• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

licowanie porcelaną czy kompozytem i ruchy boczne żuchwy

Protezy stałe czy ruchome? Co, jak, gdzie, kiedy.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

licowanie porcelaną czy kompozytem i ruchy boczne żuchwy

Nieprzeczytany postautor: Mariusz » 22 lut 2014, 12:09

Mam do wyboru zlecić mi zrobienie kilku koron licowanych albo kompozytem albo porcelaną. Estetyka nie jest dla mnie priorytetem, wiem że porcelana wypada tu korzystniej. Licówki kompozytowe będą wykonane przez technika w pracowni i gotowe osadzone w jamie ustnej. Czy licówki kompozytowe odczuwa się jakby były tak samo szorstkie jak plomby robione na poczekaniu w czasie wizyty? Czy licówki kompozytowe wykonane wcześniej w pracowni są bardziej szorstkie od naturalnych zębów co jest wyczuwane przez język? Odnośnie licówek porcelanowych niestety mam spore obawy gdyż mam je mieć naprzeciw siebie a mam już w jednym miejscu tak założone i najmniejszy ruch żuchwy na boki przy nawet lekko stykających się zębach górnych i dolnych powoduje nieprzyjemny opór i trzask jak ruszać szkłem o szkło. Jest to zupełnie nie do zaakceptowania dla mnie i bardzo mi przeszkadza. Czy zawsze takie duże tarcie występuje przy porcelanie naprzeciw siebie? I jeszcze pytanie dotyczące przesuwania żuchwą na boki przy zębach górnych i dolnych lekko stykających się niezależnie od rodzaju licówek. Chodzi o to że podobno ma tu następować płynny ruch jak łódeczki, ale przecież jeśli zęby przednie, przy protetyce na wielu zębach, zostaną przez technika zaprojektowane tak, żeby były wysunięte lekko do przodu i w dół w stosunku do dolnych, to taki boczny przesuw żuchwy będzie niemożliwy w najmniejszym stopniu, bo górne zęby będą zaczepiać o dolne. Proszę o dokładne wyjaśnienie tej kwestii i jak ruch boczny żuchwy jest realizowany przy zupełnie zdrowych zębach bez żadnych wad.
Mariusz
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 22 lut 2014, 11:52
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Reklama

Odp.: licowanie porcelaną czy kompozytem i ruchy boczne żuch

Nieprzeczytany postautor: mymy » 18 mar 2014, 21:07

Jeśli zwykłe plomby masz szorstkie to nie rób tam protetyki z kompozytu..
Kompozyt mam być zawsze gładki nie ważne gdzie i nie ważne do czego użyty.
Ruchy żuchwy mają być takie same z protetyką czy bez, nie ma tu głębszej filozofii. Jeśli przeszkadzają licówki porcelanowe to albo są za długie albo trzeba zastosować inny materiał
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Protetyka i implanty

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

  • Reklama
cron