• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Implant czy próba leczenia zęba? [RTG]

Protezy stałe czy ruchome? Co, jak, gdzie, kiedy.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Implant czy próba leczenia zęba? [RTG]

Nieprzeczytany postautor: kamil-bydgoszcz » 26 mar 2014, 10:42

Cześć,

Od ponad roku mam problem z górną dwójką i zastanawiam się co zrobić. Pokrótce opiszę historię tego zęba:

0) 2013. Ząb ma dziurę, próchnicę, jest zaniedbany.

1) Idę do dentysty (A), który pięknie go leczy i odbudowuje, usuwa próchnicę z wszystkich zębów, robi inne rzeczy (m. in. leczy chorobę okluzyjną, którą podobno miałem). Za dwójkę płacę ok. 600 zł.

2) Pół roku później przy korzeniu tego zęba tworzy się przetoka/bąbel z ropą. Idę do innego dentysty (B), bo ten który naprawiał może mnie przyjąć dopiero po 2 tygodniach. Inny dentysta otwiera tego zęba, przetoka znika, ale mam znowu dziurę. Jestem w punkcie 0).

3) Idę ponownie do dentysty (A), który naprawiał dziurę. Znowu go zamyka i wygląda ładnie.

4) Po kilku tygodniach ponownie pojawia się przetoka. Idę do innego dentysty (C) po opinie, ten robi zdjęcie RTG i stwierdza, że najprawdopodobniej korzeń zęba jest złamany i trzeba będzie wwiercić się w dziąsło i jakoś to naprawić. Odkładam kasę, bo z tego co czytałem takie sprawy to 1-2k PLN.

4) Kilka dni temu odłamało mi się pół tego zęba, co wygląda tragicznie. Idę ponownie do tego dentysty (A), u którego początkowo leczyłem zęba i stwierdza, że korzeń ma bakterie, być może korzeń jest złamany i trzeba ząb wyrwać i wstawić implant. Koszt: jakieś 5000 zł.

I teraz pytanie, co robić? Przerażony jestem tym, że muszę zapłacić 5000 zł (na kredyt niestety) i że stracę zęba. Czy nie ma szans w moim przypadku leczyć korzeń, nawet jeśli jest złamany lub ma bakterie, lepiej od razu wyrwać i wstawiać sztucznego kikuta za 5000 zł? Zastanawiam się jeszcze nad kolejną konsultacją u innego dentysty, ale to kolejny wydatek i kolejne zadłużenie, więc w pierwszej kolejności spróbuję tutaj.

Zdjęcie RTG:
https://www.diigo.com/item/image/4knux/2koq

Z góry dziękuję za pomoc.
kamil-bydgoszcz
Początkujący
 
Posty: 2
Rejestracja: 26 mar 2014, 10:41
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Inna osoba
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Reklama

Odp.: Implant czy próba leczenia zęba? [RTG]

Nieprzeczytany postautor: intoxication » 28 mar 2014, 19:22

Witam, ciężko jednoznacznie odpowiedzieć bo nie wiemy jak to wygląda w ustach ale faktycznie nie wygląda to dobrze. Poza implantami jest jeszcze klasyczna protetyka . Może uda się zrobić most i tutaj koszty będą dużo mniejsze . Skonsultuj się odnośnie tego jeszcze z osobą zajmującą się protetyką.
intoxication
Weteran
 
Posty: 134
Rejestracja: 11 gru 2013, 21:28
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: ogólna
Kierunek studiów: Stomatologia
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Lublin
Uczelnia: UM LUBLIN
Pracuję: Tak

Odp.: Implant czy próba leczenia zęba? [RTG]

Nieprzeczytany postautor: kamil-bydgoszcz » 30 mar 2014, 22:13

Cześć. Byłem jeszcze u jednego dentysty, który na podstawie zdjęcia stwierdził, że możliwa jest tutaj resekcja wierzchołka korzenia zęba. Czy opłaca się to robić, są jakieś rokowania że ząb się utrzyma?

Boję się, że drugi dentysta próbuje mi na siłę wcisnąć cholernie drogie implanty, których nikt nie chce :p
kamil-bydgoszcz
Początkujący
 
Posty: 2
Rejestracja: 26 mar 2014, 10:41
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Inna osoba
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Odp.: Implant czy próba leczenia zęba? [RTG]

Nieprzeczytany postautor: intoxication » 02 kwie 2014, 16:22

Można zacząć od resekcji - zakładając ,że jest ona w pełni możliwa - ocena zęba/rtg . Jeśli się uda to fajnie, jak nie to wiadomo... Może warto spróbować.
intoxication
Weteran
 
Posty: 134
Rejestracja: 11 gru 2013, 21:28
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: ogólna
Kierunek studiów: Stomatologia
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Lublin
Uczelnia: UM LUBLIN
Pracuję: Tak

Odp.: Implant czy próba leczenia zęba? [RTG]

Nieprzeczytany postautor: Kazikdobry » 12 kwie 2022, 11:25

Polecam udać się na konsultację do specjalistów - ja zaufałem lekarzom z gabinetu do którego namiar znalazłem czytając ten polecany artykuł https://4kroki.edu.pl/ortodonta-wroclaw/
Kazikdobry
Weteran
 
Posty: 421
Rejestracja: 28 sty 2019, 11:44
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak


Wróć do Protetyka i implanty

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

  • Reklama