• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Brak zęba. Wycena

Protezy stałe czy ruchome? Co, jak, gdzie, kiedy.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Brak zęba. Wycena

Nieprzeczytany postautor: mbeelas » 01 maja 2011, 22:24

Witam.Szukalem wiele razy w internecie , aczkolwiek nie znalazlem konkretniej odpowiedzi.Poprostu nie rozumiem co jest czym i do czego sluzy.Nie mam gornej , prawej dwojki,kompletne zero.korzen nie wystaje poza dziaslo.Chcial bym sie dowiedziec ile moze kosztowac wstawienie nowego zeba ? jakimi metodami ? Niestety jestem za granica, a zeba mam zamiar wstawic w polsce wiec wszelkie odp typu - idz do dentysty sa zbedne.Pozdrawiam i dziekuje za pomoc.
mbeelas
Początkujący
 
Posty: 4
Rejestracja: 01 maja 2011, 22:23
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: 3
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Reklama

Odp.: Brak zęba. Wycena

Nieprzeczytany postautor: mymy » 02 maja 2011, 01:17

Witam,
jeśli mowa o nowym zębie jako zębie to w grę wchodzi tylko implant. Ceny są bardzo różnorodne, zależą od placówki, zastosowanego materiału, wielkości oraz systemu i wahają się między 2000 o 5000 zł. Średnio jeden dobry implant kosztuje 3500 zł, w tym jest tytanowy wszczep i korona całkowita porcelanowa do odbudowy.
Koniec końców i tak musisz iść do dentysty, najlepiej od razu do implantologa na zakwalifikowanie do zabiegu. Jesteś młody więc nie powinno być żadnych przeszkód, ponieważ bierze się głównie pod uwagę ilość i jakość kości. W profesjonalnych gabinetach wykonuje się nawet tomografię stożkową i komputerowo planuje położenie implantu co czyni zabieg w pełni przewidywalnym a tym samym i bezpiecznym. Przy odpowiednim dbaniu o higienę implant jest na całe życie.
Pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Brak zęba. Wycena

Nieprzeczytany postautor: mbeelas » 02 maja 2011, 11:37

Witam. Tak , chodzi mi o nowego zeba.Dzisiaj ogladnelem to dokladniej i zauwazylem ze korzen jest dokladnie na rowni z dziaslem.Ciekaw jestem czy nie da rady np odslonic troche dziaslo i osadzic na tym korzeniu koronke ? Z tego co pamietam zab wylecial tylko z minimalnym kawaleczkiem korzenia,ktory jest martwy - nie wiem czy to wazne ale chcial bym wiedziec czy cos to zmienia?Jak nalezy dbac o implant ? Dziekuje za szybka odp i pozdrawiam.
mbeelas
Początkujący
 
Posty: 4
Rejestracja: 01 maja 2011, 22:23
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: 3
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Brak zęba. Wycena

Nieprzeczytany postautor: mymy » 02 maja 2011, 12:10

Skoro jest korzeń to możliwe, że da się go wykorzystać! Gdy jest wolny od próchnicy, można go przeleczyć kanałowo, założyć wkład koronowo-korzeniowy i na to koronę, co wyjdzie oczywiście dużo dużo taniej od implantu. No i jest własny ząb! Źle zrozumiałem, myślałem że nie ma całego zęba, dlatego opisałem implant. I znowu muszę napisać że trzeba udać się do dentysty by ocenił czy korzeń się nadaje: jest wolny od próchnicy i czy linia złamania nie jest za głęboko poddziąsłowo, choć oczywiście jeśli są warunki można taki korzeń wysunąć ortodontycznie.
Więc z takim leczeniem: kanałowe, wkład koronowo-korzeniowy i korona, myślę że zamknął byś się w 1000 zł.
Gdy nie będzie takich warunków to albo most albo implant. By zrobić most trzeba będzie trochę oszlifować 1 i 3 bo to na nich będzie się trzymał, estetyka jest bardzo dobra (ok. 1500 zł). Lecz jeśli stać na implant jest to rozwiązanie dużo lepsze, na całe życie, mocne i ogromnie estetyczne. W dodatku zapobiega zanikowi kości w tym miejscu.
Teraz czeka Cię: konsultacja stomatologiczna (i to jak najszybciej by się nie okazało że korzeń można było wykorzystać, tylko że jest już za późno) i bilans portfela..
pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Brak zęba. Wycena

Nieprzeczytany postautor: mbeelas » 02 maja 2011, 12:26

Swietnie :) Najbardziej zalezy mi na czasie, wiadomo ,urlopy, wyjazdy , koszty , koszty koszty...
Chcial bym sie jeszcze dowiedziec ile maksymalnie czasu moze byc potrzebne na zabieg przy opcjach :
- A - leczenie kanalowe + wklad koronowo - korzeniowy/mostek
- B - Implant - przypuszczam ze trwa to troche dluzej.

Jak nalezy dbac o takie cos ?
Pozdrawiam.
mbeelas
Początkujący
 
Posty: 4
Rejestracja: 01 maja 2011, 22:23
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: 3
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Brak zęba. Wycena

Nieprzeczytany postautor: mymy » 02 maja 2011, 13:59

Leczenie kanałowe załatwi się spokojnie na jednej wizycie. Na tej samej wizycie można już założyć wkład koronowo - korzeniowy, choć wielu dentystów robi to dopiero na następnej wizycie. Przy dobrym wypełnieniu kanału nie ma przeciwwskazań. W zależności od tego, na 1 lub 2 wizycie robi się wyciski. Dalej zależy czy korona jest w pełni ceramiczna czy z podbudową metalową. Chciało mi się zrobić taki schemat :))


odnośnie implantu to są 2 metody: usuwa się korzeń i na tej samej wizycie wkręca implant i zakłada się koronę tymczasową a potem zakłada się koronę ostateczną lub usuwa się korzeń, czeka na zagojenie, wkręca implant, czeka na gojenie a dopiero potem zakłada koronę. To tak bardzo pobieżnie. Druga metoda jest dłuższa ale i pewniejsza, to już tylko do uzgodnienia z implantoprotetykiem.

Implant czyści się normalnie jak własne zęby. Most też, z tym że dodatkowo trzeba nitką dentystyczną lub specjalną szczoteczką czyścić pod przęsłem mostu. Oczywiście higiena musi być bardzo sumienna.
Pozdrawiam i mam nadzieję że pomogłem :)
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Brak zęba. Wycena

Nieprzeczytany postautor: mbeelas » 04 maja 2011, 08:48

Dzieki za profesionalne odpowiedzi.Pomogles i to bardzo.Pozdrawiam i zycze milego dnia :)
mbeelas
Początkujący
 
Posty: 4
Rejestracja: 01 maja 2011, 22:23
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: 3
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Brak zęba. Wycena

Nieprzeczytany postautor: Candeo_Poznan » 13 paź 2011, 14:17

Szanowni Państwo,
Utrata zębów dotyka osoby w różnym wieku. Często związane jest to po prostu z upływem czasu i traktowane jako naturalna kolej rzeczy. Najczęściej przyczyną jest próchnica lub paradontopatia, czyli choroby przyzębia wywołane przez uszkodzenie aparatu zawieszeniowego. W przypadkach gdy jest już za późno na zapobieganie, bo utraciliśmy ząb, konieczna jest wizyta u stomatologa, który zaleci odpowiednie rozwiązanie. Kiedy brakuje jednego zęba, najlepszym rozwiązaniem jest wprowadzenie implantu i na nim zamontowanie korony protetycznej dokładnie imitującej utracony ząb. Gdy konieczne jest uzupełnienie większej liczby braków zębowych, a pacjent jeszcze posiada tak zwane zęby filarowe to rozwiązaniem może być most protetyczny lub ponownie implanty i wykonanie na nich uzupełnienia stałego także mostu protetycznego. To rozwiązanie jest bardzo wygodne dla pacjentów i najbardziej zbliżone do fizjologii. Po jego zastosowaniu pacjenci odzyskują komfort i pełną funkcjonalność narządu żucia. Jeśli natomiast brakuje wszystkich zębów, dentysta wykonuje protezę całkowitą, której można też uniknąć poprzez wstawienie implantów i zamocowanie na nich mostów protetycznych, zacementowanych na stałe. W pewnych sytuacjach klinicznych rozwiązaniem jest szynoproteza, czyli specjalny rodzaj protezy, która nie tylko odtwarza brakujące zęby, ale także unieruchamia te, które pozostały.

Poznańskie Centrum Stomatologii Candeo
Candeo_Poznan
Początkujący
 
Posty: 2
Rejestracja: 13 paź 2011, 14:15
Płeć: Kobieta
Jestem: Inna osoba
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Odp.: Brak zęba. Wycena

Nieprzeczytany postautor: Kazikdobry » 12 kwie 2022, 11:24

Polecam z tematem skontaktować się ze specjalistami do których namiar i ciekawe informacje znajdziecie w artykule https://www.istudio.com.pl/ortodonta-wroclaw/
Kazikdobry
Weteran
 
Posty: 421
Rejestracja: 28 sty 2019, 11:44
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak


Wróć do Protetyka i implanty

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

  • Reklama
cron