• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

mocne obłamanie zęba

Protezy stałe czy ruchome? Co, jak, gdzie, kiedy.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

mocne obłamanie zęba

Nieprzeczytany postautor: bumibum » 26 paź 2014, 13:24

Witam,
nie wiem co można zrobić z moją dolną 6.
Ząb po kanałowym leczeniu z wielką plombą wewnątrz. Jakieś 2 tygodnie temu odłamała mi się cała ścianka jak ugryzłam suszoną morelę.

Byłam u stomatologa tego samego dnia.... stomatolog obcięła złamaną ścianę i " zabezpeczyła" ten ząb.

W zeszłym tygodniu udałam się do stomatologa ponownie. Jednak P Dr uznała że lepiej zrobić inny ząb a tamten zostawić bo " plomba wtopiła się pod dziąsło i się trzyma".

Dziś w nocy odłamała mi się kolejna cząstka tego co z zęba zostało;/ ( a mam już tylko ścianę od zewnętrznej i kawałek bocznej). Całość zdaje się ju w sumie ledwo co trzymać i odstawać od tej wielkiej plomby.

I tu pytanie co z takim zębem można zrobić. Mamy niedzielę i pewnie najprędzej uda mi się gdzieś umówić na wtorek do dentysty....

Co w takim przypadku będzie dobrym rozwiązaniem?
Trzeba ten ząb usunąć czy da się to jeszcze jakoś nadbudować / zrobić bez usuwania?

Przyznam że perspektywa 4 000 za implant trochę mnie przeraża

Będę wdzięczna za odpowiedzi:)
bumibum
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 26 paź 2014, 13:07
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Reklama

Odp.: mocne obłamanie zęba

Nieprzeczytany postautor: Roberto » 29 paź 2014, 09:17

Ciężko stwierdzić, jakie rozwiązanie będzie najlepsze. Jeśli masz wątpliwości, to zmień dentystę i skonsultuj to z innym lekarzem. Implanyy są faktycznie drogie, ale można znaleźć gabinety, gdzie cena jest niższa niż 4000 zł/ Jednak jest to póki co najlepsze rozwiązanie, drogie, ale konkretne no i się opłaca.
Awatar użytkownika
Roberto
Weteran
 
Posty: 162
Rejestracja: 18 mar 2014, 14:51
Lokalizacja: Radom
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Studia ukończone
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: mocne obłamanie zęba

Nieprzeczytany postautor: Nisia » 18 lis 2014, 23:56

No zupełnie jak u mnie! Jak najszybciej z tym zębem do dentysty (póki jeszcze jakieś ściany się trzymają). Konieczna będzie odbudowa korony, ale są dwie opcje:
1) na wkładzie z włókna szklanego, które potem się oblepia czymś, co jest jak mocne wypełnienie (wersja tańsza, ja zapłaciłam ok. 350 zł) - do tej wersji trzeba mieć jakieś ścianki zęba, bo inaczej podobno to się nie będzie trzymało
2) korona z porcelany na wkładzie metalowym (wersja droższa, ja słyszałam ok. 1000 zł) - ta wersja do realizacji, kiedy ścianki zęba okażą się zbyt słabe lub odpadną wszystkie, razem z plombą, i pozostanie goły korzeń.
Oczywiście, to wszystko pod warunkiem, że korzeniowi nic nie dolega (znaczy, martwy, wyleczony kanałowo, ale bez próchnicy). Jeśli korzeń będzie kiepski, pozostaje tylko jego usunięcie, za po zagojeniu rany można myśleć nad implantem.
Nisia
Aktywny
 
Posty: 26
Rejestracja: 29 wrz 2014, 11:25
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: chemik
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: mocne obłamanie zęba

Nieprzeczytany postautor: domi.nika » 11 maja 2022, 10:56

tak, koniecznie jak najszybciej z zębem poki jeszcze sciany jakies sa - latwiej o odbudowe


______________________
https://www.medisines.pl/tapety-scienne ... ie-wnetrz/
domi.nika
Weteran
 
Posty: 523
Rejestracja: 05 lut 2019, 11:09
Płeć: Kobieta
Jestem: Student
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: budownictwo
Rok studiów: 5
Miasto uczelni: Szczecin
Uczelnia: ZUT
Pracuję: Nie


Wróć do Protetyka i implanty

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

  • Reklama