• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

aparat na zęby

Aparaty stałe, ruchome.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Odp.: aparat na zęby

Nieprzeczytany postautor: Ulesia » 09 lut 2017, 13:56

A czy są całkiem przezroczyste aparaty? Słyszałam o takich w rodzaju nakładek, które się zakłada i które znacznie szybciej korygują wady
Ulesia
Hero member
 
Posty: 54
Rejestracja: 01 gru 2016, 13:07
Płeć: Kobieta
Jestem: Inna osoba
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Reklama

Odp.: aparat na zęby

Nieprzeczytany postautor: samed-poznan » 12 lut 2017, 17:57

Najlepiej wybrać się do lekarza ortodonty, który pomoże dobrać odpowiedni aparat. Może to być aparat ruchomy lub nakładki clear aligner, które także pomagają w leczeniu wad zgryzu. Więcej o nich można przeczytać tutaj http://samed-poznan.pl/nakladki-clear-aligner/ . Przede wszystkim zalecam kontakt z ortodontą.
samed-poznan
Początkujący
 
Posty: 3
Rejestracja: 12 lut 2017, 17:49
Lokalizacja: Poznań
Płeć: Kobieta
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: studia ukończone
Rok studiów: -
Miasto uczelni: Poznań
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: aparat na zęby

Nieprzeczytany postautor: agatka91 » 26 lut 2017, 18:01

Witam, chciałabym się dowiedzieć czy jest sens zakładać aparat stały na zęby. Już kiedyś miałam aparat w 2009 r. Wcześniej miałam usuwane chirurgicznie wszystkie ósemki, bo podobno rosły pod siódemkami i wypychały mi zgryz do przodu. Na górze miałam krzywe tylko jedynki, na dole praktycznie wszystkie zęby, jeden nawet był przekręcony o 45 stopni. Aparat nosiłam niecałe 1,5 roku co wydaje mi się krótkim czasem... później dostałam takie plastikowe nakładki, które pękały mi po miesiącu używania (w sumie miałam ich 3, ale koszty wyrabiania kolejnych mnie przerastały). W końcu postawiłam krzyżyk na tym moim zgryzie, ale problem wrócił - nadal mam nieziemsko krzywe zęby na dolnej szczęce. Myślicie że trafiłam na niekompetentnego ortodontę, czy po prostu moich zębów nie da się wyprostować? Nie ukrywam że marzą mi się piękne proste zęby, ale jak pomyślę, że znów muszę wydać kilka tysięcy w błoto to zastanawiam się czy jest sens... Czy ktoś może mi doradzić co powinnam zrobić?
agatka91
Początkujący
 
Posty: 3
Rejestracja: 26 lut 2017, 17:52
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: aparat na zęby

Nieprzeczytany postautor: Albercik » 26 lut 2017, 19:54

Agatka, oczywiście że jest sens. Problem w tym że to niestety trochę kosztuje, aczkolwiek dobry ortodonta jest w stanie zdziałać cuda. Nie piszesz skąd jesteś, ale jeśli chodzi o bielsko ortodonta, który mi zakładał aparat był z http://rodentica.pl/ i po roku zęby prawie równiutkie. Wydaje mi się, że każde zęby da się wyprostować, trzeba tylko znaleźć dobrego fachowca.
Albercik
Aktywny
 
Posty: 13
Rejestracja: 20 lut 2017, 23:10
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: aparat na zęby

Nieprzeczytany postautor: agatka91 » 01 kwie 2017, 12:01

Jestem z Rzeszowa, ceny za aparat są naprawdę różne. Od 1300 zł za jedną szczękę do nawet 6000 zł, do tego koszty każdej wizyty, zmiany łuku i późniejszych kontroli. Też słyszałam że w im wcześniejszym wieku zakłada się aparat tym skuteczniej działa. Ortodonta u którego prostowałam zęby po raz pierwszy powiedział, że zęby mają pamięć i że po leczeniu aparatem stałym przez kilka lat trzeba nosić aparat zdejmowany, żeby zęby nie wróciły na stare miejsce. Ja to wszystko rozumiem i naprawdę jestem w stanie się poświęcić, ale żeby ten aparat zdejmowany nie niszczył mi się z taką częstotliwością, bo na worku z pieniędzmi nie śpię niestety :(
agatka91
Początkujący
 
Posty: 3
Rejestracja: 26 lut 2017, 17:52
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: aparat na zęby

Nieprzeczytany postautor: WrozkaZebuszka » 19 kwie 2017, 12:51

Zastanawia mnie trochę, skoro problem krzywego zgryzu jest tak popularny, dlaczego aparaty stałe choć są tak drogie nie są choć po części refundowane, przynajmniej do pewnego wieku?
WrozkaZebuszka
Weteran
 
Posty: 108
Rejestracja: 16 lis 2016, 10:36
Płeć: Kobieta
Jestem: Inna osoba
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: aparat na zęby

Nieprzeczytany postautor: majaa862 » 16 maja 2017, 10:15

Aparat stały kryształowy (szafirowy) będzie chyba najlepszym wyborem - w odróżnieniu od innych jest prawie niewidoczny. Ceny takich aparatów są wyższe, niż innych, ale naprawdę warto. Gdybyście szukali w Krakowie ortodonty do założenia takiego aparatu, to powinniście sprawdzić gabinet ORTODONTICA http://ortodontica.pl - znają się na rzeczy i są bardzo uprzejmi.
majaa862
Aktywny
 
Posty: 11
Rejestracja: 29 maja 2016, 13:33
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Odp.: aparat na zęby

Nieprzeczytany postautor: pigeon » 23 maja 2017, 19:39

Jeżeli szukacie prawdziwego specjalisty z zakresu ortodoncji to z czystym sumieniem polecam Wam Panią Annę Stach, która jako ortodonta w Wołominie pomogła już wielu pacjentom. Posiada bardzo dobrą opinię, jest zawsze nastawiona pozytywnie do pacjenta i ma duże doświadczenie. Sam chodziłem do Pani Stach jako pacjent i bardzo polecam.
pigeon
Hero member
 
Posty: 76
Rejestracja: 23 maja 2017, 19:37
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: aparat na zęby

Nieprzeczytany postautor: AnnaMon » 05 cze 2017, 15:45

ja przed założeniem aparatu obawiałam się jak będzie z jego czyszczeniem - czy to nie za dużo problemu dla mnie, no i jak to będzie wyglądało. Szukałam opinii w internecie, na blogach, nawet jeden artykuł monc mnie zainteresował na http://zdrowylajfstajl.pl/ bo przekonał mnie ze to w dzisiejszych czasach jest bardziej ozdoba dla zębów. To takie biżuteria, która dodatkowo prostuje zęby.
AnnaMon
Hero member
 
Posty: 55
Rejestracja: 16 lis 2016, 14:49
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: Kraków
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: aparat na zęby

Nieprzeczytany postautor: Jeaneen » 13 cze 2017, 10:29

Myślałam nad aparatem, ale nie wiem, czy chcę kolejne trzy lata się z nim męczyć... Nie mam wielkiej wady ani nic, ale mogłyby być bardziej proste te zęby... Czy w wieku 30+ lat mogę mieć aparat?
_______________________________________________________________

www.jkgenergy.pl - Doradztwo energetyczne w Poznaniu
Jeaneen
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 13 cze 2017, 10:26
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: Brak 0/0
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: Brak
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: aparat na zęby

Nieprzeczytany postautor: eni » 20 cze 2017, 10:17

Czy wiecie czym jest invisalign?
Jest to niewidzialna ortodoncja, a zęby są prostowane za pomocą specjalnych przezroczystych nakładek wykonywanych indywidualnie dla każdego pacjenta.
eni
Hero member
 
Posty: 80
Rejestracja: 02 lut 2015, 12:23
Płeć: Kobieta
Jestem: Inna osoba
Tytuł / Specjalizacja: "-"
Kierunek studiów: "_"
Rok studiów: -
Miasto uczelni: "_"
Uczelnia: "_"
Pracuję: Nie

Odp.: aparat na zęby

Nieprzeczytany postautor: emilialamik » 05 lip 2017, 14:48

Aparat ortodontyczny daje bardzo duże rezultaty, tylko oczywiście trzeba go nosić. Obecnie to jest w sumie nawet trendy mieć szyny na zębach. To ile lat trzeba go nosić zalezy od Twojego uzebienia, od tego jakie nieprawidłowosci masz w jamie ustnej. Koszt jest różny, w zaleznosci od wygladu aparatu, tego czy będzie tylko na zęby dolne czy gorne, czy na te i na te. Moja siostra chodzi do bardzo dobrego ortodonty w Lublinie – pana Macieja Dąbały. Przyjmuje on w Dentalu. Jest profesjonalista. Już po roku noszenia aparatu zgryz znacznie jej się naprostował. Nie anrzekała też na ból przy jego noszeniu.
emilialamik
Hero member
 
Posty: 71
Rejestracja: 05 lip 2017, 14:47
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Odp.: aparat na zęby

Nieprzeczytany postautor: samed-poznan » 24 sie 2017, 11:41

Ja nosiłam nakładki - aparat ruchomy, od http://samed-poznan.pl/
Jestem zadowolona z efektu
samed-poznan
Początkujący
 
Posty: 3
Rejestracja: 12 lut 2017, 17:49
Lokalizacja: Poznań
Płeć: Kobieta
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: studia ukończone
Rok studiów: -
Miasto uczelni: Poznań
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: aparat na zęby

Nieprzeczytany postautor: sylwia4012 » 30 sie 2017, 19:56

Myślę, że dobry ortodonta sam zaplanuje leczenie i dobierze aparat najlepszy dla pacjenta i jego stanu. Przynajmniej tak się dzieje w klinice http://ortodontica.pl/ - poczytaj jak to u nich wygląda i oczekuj od swojego lekarza. Stałe aparaty są najbardziej skuteczne, a tez jest ich kilka (zależy ile chcesz na aparat wydać).
sylwia4012
Dociekliwy
 
Posty: 41
Rejestracja: 21 sty 2014, 13:34
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: aparat na zęby

Nieprzeczytany postautor: emilialamik » 26 wrz 2017, 23:40

Ja mam lekką szpare miedzy jedynkami. Myślicie , ze mi też by pomógł?
emilialamik
Hero member
 
Posty: 71
Rejestracja: 05 lip 2017, 14:47
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

PoprzedniaNastępna

Wróć do Ortodoncja

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

  • Reklama