• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Pomoc - Plamy po zdjęciu aparatu ortodontycznego

Aparaty stałe, ruchome.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Pomoc - Plamy po zdjęciu aparatu ortodontycznego

Nieprzeczytany postautor: paulina91 » 02 lut 2012, 02:25

Witam,
Zwracam się do Państwa z prośbą co mogę zrobić z plamami na zębach..
Miałam niedawno zdjęty aparat ortodontyczny. Po zdjęciu na zębach okazało się, że są okropnie nieestetyczne białe plamy.. Ortodonta powiedział mi, że to nic wielkiego i że powinny zniknąć, przejrzałam w internecie i niestety większość informacji znalazłam że te plamy pozostaną na stałe.. Podczas noszenia aparatu dbałam o zęby, myłam po każdym posiłku, nie piłam kolorowych napoi itp., zawsze stosowałam tak zwaną białą dietę.. Tym bardziej jestem zdziwiona po zdjęciu aparatu.. Boję się, że moje zeby zniszczyły się w taki sposób na zawsze...
Wstawiłam zdjęcie jak przedstawia się fatalny stan moich zębów, oto link;
http://imageshack.us/photo/my-images/859/sam9841.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/835/sam9840.jpg/
Błagam o poradę i pomoc, czy da się w jakiś sposób te plamy usunąć? Może jakieś pasty, specyfiki, cokolwiek? Pytałam się swojego ortodonty, powiedział, że on nic na to nie poradzi i że zobaczymy za miesiąc, że wtedy będzie można przykryć licówkami... Jestem załamana, 2 lata wydawałam bardzo dużo pieniędzy na to, by mieć proste i ładne zęby, a teraz jeszcze bardziej wstydzę się uśmiechać..
Bardzo proszę o pomoc, co mogę zrobić z tymi plamami, z góry dziękuję za każdą odpowiedź :(
Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości. Zaloguj się lub zarejestruj.
paulina91
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 02 lut 2012, 02:22
Płeć: Kobieta
Jestem: Student
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Reklama

Odp.: Pomoc - Plamy po zdjęciu aparatu ortodontycznego

Nieprzeczytany postautor: mymy » 04 lut 2012, 16:16

Witam,
zmiany te są gładkie czy szorstkie? Wypukłe czy na takim samym poziomie jak szkliwo?
Wygląda mi to na odwapnienia, więc najpierw spróbowałbym leczyć środkami z fluorem lub Tooth Mouse'm. Jeśli to nie pomoże, a może się tak stać, to trzeba opracować szkliwo i uzupełnić materiałem lub przykryć licówkami.
Szczerze, to dziwię się dlaczego dentysta wcześniej nie zwrócił Pani uwagi na te zmiany. Na prawdę nie było ich widać gdy aparat był założony?
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Pomoc - Plamy po zdjęciu aparatu ortodontycznego

Nieprzeczytany postautor: elka74 » 13 lis 2017, 23:30

Jeśli plamy pojawiają się u dziecka to w takim przypadku polecam, aby sprawdził to specjalista. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie https://www.stomatologiadziecieca.com Oczywiście można umówić się na konsultację. Jest to centrum dostosowane do dziecka i na pewno pomogą.
elka74
Weteran
 
Posty: 1066
Rejestracja: 13 lis 2017, 23:26
Płeć: Kobieta
Jestem: Inna osoba
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Ortodoncja

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

  • Reklama