg czy coś.. na co pan doktor stwierdził, że "lubi wyzwania". Kiedy lekarz wrócił z "kawki" moje znieczulenie puściło całkowicie, a lekarz zanim zaczął "rwanie" o ile można to tak nazwać powbijał mi przyrządy w ząb i sprawdzał czy czuję i mimo moich wyraźnych znaków, że strasznie boli rozpoczął zabieg... To był horror.. wbił mi jakieś szczypce w środek i na boku i ciągną - wiłem się, krzyczałem i mdlałem z bólu, (widocznie lekarz myśląl, że zabieg potrwa 3 sekundy jak u innych pacjentów i mnie pocieszał tym..) Niestety ząb pękał mu przy każdej próbie ciągnięcia po 15 minutach cierpienia gdy zaczynałem tracić "kontakt" i dusić się własną krwią wstrzyknął mi drugie znieczulenie w sam środek zęba.. Poleciała krew i gorzki płyn do gardła prawie zwymiotowałem. Dopiero po tym zastrzyku lekarz nacią mi dziąsło i wyciągnął korzeń...

Mija 4 dzień od wyrwania rana goi się, jednak dziś pojawiła się w niej biała twarda narośl (w okolicach siódemki) bardzo przypomina ona ząb ale dziwne, że wyczuwalny jest dopiero dziś :/ (może to po prostu włóknik a ja martwię się potrzebnie?). Czy to możliwe, że nie usunął mi fragmentu zęba i czy ta narośl zostanie przez dziąsło czy raczej powinienem z tym iść znowu do chirurga? (chcę iść tylko w ostateczności ponieważ pracuję i nie mam zbyt czasu na takie latanie bo ktoś nie zna się na swoim fachu/zbytnio się śpieszy w zabiegach) Dodam iż dbam o ranę - myje zęby z 5-6 razy dziennie, płuczę płynę ELDURIL oraz smaruję maścią SOLCOSERYL.


Bardzo proszę o rady.
Luki
Początkujący
 
Posty: 4
Rejestracja: 21 sty 2014, 12:58
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Inna osoba
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: nietypowy zabieg usuniecia korzenia

Nieprzeczytany postautor: mymy » 07 mar 2014, 23:17

no niestety ciężko stwierdzić tylko na podstawie Twojego opisu. Albo ząb albo odsłonięta kość (skoro było nacinane dziąsło), bo włóknik po 4 dniach się nie wytworzy a na początku jest miękki.
Eludrilem nie można płukać dłużej niż 2 tygodnie. Solcoseryl - super sprawa. Za często myjesz zęby ;-)
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: nietypowy zabieg usuniecia korzenia

Nieprzeczytany postautor: boddekk » 27 mar 2023, 19:37

Ja to słyszałem o zabiegu powiększania prącia kwasem hialuronowym to dla mnie dość nie typowe ale w klinice https://vivomed.pl/uslugi-medyczne/tera ... -mezczyzn/ mają taką ofertę. To nowoczesne centrum medyczne gdzie macie dostęp do terapii hormonalnych
boddekk
Weteran
 
Posty: 2228
Rejestracja: 05 paź 2017, 14:38
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Student
Tytuł / Specjalizacja: Doktor
Kierunek studiów: Dentysta
Rok studiów: 3
Miasto uczelni: Warszawa
Uczelnia: Politechnika
Pracuję: Tak

Odp.: nietypowy zabieg usuniecia korzenia

Nieprzeczytany postautor: elka74 » 28 mar 2023, 03:04

Jak to przebiega?

__
wyświetlenia youtube kup
elka74
Weteran
 
Posty: 1066
Rejestracja: 13 lis 2017, 23:26
Płeć: Kobieta
Jestem: Inna osoba
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Chirurgia, paradontologia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

  • Reklama
cron