• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Usunięcie górnej prawej ósemki.

Pytania o najróżniejsze zabiegi.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Usunięcie górnej prawej ósemki.

Nieprzeczytany postautor: Kochas » 15 kwie 2011, 12:29

Witam,

Od jakiegoś czasu miałem problem z 3 zębami. Bolały minie następujące zęby: prawa górna czwórka (była wcześniej leczona kanałowo), prawa górna ósemka oraz prawa dolna trójka. Z prawej górnej czwórki oraz prawej dolnej trójki wypadło mi szkliwo, a w prawej górnej ósemce miałem dziurę. Dzwoniłem, gdzie się po bezpłatnych gabinetach stomatologicznych, ale nie udało się zarejestrować, bo nie było wolnego miejsca. Dopiero jak wykonałem telefon do NZOZ Supradent w Jeleniej Górze przyjęto mnie tego samego dnia.

Podczas wizyty w Supradencie wyrwano mi prawą górną ósemkę, bo Pani stomatolog powiedziała, że od tego zęba promieniował mi ból na prawą dolną trójkę oraz prawą górną czwórkę. Oczywiście dostałem znieczulenie raz wykonano mi zdjęcie, na którym było widać mi wszystkie zęby oraz ich kanały. Na koniec po wyrwaniu zęba dostałem dwie małe tableki, które jak powiedziano mi mają działać przeciwbólowo.

Problem jest jednak taki, że jak mnie boli dziąsło, gdzie miałem wyrwaną prawą górną ósemkę to czuję jak promieniuje pulsujący ból do zęby, o których wspomniałem powyżej.

Czy jest to spowodowane tym, że boli mnie dziąsło, a może tym, że Pani stomatolog pomyliła się wyrywając nie tego zęba, który potrzeba?
Kochas
Początkujący
 
Posty: 3
Rejestracja: 15 kwie 2011, 12:15
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: Brak.
Kierunek studiów: Brak.
Rok studiów: -
Miasto uczelni: Jelenia Góra
Uczelnia: Brak.
Pracuję: Tak

Reklama

Odp.: Usunięcie górnej prawej ósemki.

Nieprzeczytany postautor: mymy » 15 kwie 2011, 21:11

Witam!
Wie Pan, trudno tak stwierdzić. Od ósemek, szczególnie nie wyrzniętych lub nie do końca wyrzniętych, bardzo często pochodzą promieniujące bóle, czasem o charakterze nerwobólów. Ciężko mi powiedzieć czy owa ósemka była w jakiś sposób "połączona" z z tamtymi dwoma zębami. Jeśli już, w ciemno mógłbym podejrzewać czwórkę to raczej odchodziłbym od trójki.
Przed usunięciem tej ósemki zrobiłbym dwie rzeczy:
- sprawdziłbym żywotność tych trzech zębów (czy miazga reaguje)
- sprawdziłbym czy nie występuje zgryz urazowy, czyli nieprawidłowy kontakt 3 z 4
Bo jak możliwe, że bóle były od ósemki to wcale nie musiały one mieć związku z tamtymi dwoma zębami.
Ból po usunięciu zęba może się utrzymywać, jeśli nie minie po 3 dniach proszę się udać do dentysty, być może będzie potrzebne ponowne oczyszczenie zębodołu i włożenie doń leku.
Czy było sprawdzane czy nie nastąpiło połączenie rany z zatoką szczękową? Taką próbę wykonuje się albo dmuchając w zatkany nos przy otwartych ustach, albo, co jest lesze, taką specjalną łyżeczką przy czyszczeniu zębodołu.
Także gdzieś dopiero po tych kilku dniach będzie można coś więcej powiedzieć czy został usunięty ząb przyczynowy.
Ma Pan możliwość zamieszczenia zdjęcia zdjęcia RTG?
Pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Usunięcie górnej prawej ósemki.

Nieprzeczytany postautor: Kochas » 16 kwie 2011, 19:14

Witam,

Niestety nie osiadam zdjęcia RTG zęba, którego mi wyrywano w środę. Co do bólu to owszem utrzymywał się on równo trzy dni. Tylko dzisiaj odczuwałem najmocniej ten ból, a nawet byłem na pogotowiu stomatologicznym. Pani stomatolog stwierdziła, że nic złego się nie dzieje oprócz tego, że mam opuchliznę oraz obrzęk. Wyczyściła zębodół i przepisała Dalacin C 300mg, jakąś osłonę na T, jakiś lek przeciw obrzękowi na Ae oraz profilaktycznie Ketonal. Szczerze powiedziawszy wydawało mi się, że coś jest w zębodole, ale na moje szczęście nic tam się nie znajdowało. Ranę wyczyściła Pani stomatolog, ponieważ wolała "dmuchać na zimne"...

Czy uważa Pan Administratorze, że połączenie Dalacin C wraz z osłoną i lekowi przeciw obrzękowi uda się pokonać ból w miejscu, w którym miałem wyrwanego zęba oraz czy zejdzie opuchlizna?

Pozdrawiam...
Kochas
Początkujący
 
Posty: 3
Rejestracja: 15 kwie 2011, 12:15
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: Brak.
Kierunek studiów: Brak.
Rok studiów: -
Miasto uczelni: Jelenia Góra
Uczelnia: Brak.
Pracuję: Tak

Odp.: Usunięcie górnej prawej ósemki.

Nieprzeczytany postautor: mymy » 17 kwie 2011, 19:20

Jestem prawie pewien że się uda! Może nawet nie był potrzebny antybiotyk, ale skoro Pani doktor się wahała to jest ok. Proszę być dobrej myśli, powinno już za niedługo być po stanie zapalnym. Pozdrawiam serdecznie.
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Usunięcie górnej prawej ósemki.

Nieprzeczytany postautor: Kochas » 19 kwie 2011, 09:01

Jak na razie po wyrwanym zębie minął ból i rana się zaczyna powoli goić. Co do leków to biorę Dalacin C 300mg, Trilac, Aescin. Ketonalu forte nie biorę, ponieważ nie odczuwam w ogóle bólu po wyrwanej ósemce. Tylko trapi mnie jeden problem. Od wczoraj jak popiję zimnym napojem niegazowanym lub zimną herbatą odczuwam ból w miejscu, gdzie miałem wyrwaną ósemkę. Wcześniej nie mogłem pić nic gorącego, bo od razu czułem ból w miejscu wyrwanej ósemki.

Czy wszystko jest w porządku, jeśli odczuwam ból w miejscu wyrwanego zęba popiję czymś zimnym, a wcześniej ten ból odczuwałem jak popijałem gorącą herbatą? Proszę o odpowiedź, bo nie wiem, czy czasem nie zgłosić tego dentystce, u której miałem wyrywaną ósemkę i czy nie będzie konieczna u niej wizyta?
Kochas
Początkujący
 
Posty: 3
Rejestracja: 15 kwie 2011, 12:15
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: Brak.
Kierunek studiów: Brak.
Rok studiów: -
Miasto uczelni: Jelenia Góra
Uczelnia: Brak.
Pracuję: Tak

Odp.: Usunięcie górnej prawej ósemki.

Nieprzeczytany postautor: mymy » 19 kwie 2011, 16:05

myślę że trzeba dać tej ranie jeszcze trochę czasu. Proszę spróbować jeść po drugiej stronie. Ile minęło dni od ekstrakcji, 3, 4? Jeśli tak to proszę jeszcze się wstrzymać. Po tygodniu jak będzie boleć to proszę wrócić do dentysty.
Całkowite gojenie rany poekstrakcyjnej trwa 6-8 tygodni.
Pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Usunięcie górnej prawej ósemki.

Nieprzeczytany postautor: kaja » 01 cze 2014, 11:58

Witam,
Trzy dni temu usunięto mi lewą górną ósemkę. Usuwanie nie licząc oczekiwania na znieczulenie trwało bardzo szybko i nie czułam żadnego bólu. Po ustaniu znieczulenia pojawił się ból i tak jest do dzisiaj. Nie jest to może jakieś okropne uczucie, ale dyskomfort jak najbardziej tak. Tabletka przeciwbólowa rozwiązuje sprawę, ale tak na dłuższą metę to nie jest to rozwiązaniem. Pytam, czy to jest normalny objaw. Boję się, że być może do rany dostał mi się jakiś okruszek jedzenia lub ząb nie został całkowicie usunięty.
kaja
 

Odp.: Usunięcie górnej prawej ósemki.

Nieprzeczytany postautor: mymy » 01 cze 2014, 15:25

mogło dojść do wypłukania skrzepu albo jedzenie naszło do rany. Jeśli ból nie przechodzi warto zgłosić się na przepłukanie rany
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Usunięcie górnej prawej ósemki.

Nieprzeczytany postautor: daniel77 » 15 lut 2018, 15:28

Ósemki od początku powinny być usuwane i będzie spokój.
daniel77
Aktywny
 
Posty: 19
Rejestracja: 15 lut 2018, 15:09
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak


Wróć do Chirurgia, paradontologia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

  • Reklama
cron