• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Nowa proteza i problem

Protezy stałe czy ruchome? Co, jak, gdzie, kiedy.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Nowa proteza i problem

Nieprzeczytany postautor: ti-tac » 14 wrz 2013, 10:17

Witam wszystkich.
Chciałabym prosić o poradę.
Trzy dni temu odebrałam nowe protezy. Góra jest całkowita, dół częściowy - mój jest tylko jeden biedny ząb.
Dotychczasowe protezy nie powodowały żadnych dolegliwości, natomiast niemiłosiernie kłapały i tylko klej dawał rozwiązanie na dwie,trzy godziny. Zdawałam sobie sprawę, że były stare i koniecznością było zrobienie nowych.
Problem zaczął się już przy pierwszym podejściu założenia górnej. Natychmiast miałam odruch wymiotny, wręcz dusiłam się. Lekarka założyła mi górę na siłę , twierdząc, że muszę się przyzwyczaić.Nie było mowy o utrzymaniu jej. Dopiero intensywne szarpania i torsje spowodowały, że pozwoliła mi wyjąć protezę, twierdząc, że przesadzam i jakiekolwiek podpiłowanie spowoduje, że nie będzie mi ściśle przylegać.
Dopiero moje lzy ją przekonały:( leciutko podpiłowała. Dziś trzeci dzień. Odruchu wymiotnego nie mam, natomiast cały czas mam ogromny dyskomfort - mam wrażenie, że w buzi, na górnym podniebieniu mam twardą kluchę. Cały czas muszę się zmuszać do połykania, bez szklanki wody pod ręką ani rusz. Boli mnie również gardło przy połykaniu. Ale ten ból-jak sądzę- ma większy związek z dolną protezką, bo i tutaj nie jest komfortowo:(
Jest bardzo dokładnie zrobiona, przylega na tyle, na ile dolna może przylegać. Ale samo założenie jej powoduje ogromny ból, zwłaszcza na samych końcach lewej i prawej strony. Dociskam ją i syczę z bólu.
Dodatkowo-mając zagryzione zęby nieustannie odczuwam, że mam wszystkiego w buzi "za dużo".
O co więc pytam?
Czy nowa, górna proteza musi pozostać dokładnie tak duża, jak jest, czy podpiłowanie na pewno wiąże się z utratą jej przysysania i znów będzie kłapać?
Czy dolna z czasem przestanie powodować dolegliwości bólowe przy zakładaniu? czy jest coś nie tak?
I wreszcie-czy to uczucie przepełnienia w jamie ustnej jest normalne i minie, czy trzeba próbować to dopasować?
Mam jeszcze pytania związane z jedynym pozostałym moim własnym zębem, ale to w następnym poście, bo nie chcę mieszać tematów.
Dziękuję z góry za poradę :)
ti-tac
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 14 wrz 2013, 09:55
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Reklama

Odp.: Nowa proteza i problem

Nieprzeczytany postautor: mymy » 01 paź 2013, 21:35

ti-tac pisze:Czy nowa, górna proteza musi pozostać dokładnie tak duża, jak jest, czy podpiłowanie na pewno wiąże się z utratą jej przysysania i znów będzie kłapać?

niestety tego Pani powiedzieć nie mogę, nie wiem jak wygląda sytuacja w buzi

ti-tac pisze:Czy dolna z czasem przestanie powodować dolegliwości bólowe przy zakładaniu? czy jest coś nie tak?

tu raczej ta się poprawić

ti-tac pisze:I wreszcie-czy to uczucie przepełnienia w jamie ustnej jest normalne i minie, czy trzeba próbować to dopasować?

to niestety może nie minąć, lekarstwem na to będzie albo podścielenie obu protez z dużym zebraniem akrylu i wyznaczeniem nowej wysokości zwarcia albo wykonanie nowych protez (albo tylko jednej)
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak


Wróć do Protetyka i implanty

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

  • Reklama
cron