• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Problemy z siekaczami dwa lata po zdjęciu aparatu (do mymy)

Aparaty stałe, ruchome.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Problemy z siekaczami dwa lata po zdjęciu aparatu (do mymy)

Nieprzeczytany postautor: MalaMi » 11 paź 2012, 21:25

Witam!
Przed chwilą przeczytałam Pana rozmowę z gutką (z marca 2011 roku). Mam niemalże identyczne problemy. Zacznę od tego, że w kwietniu 2010 roku zakończyło się moje leczenie ortodontyczne, nosiłam aparat Damon na górę i na dól (od 6 do 6) przez 20 miesięcy. Wszystko po zakończeniu leczenia było pięknie, zgryz podwyższony, dostałam szyny retencyjne do noszenia na noc (nie miałam retainera stałego na dół). Oczywiście byłam na tyle głupia iż myślałam, że te szyny to tylko zabezpieczenie na wszelki wypadek, w związku z czym nosiłam szynę na górny łuk, a dolny zlekceważyłam bo, po pierwsze, miałam w nim odruch wymiotny, a po drugie wydawało mi się, że zęby dolne nie mogą mi się wykrzywić, skoro przed założeniem aparatu były skrzywione leciutko i już po miesiącu były całkiem proste... Dziś zrobiłabym wszystko inaczej, ale czasu nie cofnę, mogę tylko mieć do siebie pretensje. Nosiłam swoje górne szyny przez rok na noc (tak było zalecone), ale za każdym razem w dzień leciutko się przemieszczały. Dolne zęby wykrzywiły się troszeczkę, ale nie dużo, więc się nie przejmowałam (głupia!). Po roku noszenia szyna zniszczyła mi się (zalałam ją zbyt ciepłą wodą i skurczyła się), w związku z czym zapisałam się jak najszybciej do pierwszej lepszej dentystki w osiedlowym gabinecie, aby zrobiła mi wyciski, dopóki zęby nie skrzywiły się jeszcze bardzo. To był kolejny błąd, bo powinnam była pójść do ortodonty, ale byłam w takim amoku, że zęby mi się wykrzywią, że nic mnie to nie obchodziło, zresztą ta Pani przekazała wyciski ortodontce z tegoż gabinetu, która to opisała je na potrzeby pracowni stomatologicznej. Kilka dni później odebrałam górną szynę, która może nie trzymała zębów w idealnym łuku, ale chociaż w takim stanie w jakim były. Nosiłam tę szynę do stycznia, ale ponieważ dolne zęby wykrzywiły mi się nieco bardziej, dodatkowo zaczęły mnie pobolewać dziąsła przy dolnych ósemkach (nota bene już wyrośniętych) zgłosiłam się do swojego dawnego gabinetu ortodontycznego. Ortodontki nie było, ponieważ pracuje za granicą i przyjmuje raz na dwa miesiące, zajęła się mną natomiast pani asystentka, która zrobiła wyciski góry i dołu i zamówiła u technika jakieś specjalne szyny, które te moje nieszczęsne zęby miały ustawić z powrotem w łuku. Dopytywałam się milion razy czy to na pewno jest bezpieczne, czy nic się moim zębom nie stanie, czy nie lepiej poczekać na ortodontę, na co otrzymałam tak przekonywujące wytłumaczenie i wymienionych ileś przypadków doprowadzonych za pomocą takich właśnie szyn, że kupiłam to. Nosiłam te szyny przez jakieś 16 godzin dziennie, przez kilka tygodni. Zęby bardzo mnie bolały, ale tak podobno miało być. Gdy ortodontka przyjechała do Polski, przyszłam do niej na wizytę i poprosiłam o lekkie przycięcie tego plastiku w okolicach dziąseł, ponieważ podrażniał je. Plastik został spiłowany tak, że kończył się jakieś 3 mm pod dziąsłem. Poza tym pani ortodontka (a raczej stomatolog z kursem ortodontycznym, jak się dowiedziałam po fakcie) powiedziała, że wszystko jest ok i żeby szyny nosić dalej. Po kolejnych dniach noszenia szyn okazało się, że moja prawa jedynka ma rysę w miejscu gdzie kończył się spiłowany aparat. Bałam się co to może być więc porzuciłam szyny (i dolne i górne) i udałam się do innej, tym razem już specjalistki ortodontki. Oczywiście po odstawieniu tego aparatu siekacze (górne i dolne) w dalszym ciągu "swędziały" i przeskakiwały przy dotykaniu językiem, dodatkowo zauważyłam, że mam po tych szynach trochę zmatowione szkliwo górnych siekaczy, a rano (w wyniku przesuszenia) na powierzchni zębów, tam do miejsca gdzie kończył się brzeg szyny zęby są w białe paski. Ortodontka nie stwierdziła żadnych nieprawidłowości, pantomogram ok, pytałam też o stan kości, ten też podobno w porządku. Była również u kilku stomatologów, opisywałam im swoją "historię" i nikt nie stwierdził nic złego, no może poza tą poziomą rysą na szkliwie, która podobno jest niegroźna i rzeczywiście nieco zmatowionym szkliwem. Od tamtego czasu (czyli końca stycznia) nie noszę nic, żadnego aparatu retencyjnego... Przez pewien czas, mniej więcej od końca marca zęby nie swędziały i nie pstrykały (no może czasami), niestety są dość mocno nadwrażliwe. Pod koniec lata wszystko zaczęło się od nowa, może nie z takim nasileniem, ale ciągle czuję te zęby, które owa szyna miała "prostować" (górne jedynki i dwójki i lewa dolna jedynka, ta wysunięta z łuku), troszkę pieką, troszkę swędzą, troszkę pstrykają... Nie jest to właściwie ból, ale dolegliwość dość irytująca i uciążliwa. Dodam, że te objawy nasilają się wieczorami i na trochę ustępują po umyciu pastą do nadwrażliwych zębów. Nie muszę dodawać, że oczywiście trochę się wykrzywiły i, choć daleko im do stanu sprzed aparatu, to cały efekt estetyczny szlag trafił. Ostatnio również odzywa się lewa ósemka, przez kilka dni miałam wokół niej dość rozpulchnione dziąsło. Jakby tego było za mało, to jeszcze miewam bóle stawów skroniowo-żuchwowych, ale to już od dłuższego czasu, choć zaczęły się dopiero po zdjęciu aparatu. Bardzo proszę o pomoc, co mogę zrobić w takiej sytuacji, do jakiego lekarza się udać. Czy możliwe, że będę się musiała z tym męczyć do końca życia moich zębów? I czy w takiej sytuacji mogę liczyć na to, że będę te zęby miała jeszcze jakiś czas? Bardzo mnie to denerwuje, a najgorsze jest to, że w dużej mierze sama jestem sobie winna! Jestem załamana... Serdecznie proszę o odpowiedź, a zwracam się do Pana, mymy, ponieważ widziałam, że udzielał Pan bardzo wyczerpujących wyjaśnień gutce.
Pozdrawiam serdecznie!
MalaMi
MalaMi
Początkujący
 
Posty: 4
Rejestracja: 11 paź 2012, 20:23
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Reklama

Odp.: Problemy z siekaczami dwa lata po zdjęciu aparatu (do

Nieprzeczytany postautor: mymy » 12 paź 2012, 16:28

MalaMi pisze:lewa ósemka, przez kilka dni miałam wokół niej dość rozpulchnione dziąsło.

trzeba zastanowić się nad jej usunięciem. Można zamieścić zdjęcie, wyrażę opinię.

Owe przesuwanie się zębów, pstrykanie i swędzenie jest rzeczą naturalną dla zębów po leczeniu ortodontycznym nie utrzymywanych aparatem retencyjnym. Leczenie aparatem retencyjnym powinno trwać przynajmniej połowę czasu aktywnego leczenia aparatem stałym (czyli nosi Pani aparat 3 lata, retencyjny 1,5 roku).
Jeśli nie ponowne założenie aparatu dla wyrównania zębów (bo uważam że szyna tego nie naprawi) to ewentualnie można wykonać delikatny stripping, czyli szlifowanie punktów stycznych zębów, robi się wtedy mikroskopijne przerwy między zębami.
Pstrykanie powinno być wyeliminowane, ale ustawienie zębów zostanie. Swędzenie jest z przeciążeń.
Warto też rozważyć usunięcie tej 8, nawracające stany zapalne tych zębów są wskazaniem do usunięcia. Ponadto istnieje coś takiego jak stłoczenia trzeciorzędowe, które mówią o tym że zęby "wędrują" do przodu, a 8 biorą w tym spory udział.

Nie jestem ortodontą i szczerze to za nią nie przepadam ;-) wiedzą jaką mam oczywiście się podzielę ale uważam że ostatecznie i tak powinna Pani udać się do ortodonty.

ps, nie wiem o którym użytkowniku Pani pisze, nie znalazłem nicku "Gutka" ;-)
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Problemy z siekaczami dwa lata po zdjęciu aparatu (do

Nieprzeczytany postautor: MalaMi » 13 paź 2012, 16:20

Serdecznie dziękuję za odpowiedź.
Zdjęcia tej ósemki chyba nie dam rady zrobić, ale wybieram się w przyszłym tygodniu do stomatologa, więc zapytam co na jej temat sądzi. Troszkę mnie Pan uspokoił w kwestii tego swędzenia i "pstrykania", to znaczy, że nie jestem wyjątkiem i to się jednak zdarza, choć wielu stomatologów patrzyło na mnie jak na głupią. Mówiąc szczerze już od dłuższego czasu zastanawiam się nad ponownym założeniem aparatu ortodontycznego, ale dwie ortodontki, u których byłam, uważają że mam dobry zgryz, a te pokrzywione siekacze to kwestia estetyczna (na temat "swędzenia" i pstrykania się nie wypowiadały) i nie ma się co "maltretować" z aparatem. No i druga przeszkoda to trochę zmatowione szkliwo górnych zębów, boję się, że kolejny aparat zniszczyłby je do reszty. W grę wchodzi więc tylko aparat lingwalny, a taki dobrej jakości kosztuje 6-7,5 tys. za jeden łuk, więc zdaje się, ze będę musiała jeszcze trochę pocierpieć z tym "swędzeniem" (no chyba, że stripping pomoże - porozmawiam o tym ze swoim stomatologiem). A właśnie, czy owe "przeciążenia" mogą występować nawet wtedy, gdy zgryz wygląda na dobry, a problem jest wyłącznie z ustawieniem zębów, które się ze sobą nie stykają (chodzi mi o to, ze dolne jedynki i dwójki nie stykają sie z górnymi)?

A wątek rozpoczety przez Gutkę jest tutaj:
viewtopic.php?f=40&t=603
MalaMi
Początkujący
 
Posty: 4
Rejestracja: 11 paź 2012, 20:23
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Odp.: Problemy z siekaczami dwa lata po zdjęciu aparatu (do

Nieprzeczytany postautor: Martynka33 » 22 paź 2012, 16:02

Witam Cię MałaMi, czy coś się wyjaśniło w kwestii pstrykania? Czy stripping pomógł?


Pytam, bo u mnie też się coś takiego pojawiło, pstryka lewa górna jedynka. Zauważyłam to jakiś czas po wymianie plomby w tym zębie w miejscu stycznym z drugą jedynką.
Pstrykanie czuję głównie podczas jedzenia i po jedzeniu, po wyczyszczeniu zębów już nie. Przestrzeń między jedynkami mamą taką dziwną, że zawsze zostaje mi tam trochę jedzenia. Czy to może być przyczyną pstrykania? Czy też źle dopasowane wypełnienie, czy osad/kamień?
O tym, że zęby mają fizjologiczną ruchomość nie miałam pojęcia, ten fakt trochę dodaje mi otuchy. Zrobiłam nawet przegląd u stomatologa, pantomograf, ale nic na nim nie wyszło niepokojącego.

Pozdrawiam.
Martynka33
Aktywny
 
Posty: 18
Rejestracja: 27 cze 2012, 16:26
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Odp.: Problemy z siekaczami dwa lata po zdjęciu aparatu (do

Nieprzeczytany postautor: mymy » 23 paź 2012, 21:51

MalaMi pisze:A właśnie, czy owe "przeciążenia" mogą występować nawet wtedy, gdy zgryz wygląda na dobry, a problem jest wyłącznie z ustawieniem zębów, które się ze sobą nie stykają (chodzi mi o to, ze dolne jedynki i dwójki nie stykają sie z górnymi)?

ciężko mi odpowiedzieć, wydaje mi się oba przypadki są możliwym powodem.

Martynka33 pisze:Przestrzeń między jedynkami mamą taką dziwną, że zawsze zostaje mi tam trochę jedzenia.

więc musi być poprawiona, jeśli istniał punkt styczny to musi być odbudowany
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Problemy z siekaczami dwa lata po zdjęciu aparatu (do

Nieprzeczytany postautor: MalaMi » 27 paź 2012, 17:23

Byłam u stomatologa (u ortodonty jeszcze nie, ale wybieram się w listopadzie) i dowiedziałam się, tego co wiedziałam już wcześniej od mymy, czyli że zęby pstrykają, bo się przemieszczają (a mają na to miejsce i nie są niczym unieruchomione). O przeciążeniach nie wspominał, ale o to może się dokładniej dopytam u ortodonty. Strippingu żadnego nie było. Zdaniem stomatologa, najprawdopodobniej czeka mnie ponowne założenie aparatu, ale oczywiście o tym zdecyduje ortodonta... Ech... A byłam kiedyś jedną z tych naiwnych, którzy myślą, że jak się raz przemęczysz te kilka lat z aparatem, to później masz na całe życie dobry zgryz, równe zęby i święty spokój...

Martynka33, ja też zauważyłam, że po jedzeniu (i wypiciu czegoś gęstego, np. jogurtu), to pstrykanie i swędzenie się nasila -często nitkowanie zębów trochę pomaga. Mnie też zawsze zostaje jedzenie między jedynkami i dwójkami, muszę dobrze wypłukać buzię, żeby je usunąć. Tylko, ze widzę, że Twój problem nie polega na krzywiących się z powrotem zębach, a raczej na źle zrobionej plombie i szybko da się go rozwiazać:)

Pozdrawiam,
MalaMi
MalaMi
Początkujący
 
Posty: 4
Rejestracja: 11 paź 2012, 20:23
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Odp.: Problemy z siekaczami dwa lata po zdjęciu aparatu (do

Nieprzeczytany postautor: king001 » 08 lis 2018, 10:31

cc20181109
birkenstocks
coach outlet store
nike air max 1
christian louboutin outlet
air max 97
oakley sunglasses
seattle mariners jerseys
adidas nmd
louis vuitton handbags
ralph lauren outlet
oakland athletics jerseys
nike dunks
discount oakley sunglasses
philipp plein shirt
christian louboutin
louis vuitton outlet online
cheap mlb jerseys
kate spade handbags
reebok shoes
swarovski crystal
adidas superstar
pandora jewelry official site
yeezy boost
moncler outlet
nike free 4.0
moncler outlet
moncler jackets
michael kors outlet
ugg outlet
kate spade outlet
polo outlet
coach outlet online
hermes handbags
dr martens boots
coach outlet
timberland boots outlet
longchamp outlet
pandora
nike air more money
polo ralph lauren outlet
ecco shoes
ugg outlet
coach outlet
timberland boots
birkenstock outlet
kate spade handbag
kyrie 4 shoes
ugg outlet
fitflops sale
nike shoes for men
nike shoes
fake rolex
oakley sunglasses
air max 2017
jimmy choo outlet
adidas shoes
ugg boots
coach outlet
longchamp handbags
michael kors outlet
oakley sunglasses
yeezy boost
fitflops
coach factory outlet
skechers shoes
nike air max outlet
air max 2018
birkenstock sandals
coach outlet
tory burch outlet
jordan shoes
toms outlet
coach factory outlet
michael kors outlet clearance
north face jackets
moncler outlet
nike react shoes
michael kors outlet online
louis vuitton
ralph lauren uk
moncler outlet
polo ralph lauren outlet
coach outlet
coach outlet
pandora jewelry
timberland boots
supra shoes
air jordan shoes
adidas yeezy
kate spade
true religion outlet online
pandora charms sale clearance
timberland boots
michael kors handbags
coach outlet
canada goose outlet
coach outlet
nike air max shoes
birkenstock shoes
canada goose jackets
air max 97
nike outlet
nike outlet
pandora outlet
salvatore ferragamo shoes
canada goose outlet
rolex watches
pandora jewelry outlet
gucci outlet
ugg outlet
pandora store
canada goose outlet
pandora jewelry
pittsburgh pirates jerseys
canada goose jackets
ecco shoes
fitflops
columbia shoes
adidas shoes
replica watches
coach outlet store online
cristiano ronaldo jerseys
jordan shoes
coach factory outlet
asics shoes
cleveland indians jerseys
tory burch outlet online
michael kors outlet canada
cheap jordan shoes
jordan retro
canada goose outlet
michael kors outlet
michael kors outlet
adidas shoes
fitflops
coach factory outlet
arizona diamondbacks jerseys
moncler outlet
michael kors outlet
uggs outlet store
toronto blue jays jerseys
coach factorty outlet
coach factory outlet
michael kors outlet
pandora charms
yeezy 350 boost
pandora jewelry
tory burch outlet
ugg outlet
ecco shoes
nike air max
ray ban sunglasses
converse shoes
nike cortez
michael kors outlet
pandora jewelry
fitflops
jimmy choo outlet
ralph lauren
longchamp handbags
coach outlet online
true religion outlet
toms outlet
michael kors outlet
adidas yeezy boost
christian louboutin outlet
pandora charms
pandora charms
texas rangers jersey
polo outlet
louis vuitton outlet
cheap oakley sunglasses
adidas superstar
uggs canada
michael kors outlet
air jordans
uggs outlet store
jimmy choo
michael kors outlet clearance
adidas yeezy
nike air max zero
cheap jordans for sale
cheap nfl jerseys
dansko shoes
coach outlet
uggs outlet
colorado rockies jerseys
fitflops sale clearance
jordan shoes
coach outlet
pandora jewelry
nike air max
kate spade bags
ugg outlet
pandora jewelry
hermes bags
adidas campus
michael kors outlet online
ugg outlet
coach factorty outlet
birkenstock sandals
coach outlet
cheap jordans
pandora jewelry official site
uggs outlet
pg 2
san diego padres jerseys
rolex watches
polo ralph lauren outlet online
coach outlet
kate spade outlet
burberry outlet
lebron james shoes
ugg boots
nike shoes
moncler outlet online
jordan retro 11
coach handbags
atlanta braves jerseys
ralph lauren sale clearance
adidas outlet
mont blanc pens
nfl jerseys wholesale
cheap nike air max
timberland boots
christian louboutin shoes
kate spade
coach factory outlet
pandora charms sale clearance
cheap nfl jerseys
supra shoes
nike outlet store
baltimore orioles jerseys
nike huarache
adidas shoes
coach outlet
ralph lauren outlet
canada goose jackets
new balance outlet
coach factory outlet
jordan shoes
moncler jackets
adidas nmd
adidas outlet
new york mets jerseys
kate spade
uggs outlet
kate spade handbag
hermes handbags
kate spade outlet
michael kors outlet
canada goose outlet
canada goose outlet
pandora charms sale
birkenstock sandals
longchamp outlet
fitflops sale clearance
coach
coach factory outlet
pandora jewelry
chicago white sox jerseys
mont blanc
ugg boots
timberland boots
coach outlet
nike tessen
cheap jordans free shipping
uggs outlet
moncler outlet
oakley sunglasses outlet
nike outlet
canada goose jackets
tampa bay devil rays jerseys
coach outlet
louboutin shoes
uggs outlet
adidas stan smith
michael kors handbags
ralph lauren outlet
ralph lauren outlet
adidas shoes
hermes birkin
adidas outlet
ralph lauren uk
dr martens outlet
kate spade outlet store
coach outlet store
michael kors outlet online
ugg outlet
ugg outlet store
pandora outlet
cheap jordans
milwaukee brewers jerseys
nike air max 95
tory burch outlet
birkenstock shoes
nike air max 87
ysl handbags
nike store
coach factory outlet online
new balance shoes
louis vuitton outlet online
kobe bryant shoes
uggs outlet
uggs
uggs outlet
air max 90
christian louboutin
michael kors handbags
fred perry
ugg boots
oakley sunglasses
ralph lauren outlet
birkenstock outlet
nike air presto
coach factory outlet
coach factory outlet online
canada goose outlet
coach outlet
canada goose sale
nike shoes
ralph lauren sale clearance
uggs
timberland outlet
nike cortez
coach canada
pandora jewelry
coach outlet
nike outlet
moncler outlet
birkenstock
nike basketball shoes
adidas yeezy
ultra boost
air max 2018
michael kors
coach factory outlet
vans shoes
ralph lauren sale clearance
coach outlet online
nike shoes
moncler outlet
coach outlet store
canada goose jackets
kate spade outlet
los angeles dodgers jerseys
fitflops
ugg outlet
kate spade outlet
kevin durant shoes
louis vuitton outlet
kate spade handbags
uggs outlet
polo ralph lauren outlet
cheap jordans
nike outlet online
canada goose outlet
canada goose outlet
pandora outlet
ecco outlet
adidas originals
mlb jerseys
kate spade handbags
air max 2019
cheap jordan shoes
uggs
fendi handbags
nike zoom
gucci outlet
pandora charms
coach factory outlet
ralph lauren sale
pandora charms
prada outlet
kate spade handbags
lacoste polo shirts
coach outlet store
adidas nmd shoes
louis vuitton
adidas nmd
coach outlet
adidas yeezy boost
canada goose outlet
michael kors outlet clearance
moncler outlet
pandora outlet
ray ban sunglasses discount
air jordans
prada handbags
nike shoes
ray ban sunglasses
canadian goose
ugg boots
canada goose
adidas shoes
jordan shoes
coach outlet
moncler
nike free run
converse all star
adidas outlet
kobe shoes
los angeles angels jerseys
fitflops
nike outlet
oakley sunglasses
canada goose outlet
coach factory outlet
christian louboutin outlet
salvatore ferragamo shoes
polo outlet
minnesota twins jerseys
michael kors outlet online
cheap oakley sunglasses
ugg boots
kate spade outlet
nmd adidas
kansas city royals jerseys
uggs outlet
hermes handbags
coach outlet
nike shox
canada goose sale
salomon shoes
florida marlins jerseys
ugg outlet
pandora charms
underarmour shoes
gucci outlet
air more uptempo
ugg australia
pandora charms
uggs outlet
vans store
cheap ray bans
coach factorty outlet
kate spade outlet store
converse outlet store
michael kors outlet
pandora jewelry
kate spade bags
north face outlet
louboutin shoes
nike zoom
coach outlet
birkenstock sandals
kate spade bags
ecco shoes for men
ray ban sunglasses
pandora charms sale clearance
canada goose outlet
fred perry polo
polo ralph lauren outlet online
ysl outlet
tiffany and co
gucci handbags
jordan shoes
cincinnati reds jerseys
fitflops sale clearance
christian louboutin
salvatore ferragamo
moncler jackets
timberland outlet
uggs outlet
kate spade outlet
toms shoes
yeezy boost 350
canadian goose
adidas
louboutin shoes
houston astros jerseys
ugg boots
dr martens
valentino shoes
polo outlet store
philipp plein outlet
cartier outlet
kate spade outlet store
pandora jewelry
ugg outlet
adidas yeezy boost
christian louboutin outlet
nike huarache
moncler outlet
ugg outlet
asics outlet
ugg boots
louis vuitton outlet store
nike outlet online
ugg outlet
swarovski outlet
yeezy boost
oakley sunglasses
air jordan shoes
kate spade outlet
coach outlet store
nike air max
red bottom shoes
columbia sportswear
pandora charms
jordans
coach outlet store online clearances
pandora jewelry outlet
uggs outlet
kate spade
coach outlet store
coach factory outlet
cc20181109
king001
Hero member
 
Posty: 93
Rejestracja: 08 lis 2018, 09:34
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Uczeń
Tytuł / Specjalizacja: asasdfasdf
Kierunek studiów: asdfasdfasdf
Rok studiów: 4
Miasto uczelni: sdfasdf
Uczelnia: fdasdfsdfsdfgsdfgsdfg
Pracuję: Tak

Odp.: Problemy z siekaczami dwa lata po zdjęciu aparatu (do

Nieprzeczytany postautor: Kazikdobry » 17 paź 2022, 13:33

Kazikdobry
Weteran
 
Posty: 421
Rejestracja: 28 sty 2019, 11:44
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Problemy z siekaczami dwa lata po zdjęciu aparatu (do

Nieprzeczytany postautor: kalusia » 22 paź 2022, 11:56

Wiecie co, od małego miałam problem ze zgryzem, więc stwierdziłam że czas najwyższy coś z tym zrobić. Potrzebny jest mi namiar na dobrego specjalistę i z ogromnym doświadczeniem. Słyszałam że w enel.pl przyjmuję naprawdę świetny Ortodonta Gdańsk Dajcie znać, czy wy kiedykolwiek korzystaliście może z ich usług i co uważać się na ich temat
kalusia
Weteran
 
Posty: 796
Rejestracja: 05 sty 2019, 19:50
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: Warszawa
Uczelnia: -
Pracuję: Tak


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Ortodoncja

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

  • Reklama