• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Długa przerwa w noszeniu aparatu. POMOCY

Aparaty stałe, ruchome.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Długa przerwa w noszeniu aparatu. POMOCY

Nieprzeczytany postautor: operon_laktozowy » 04 lis 2012, 14:41

Witam. Pare lat temu byłam posiadaczką aparatu stałego:) po tym miałam nosić jeszcze wkładkę http://dentim.pl/mamfy/public/images/Cl ... gner_2.jpg , coś takiego. ponosiłam może z rok no i poźniej nastąpił rok przerwy.. wiadomo jak to jest. nie było to komfortowe uczucie więc go nie nosiłam. i moje ząbki, nie widać tego mocno, ale trochę się zmieniły. chcialam włozyć, po tym roku przerwy, na nowo ale powoduje to duży ból. pytanie moje, czy nie zrobie sobie takim działaniem krzywdy? czy wystarczy na nowo systematycznie przyzwyczajać zęby do tego aparatu?teraz lekko odstaje jak założe , ale czy nie zrobie sobie takim czymś większej deformacji. czekam na odpowiedz:)
operon_laktozowy
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 04 lis 2012, 14:32
Płeć: Kobieta
Jestem: Uczeń
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Reklama

Odp.: Długa przerwa w noszeniu aparatu. POMOCY

Nieprzeczytany postautor: MalaMi » 04 lis 2012, 21:59

Od razu piszę, że moja odpowiedź nie będzie odpowiedzią profesjonalną, ponieważ nie jestem stomatologiem ani ortodontą. Jednak z własnego doświadczenia radzę Ci - idź do ortodonty zanim zaczniesz cokolwiek kombinować z tym aparatem. Jeśli zęby nie wykrzywiły Ci się jakoś zastraszająco przez rok, to nic się nie stanie jak poczekasz te kilka dni na wizytę u specjalisty.
Płytka retencyjna służy utrzymaniu efektu osiągniętego przez ortodontę za pomocą aparatu stałego, a nie "prostowaniu" zębów. Niektóre szyny są tak skonstruowane, że mogą wprowadzać drobne korekty - zapytaj ortodonty, może Tobie takie coś pomoże. Ale przede wszystkim - nie wstydź się pójść do ortodonty, jesteś jedną z bardzo wielu osób, które zaniedbały retencję i na pewno nikogo nie wprawisz w osłupienie:)

Ja niestety zaniedbałam retencję, wybrałam się do ortodonty za późno i nowa szyna retencyjna na niewiele się zdała. Aktualnie nie noszę nic, ale najprawdopodobniej niedługo czeka mnie albo clear aligner, albo powtórka aparatu stałego... Szkoda nerwów i pieniędzy.
Trzymaj się!
MalaMi
Początkujący
 
Posty: 4
Rejestracja: 11 paź 2012, 20:23
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Odp.: Długa przerwa w noszeniu aparatu. POMOCY

Nieprzeczytany postautor: mymy » 04 lis 2012, 22:45

MalaMi pisze:Płytka retencyjna służy utrzymaniu efektu osiągniętego przez ortodontę za pomocą aparatu stałego, a nie "prostowaniu" zębów.

nic dodać nic ująć
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Długa przerwa w noszeniu aparatu. POMOCY

Nieprzeczytany postautor: saxor » 01 lut 2019, 04:08

W sumie to ciekawy temat poruszyliście. Ostatnio coś podobnego na blogu http://www.implanty-info.com.pl/ udało mi się przeczytac, ale jak jest do konca z aparatem stałym to ja bym nie był taki pewny :P Generalnie teraz to sie implantami interesuje jaki rodzaj byscie polecali i dlaczego?
saxor
Początkujący
 
Posty: 2
Rejestracja: 01 lut 2019, 03:44
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Odp.: Długa przerwa w noszeniu aparatu. POMOCY

Nieprzeczytany postautor: elka74 » 28 kwie 2021, 23:11

a czemu byla przerwa?

___
wypromowani
elka74
Weteran
 
Posty: 1066
Rejestracja: 13 lis 2017, 23:26
Płeć: Kobieta
Jestem: Inna osoba
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Ortodoncja

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

  • Reklama