• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Ekstrakcja zębów - prawidłowe gojenie?

Pytania o najróżniejsze zabiegi.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Ekstrakcja zębów - prawidłowe gojenie?

Nieprzeczytany postautor: semperinvicta93 » 20 sty 2019, 23:21

Witam, 2 dni temu poddałam się zabiegowi ekstrakcji zębów (7 i 8). Jeśli ma to jakiekolwiek znaczenie, to ósemka była położona poziomo, częściowo zatrzymana w dziąśle, zaś 7 złamała się w trakcie leczenia kanałowego, widoczny był jej kawałek. Przed zabiegiem lekarz stwierdził, że konieczne będzie założenie szwów. Mam jednaj wrażenie, że obyło się bez tego ale z racji tego, że panicznie bałam się zabiegu nie myślałam o tym w trakcie wizyty i zapomniałam o to zapytać :zalamka: . Dzień przed usunięciem zaczęłam brać amoksiklav. Po zabiegu zgodnie z zaleceniami trzymałam tampon przez około 30 minut. Po jakiś 2 godzinach pojawiło się dosyć mocne krwawienie. W dniu dzisiejszym moja rana wygląda tak: https://zapodaj.net/4aff3204c09f1.jpg.html
Nie boli ani trochę, jedynie mam uczucie jakby swędzenia i lekki ból sprawia mi szerokie otwieranie buzi.
Chciałam dowiedzieć się czy na zdjęciu są widoczne szwy, czy wizyta kontrolna jest w tym przypadku konieczna (panie w recepcji stwierdziły, że jest ona niezbędna wyłącznie w przypadku założenia szwów ale nie wiedzą czy je mam czy nie) i czy gojenie się przebiega prawidłowo?
semperinvicta93
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 20 sty 2019, 23:10
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Reklama

Odp.: Ekstrakcja zębów - prawidłowe gojenie?

Nieprzeczytany postautor: Kurczak » 28 sty 2019, 23:15

kazda ingerencja musi być bezpieczna, stosowanie skinman soft zapewnia bezpieczeństwo wo gojeniu
Kurczak
Początkujący
 
Posty: 3
Rejestracja: 28 sty 2019, 23:12
Płeć: Kobieta
Jestem: Inna osoba
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Ekstrakcja zębów - prawidłowe gojenie?

Nieprzeczytany postautor: Andszan » 29 sty 2019, 15:09

Lepiej udaj się do specjalisty a nie szukaj rozwiązań w internecie. Po wyrwaniu zębów często dochodzi do stanów zapalnych. Lepiej uważać.
Awatar użytkownika
Andszan
Początkujący
 
Posty: 4
Rejestracja: 29 sty 2019, 15:03
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Inna osoba
Tytuł / Specjalizacja: *-*
Kierunek studiów: *-*
Rok studiów: -
Miasto uczelni: drukarnia RAGUS
Uczelnia: *-*
Pracuję: Tak

Odp.: Ekstrakcja zębów - prawidłowe gojenie?

Nieprzeczytany postautor: konot » 07 lut 2022, 09:57

Ja już dwie 8-ki usuwałem u "swojego" sprawdzonego dentysty - https://www.tendent-stomatologia.pl/ i nigdy nie było problemów z gojeniem i powikłąniami. Jeżeli chcesz mieć pewność, że zabieg będzie dobrze wykonany to polecam wybrać się włąsnie do tego gabinetu.
konot
Weteran
 
Posty: 2573
Rejestracja: 14 gru 2018, 23:14
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Inna osoba
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie


Wróć do Chirurgia, paradontologia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

  • Reklama