• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

przesuwajaca sie prawa jedynka z powodu utraty polowy lewej

Aparaty stałe, ruchome.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

przesuwajaca sie prawa jedynka z powodu utraty polowy lewej

Nieprzeczytany postautor: redxxx » 17 cze 2016, 21:34

Witam jak w temacie - 10 lat temu zalozylam aparat staly -leczenie trwalo 2,5 roku -oraz ponad rok szyny na noc i czasem w dzien -oraz byl zamontowany drucik miedzy dwiema gornymi jedynkami ( mialam go caly czas az do wypadku) wszystko przebieglo ok -zeby pozostaly na miejscu cale lata az do grudnia
Mialam wypadek w ktorym zlamalam 3/4 gornej lewej jedynki - zeba mialam odbudowac w sierpniu jak bede w polsce
ale wczoraj zauwazylam ze prawa jedynka przesunela sie lekko do przodu i lekko w kierunku tej zlamanej
dzis wyjelam z szafy szyne ( zrobiona zaraz po ustawieniu zebow) i chcialam sprawdzic czy pasuje -z wielkim bolem ale weszla jakos
teraz pytanie - czy powinnam nosic ta szyne jak najczesciej i na noc aby zab dalej sie nie przesuwal ?
niestety nie mam mozliwosci zrobienia zlamanego zeba do sierpnia

p,s tak sobie pomyslalam ze moze szyna podprostuje tego zeba a wsierpniu jak uzupelnie drugiego juz nie bedzie mial jak przesuwac sie ten prawy zab

----------------------------------- Scalono post 17 cze 2016, 21:33 -----------------------------------

Okolo 2 tyg temu podeszla ropa nad zebem az pod sam nos i bolalo - poszlam do stomatologa - zrobil ujscie dla ropy i wyrwal kawalek peknietego wzdluz kawalka zeba -i sama na wlasna reke bralam antybiotyk - ropa juz zeszla -opuchlizna zeszla nie boli
powiedzial , ze musze zrobic kanalowe leczenie - a potem na tym co zostalo -dorobic zeba na wloknie szklanym, nie wiem co myslec o kanalowym jedynki

----------------------------------- Scalono post 17 cze 2016, 21:34 -----------------------------------

Okolo 2 tyg temu podeszla ropa nad zebem az pod sam nos i bolalo - poszlam do stomatologa - zrobil ujscie dla ropy i wyrwal kawalek peknietego wzdluz kawalka zeba -i sama na wlasna reke bralam antybiotyk - ropa juz zeszla -opuchlizna zeszla nie boli
powiedzial , ze musze zrobic kanalowe leczenie - a potem na tym co zostalo -dorobic zeba na wloknie szklanym, nie wiem co myslec o kanalowym jedynki
redxxx
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 26 maja 2016, 18:40
Płeć: Kobieta
Jestem: Inna osoba
Tytuł / Specjalizacja: informatyk
Kierunek studiów: informatyka
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: wroclaw
Uczelnia: personel
Pracuję: Nie

Reklama

Odp.: przesuwajaca sie prawa jedynka z powodu utraty polowy

Nieprzeczytany postautor: AleksandraWrobel » 18 lis 2016, 16:39

Ja z kolei straciłam połowę jedynki i została ona uzupełniona a potem założyłam aparat na zęby, aparat nosiłąm 3 lata i wszystko było w porządku, przyściąganiu aparatu lekko ukruszyła mi się ta jedynka i znowy trzeba było dolewać. Jak nosiłam aparat retencyjny i wizyty miałam co pół roku to jedynki zaczeły mi na sioebie nachodzić, przy następnej wizycie kontrolnej ortodontka coś tam pomajstrowała przy tym aparacie i w miarę noszenia wszystko wróciło do normy :) Jak często odpada Ci ten ząb to zmień dentystę do jego uzupełniania bo z różnych materiałów robią. U mnie się trzyma od pierwszego razu a robiłam w CMP dent w krakowie na Komorowskiego, z kolei mój kolega jak stracił jedynkę to wystarczy że stuknął mocniej dolnymi zebami o górne i już odpadało. A teraz zanim zrobisz tego zeba to noś dalej aparat retencyjny, on powstrzymuje od tego żeby zeby się przemieszczały. Ortodontka mi powiedziała że "stabilizuje" zęby, bo po aparacie mają skłonność do wracania na swoje miejsce przed leczeniem :)
AleksandraWrobel
Początkujący
 
Posty: 6
Rejestracja: 18 lis 2016, 15:26
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: przesuwajaca sie prawa jedynka z powodu utraty polowy

Nieprzeczytany postautor: dmitrilazekow » 29 lis 2016, 04:59

Dziekuje bardzo !
dmitrilazekow
Początkujący
 
Posty: 3
Rejestracja: 29 lis 2016, 04:14
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Student
Tytuł / Specjalizacja: Student
Kierunek studiów: HR
Rok studiów: 6
Miasto uczelni: Warsaw
Uczelnia: WSFiZ
Pracuję: Nie

Odp.: przesuwajaca sie prawa jedynka z powodu utraty polowy

Nieprzeczytany postautor: Robertoo » 07 lut 2017, 00:38

Miałem podobną sytuację do Aleksandry :)) Aparat bardziej utrwala efekt niż stabilizuje zęby ale ogólnie masz rację :)


-------
implanty gniezno
odzież damska łódzkie
chirurg stomatolog gniezno
Robertoo
Początkujący
 
Posty: 3
Rejestracja: 07 lut 2017, 00:25
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Student
Tytuł / Specjalizacja: Protetyka
Kierunek studiów: Stomatologia
Rok studiów: 2
Miasto uczelni: Katowice
Uczelnia: WSHE
Pracuję: Tak


Wróć do Ortodoncja

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

  • Reklama
cron