• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

koronka a wybielanie zębów

Protezy stałe czy ruchome? Co, jak, gdzie, kiedy.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

koronka a wybielanie zębów

Nieprzeczytany postautor: lulabaii » 27 mar 2011, 08:57

Witam,
Rok temu ułamała mi się dwójka (mniej-więcej połowa) i dentysta uzupełnił mi ubytek materiałem światłoutwardzalnym (chyba?), teraz widać już zdecydowanie różnicę między pozostałością mojego zęba (robi się żółty) a uzupełnieniem. W związku z tym chcę wstawić koronę pełnoceramiczną, ale zastanawiam się czy najpierw by lekko nie wybielić swoich zębów, zanim pójdę do dentysty. Czy to dobry pomysł? Nie mam specjalnie żółtych zębów, ale lekkie wybielenie też by nie zaszkodziło, a jak już założę koronę, to już będzie chyba za późno, bo kolor korony będzie się różnił od moich zębów. I jak będzie potem reagowała korona na wybielanie- nie "zniszczy" się?
lulabaii
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 27 mar 2011, 08:46
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Reklama

Odp.: koronka a wybielanie zębów

Nieprzeczytany postautor: mymy » 27 mar 2011, 11:34

Witam,
a czy podczas złamania doszło do obnażenia miazgi zęba? Jak długo po odłamaniu ząb został odbudowany?
Wybielenie nie jest wieczne i nikt nie zagwarantuje, że kolejne wybielanie da taki sam efekt jak kiedyś, ponieważ zęby zmieniają się z wiekiem. Logicznym byłoby najpierw wybielić i potem do uzyskanego koloru dobrać uzupełnienie, ale jak piszę za jakiś czas wybielenie będzie konieczne znowu, może dać taki sam efekt ale nie musi. Jeśli bardzo nie przeszkadza kolor zębów lepiej zrobić uzupełnienie do obecnego koloru zębów. Jeśli linia złamania nie kontaktowała z miazgą można spróbować ponownie odbudować koronę materiałem kompozytowym (światłoutwardzalnym) po znalezieniu powodu dlaczego ten ząb żółknie (chyba że wszystkie są w takim samym kolorze). Malutkie obnażenie miazgi leczy się zachowawczo, ale duże obnażenie obliguje do leczenia kanałowego. Niektórzy mają zęby ciemniejszego koloru (bardziej żółtawe, kolor kości słoniowej) od urodzenia, co jest fizjologią.
Odnośnie ostatniego pytania: nie zniszczy się ponieważ nie nałoży się na nią środka wybielającego, lecz, co muszę mocno podkreślić, jej kolor po wybieleniu zębów sąsiednich może się różnić. Pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: koronka a wybielanie zębów

Nieprzeczytany postautor: Aleksan » 19 kwie 2022, 18:15

Wydaje mi się, że w takiej sytuacji warto spróbować produktów z tej strony https://cocoglam.pl/ . Taki proszek z węglem aktywnym, pióra z żelem i lampa LED do wybielania zębów, będą z pewnością dobrym rozwiązaniem. Zwłaszcza że są wyjątkowo skuteczne i łagodne dla szkliwa.
Aleksan
Weteran
 
Posty: 193
Rejestracja: 22 kwie 2018, 15:43
Płeć: Kobieta
Jestem: Inna osoba
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Odp.: koronka a wybielanie zębów

Nieprzeczytany postautor: konot » 21 lip 2022, 08:51

W poszukiwaniu bezpiecznego i skutecznego sposobu wybielania zębów polecam wejść na stronę https://crest-paski.pl/. Sklep oferuje całą gamę produktów dzięki którym nie tylko osiągniesz efekt wybielonych zębów ale również zadbasz o prawidłową higienę jamy ustnej. Jest to renomowany sklep posiadający nieposzlakowana opinię i najwyższej jakości produkty w 100% bezpieczne dla każdego.
konot
Weteran
 
Posty: 2573
Rejestracja: 14 gru 2018, 23:14
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Inna osoba
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Odp.: koronka a wybielanie zębów

Nieprzeczytany postautor: elka74 » 31 sie 2022, 16:23

Jeśli wybielanie zębów , to tylko i wyłącznie w gabinecie stomatologicznym. Jest to jednocześnie najbardziej skuteczne i najbezpieczniejsze wybielanie zębów. Wszystkie domowe sposoby raczej dobrze nie działają, dlatego trzeba rozglądać się za innymi propozycjami. Gdybyście byli zainteresowani, to sprawdźcie gabinet w swojej okolicy.
elka74
Weteran
 
Posty: 1066
Rejestracja: 13 lis 2017, 23:26
Płeć: Kobieta
Jestem: Inna osoba
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak


Wróć do Protetyka i implanty

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

  • Reklama
cron