• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Korona z tlenku cyrkonu, złamana jedynka

Protezy stałe czy ruchome? Co, jak, gdzie, kiedy.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Korona z tlenku cyrkonu, złamana jedynka

Nieprzeczytany postautor: TaJedynka » 09 lis 2015, 20:33

Witam. Kilka dni temu przez nieszczęsliwy wypadek w domu złamała mi się górna jedynka mniej więcej w połowie, może trochę wyżej. Tego samego dnia pojechałem do dentysty, bo miałem miazgę(nerw) na wierzchu i niesamowity ból przy dotykaniu miejsca jezykiem czy w jakikolwiek sposób.
Ząb został przelecozny kanałowo i wypełniony, nie pamiętam już czym i została mi założona korona tymczasowa. Wszystko trwało około 2 godzin i jestem już umówiony na koronę z tlenku cyrkonu(nie wiem nawet co to jest, ale dowiedziałem się na miejscu, że to najlepsza możliwa metoda). Potrzebne mają być 3 wizyty na zakończenie wstawiania tej korony i mam kilka pytań, których ze stresu nie zadałem na miejscu.

Czy wstawianie takiej korony oznacza, że zostanie mi usunięty cały ząb i zostanie mi wwiercony w kość implant, czy do pozostałości po zębie zostanie to jakoś doczepione?
Czy po pierwszej wizycie znów dostanę koronę tymczasową czy będę musiał chodzić do pracy bez zęba?
Czy jedzenie takich rzeczy jak twarde jabłka, precle czy coś takiego będzie bezproblemowe z taką koroną, czy będę już do końca życia musiał uważać na ten ząb?
TaJedynka
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 09 lis 2015, 20:24
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: _
Kierunek studiów: _
Rok studiów: -
Miasto uczelni: _
Uczelnia: _
Pracuję: Tak

Reklama

Odp.: Korona z tlenku cyrkonu, złamana jedynka

Nieprzeczytany postautor: korneliaa » 20 lis 2015, 10:56

Nie znam się na tym aż tak dokładnie...ale może sprawdź jak wyglądają te implanty kraków? chyba doradzą jakie najlepiej wstawić prawda?
korneliaa
Początkujący
 
Posty: 5
Rejestracja: 13 kwie 2015, 09:10
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak


Wróć do Protetyka i implanty

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

  • Reklama
cron