• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Wkład koronowo-korzeniowy - duży problem (zdjęcie)

Protezy stałe czy ruchome? Co, jak, gdzie, kiedy.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Wkład koronowo-korzeniowy - duży problem (zdjęcie)

Nieprzeczytany postautor: Ohara » 16 kwie 2014, 11:24

Witam,
za dzieciaka (około 15 lat temu) miałem wstawiany w/w wkład koronowo-korzeniowy w obu górnych jedynkach, niestety ostatnio w jednym wkładzie wypadła mi całkowicie koronka (co imituje ząb) wraz z przytwierdzonym korzeniem (nie wiem jak to nazwać) tzn taka jakby metalowa śruba (bez gwintu).

Pani stomatolog zanim cokolwiek chciała zrobić, wysłała mnie na zdjęcie RTG (pantomograficzne), po czym okazało się że mam jakieś poważne zmiany nad jednym zębem, korzeń w obu jedynkach jest, a raczej prawie go niema, mam otwór w korzeniu, pruchnicę... jednym słowem jest kiepsko. Wkład został zacementowany, jednak mam się jak najszybciej udać do chirurga szczękowego.

Zdjęcie dodałem w załączniku. Było one robione przed zacementowaniem, kiedy jedynka (wkład) co chwila wypadała - jest to ta po lewej stronie zdjęcia, tam gdzie nie mam 4.

pozdrawiam
Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości. Zaloguj się lub zarejestruj.
Ohara
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 16 kwie 2014, 11:04
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Reklama

Odp.: Wkład koronowo-korzeniowy - duży problem (zdjęcie)

Nieprzeczytany postautor: mymy » 29 kwie 2014, 22:13

Na podstawie tego rodzaju zdjęcia nie można stwierdzić ostatecznie że jest jakiś stan zapalny przy jedynkach - trzeba wykonać zdjęcie przylegające, w powiększeniu. Owe zdjęcie jest tylko przeglądowe.
Po wykonaniu zdjęcia i badaniu możliwe ze uda się uratować zęba - metalowy kikut można oszlifować i zacementować nową koronę. Oczywiście jeśli RTG nie wykaże żadnych stanów zapalnych.
Pozdrawiam

ps. W lewej 6 na górze od strony 7 jest spora dziura. Plomba w lewej górnej 5 do wymiany.
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak


Wróć do Protetyka i implanty

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

  • Reklama