• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Problem z wkładem k-k

Protezy stałe czy ruchome? Co, jak, gdzie, kiedy.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Problem z wkładem k-k

Nieprzeczytany postautor: kasieniazajac » 19 wrz 2013, 10:41

Witam,
w maju tego roku miałam zakładany na korzeniu górnej dwójki wkład koronowo-korzeniowy. Ta dwójka wcześniej uległa złamaniu, byłam u kilku dentystów. Jedna pani (starsza) oceniła korzeń na zbyt słaby i nie podjęła się zrobienia mi wkładu. Poszłam do innej placówki i tam pani (dość młoda) po zrobieniu zdjęcia stwierdziła, że wkład k-k jest dobrym rozwiązaniem.
Ponieważ nie posiadam żadnej wiedzy na ten temat, zgodziłam się, zaufałam tej pani - a ona zrobiła mi ten wkład. Byłam zadowolona, koronka porcelanowa wyszła ładnie, ale teraz mija równo 4 miesiące od zakończenia całej operacji a ząb się rusza. Nie wiem, czy ta pani coś źle wykonała, źle przykleiła tę porcelanową część, czy może problem leży w tym zbyt słabym w ocenie tej drugiej pani doktor korzeniu, i rusza się całość? Wydałam na to mnóstwo pieniędzy, jestem studentką, na implanta mnie nie stać - nie wiem, co robić.

Jestem umówiona już na wizytę u tej pani, ktora wykonywała wkład. Proszę o radę - o co pytać? I jeśli ona źle oceniła "możliwości" mojego korzenia, kto ponosi za to odpowiedzialność, i czy mogę domagać się zwrotu kosztów leczenia?
kasieniazajac
Początkujący
 
Posty: 2
Rejestracja: 19 wrz 2013, 10:32
Płeć: Kobieta
Jestem: Student
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Reklama

Odp.: Problem z wkładem k-k

Nieprzeczytany postautor: mymy » 01 paź 2013, 22:49

Pierwsze - RTG
potem: co jest przyczyną - poluzowanie wkładu czy samej korony? Wkład metalowy czy z włókna szklanego? Te z włókna są zdecydowanie lepsze.
Nie wiem czy dana została gwarancja, ale to rzeczywiście krótki okres.
Niestety odpowiedzialność ponosi lekarz, ale to zależy od tego co się stało czy czy dało się to coś przewidzieć.
Pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Problem z wkładem k-k

Nieprzeczytany postautor: kasieniazajac » 04 mar 2014, 16:26

Właśnie wróciłam z kolejnej wizyty u dentysty, pani doktor przykleiła mi wkład k-k po raz trzeci. Za pierwszym razem było tak jak opisywałam we wcześniejszym poście. Ząb wypadł mi całkowicie, tj. korona i wkład. W październiku ubiegłego roku pani doktor przykleiła mi go ponownie, dziś byłam z wizytą, bo znowu się ruszał. Okazało się, że problemem jest w dużej mierze mój korzeń. Zostało mi zaproponowane mikroskopowe ponowne leczenie kanałowe (choć poprzednie leczenie miałam robione wiele lat temu i nigdy się na zęba nie skarżyłam) i ponowne wykonanie wkładu koronowo-korzeniowego. Drugą opcją jest zrobienie nieco dłuższego wkładu, ale niesie to za sobą ryzyko pęknięcia korzenia, a wtedy już zostanie tylko implant.
Nie wiem na co się zdecydować, proszę o pomoc.
kasieniazajac
Początkujący
 
Posty: 2
Rejestracja: 19 wrz 2013, 10:32
Płeć: Kobieta
Jestem: Student
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Odp.: Problem z wkładem k-k

Nieprzeczytany postautor: mymy » 18 mar 2014, 21:20

jak wypadł to albo jest tam próchnica albo wkład za krótki. Warto wywalić całe to ustrojstwo, założyć z włókna szklanego i odbudować koronę.
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Protetyka i implanty

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

  • Reklama