• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

STały aparat KONCOWE EFEKTY JAKIE?

Aparaty stałe, ruchome.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

STały aparat KONCOWE EFEKTY JAKIE?

Nieprzeczytany postautor: klusek6 » 11 gru 2011, 23:24

Po uzgodnieniu z rodzicami we wtorek ide do ortodonty natomiast na stuczen planujemy aparat staly ale mam pytanie.Czy zęby po ukonczeniu noszenia będą bardzo proste,równe i zero przerw (szparek) pomiedzy nimi.I czy może mi sie nawrocic wada zgryzu? I czy po założeniu aparatu są jakies bole? Czy utrudnia on funkcjonowanie w zyciu codziennym ? Czytaklem rowniez ze zamki ocieraja sie w jamie ustnej o policzki i ze to bardzo boli ;/ i ze zamki wystaja ze jak sie usmiechnie to trudno zamknac usta i po zalozeniu podobno pare dni bardzo bola zeby ;/ .Czy po ściagnieciu aparatu efekt bedzie super ze sie poplacze z radosci czy prawie nic mi to nie da i po jakims czasie wada mi wroci moze cos takiego byc ?
klusek6
Początkujący
 
Posty: 3
Rejestracja: 10 gru 2011, 23:48
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Uczeń
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Reklama

Odp.: STały aparat KONCOWE EFEKTY JAKIE?

Nieprzeczytany postautor: mymy » 12 gru 2011, 00:34

Efekt będzie taki jaki ustalisz z ortodontą i jaki Ci ortodonta doradzi. Po zdjęciu aparatu stałego zakłada się aparat retencyjny (płytka nakładana na zęby na noc i trochę w ciągu dnia lub wklejany drucik od wewnętrznej strony) który ma za zadanie utrzymać efekty leczenia. Ta faza retencyjna trwa minimum połowę czasu leczenia aparatem stałym.
Przez pierwsze kilka dni, będąc szczerym, bolą zęby, ale od 3 dni na jogurcie i ośródce z chleba nikt nie umarł ;-) ja przez to przeszedłem :) Funkcjonowania nie utrudnia, trzeba jedynie więcej czasu przeznaczyć na oczyszczanie zębów. Jak się zamki ocierają o błonę śluzową wystarczy poprosić dentystę/ortodontę o kawałeczek wosku, zrobić z niego małą kuleczkę i zaklejać zamek aż do zagojenia.
klusek6 pisze:i ze zamki wystaja ze jak sie usmiechnie to trudno zamknac usta

w zamykaniu ust raczej nie przeszkadzają, zamki widać podczas uśmiechu lecz aparaty stałe są w dzisiejszych czasach tak powszechną rzeczą że nikt już się na nie głupio nie patrzy.
A efekt będzie super. Po prawidłowym leczeniu aktywnym i fazie retencyjnym wada nie powróci.
Pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Ortodoncja

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

  • Reklama
cron