• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Wypadła wstawiana jedynka / nie wiem co zrobić

Protezy stałe czy ruchome? Co, jak, gdzie, kiedy.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Wypadła wstawiana jedynka / nie wiem co zrobić

Nieprzeczytany postautor: jestem85 » 05 paź 2015, 22:44

Witam wszystkich. Mam nadzieję , że pisze w odpiwiednim dzialę , jeśli nie to przepraszam i proszę o przeniesienie.

3 lata temu, wstawianą miałem górną jedynkę ( miałem wczesniej wybitego zęba , gdy poszedłem wstawiać po dłuższym czasie , stomatolog powiedział mi że korzen jest jeszcze w miare okej ale to ostatnia chwila, zatruł go , leczenie kanałowe itd ( przepraszam jeśli mylę pojęcia w każdym razie ) Potem tam miałem wstawionego tam zęba, na kawałku metalu zakonczonego ostrzem do góry był włożony w ten korzeń. Dzisaj myłem zęby i mi wypadł ten ząb. Odruchowo włozyłem go i trzyma się ogólnie. Wiem że jest niezbędna wizyta u dentysty, no ale może to nastąpić na dniach i nie wiem co teraz z tym zrobić, czy wyjąć ten ząb i połozyc , czy zostawic go w buzi jak jest teraz, boję się trochę że w nocy wypadnie i go połknę. Mam tez pytanie jak to dalej może wyglądać, czy dentysta ten ząb jakoś tam przymocuję, czy możliwe że tamten korzen na którym się trzymał zniszczył się i trzeba będzie jakoś inaczej go przymocować, pytam bo wiem że to wszystko jest bardzo drogie a nie mam za bardzo pieniędzy. Przepraszam, że tak chaotycznie to opisałem. Pozdrawiam.

edit - ten ząb który wypadł był już z kawałkiem tego metalu, a przypomniałem sobie , że ten metal miałem wstawiony w korzenia kiedyś najpierw , czy ten stomatolog dobrze to wykonał , i czy 3 lata to nie za szybko na wypadnięcie takiego zęba?
jestem85
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 05 paź 2015, 22:25
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: _
Kierunek studiów: _
Rok studiów: -
Miasto uczelni: _
Uczelnia: _
Pracuję: Nie

Reklama

Wróć do Protetyka i implanty

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

  • Reklama