• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Bardzo proszę o pomoc,żle wykonany most ?

Protezy stałe czy ruchome? Co, jak, gdzie, kiedy.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Bardzo proszę o pomoc,żle wykonany most ?

Nieprzeczytany postautor: madalena » 15 cze 2013, 09:59

Witam.
Od tygodnia mam założony most.3 przeleczona kanałowo i zeszlifowana,brak 4 ,którą musiałam usunąć 2 miesiące wcześniej,brak 5 od 10 lat ,zeby były przesunięte w sposób gdzie 6 była jak 5.Ta przesunięta 6 jest żywa,przeleczona.
Most zrobiony jest na 3 do 6,ale most składa się z 3 zębów,gdzie 3 jest szersza niż była.Most wygląda ogromnie,jest bardzo duży i masywny.Zarówno od strony policzka jak i wewnętrznej strony.Czy taki powinien być?Jest dużo większy od moich zębów.Most jest zacementowany na stałe (miałam jedną przymiarkę "żelazną"),w ogóle nie mogę jeść teraz tą stroną,jak gryzę to czuje dziwne uczucie rozpierania w 3 i ciągnięcia ,tragedia.Czy to jest normalne uczucie w mostach?Idę złożyć reklamację oczywiście,ale jestem teraz załamana,ponieważ mówiłam swojemu dentyście,za nim mi go zacementował,że czuję rozpieranie w zębach,że jest mi niewygodnie .A pan doktor zapewnił mnie ,że się przyzwyczaję.Czuję się fatalnie i jestem totalnie załamana,pan doktor nawet nie zaproponował mi implanta , tylko most,powiedział ,że będzie bardzo łądnie wyglądał i będzie wygodny ,a tymczasem jest zupełnie odwrotnie i wiem ,ze się do niego nigdy nie przyzwyczaję ,bo nawet nie mogę nic jeść tą stroną.Wolałam nie mieć tej 4 niż to co teraz mam.Bardzo żałuję.Błagam o pomoc,co mam robić,czy mosty zawsze są takie ogromne i masywne i czy normalne jest odczucie rozpierania i ciągniecia?Czy ktoś jeszcze tak miał?To uczucie ciągniecia bardzo mnie martwi.Moge przesłać zdjęcia zębów po oszlifowaniu i mostu.Błagam o szybką odpowiedz.Z góry dziekuję.

----------------------------------- Scalono post 15 cze 2013, 09:59 -----------------------------------

Dodam jeszcze,że doktor spiłował mi trochę 2 żeby ten most się zmieścił.Czy takie postępowanie jest normą?Proszę o pomoc.
madalena
Początkujący
 
Posty: 2
Rejestracja: 15 cze 2013, 07:24
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Reklama

Odp.: Bardzo proszę o pomoc,żle wykonany most ?

Nieprzeczytany postautor: mymy » 16 cze 2013, 20:33

madalena pisze:Czy taki powinien być?

a na taki właśnie się Pani decydowała?
madalena pisze:Czy to jest normalne uczucie w mostach?

nie
madalena pisze:pan doktor nawet nie zaproponował mi implanta

jest to niestety błąd, szkoda oszlifowanych zębów skoro było Panią stać na implant
madalena pisze:spiłował mi trochę 2 żeby ten most się zmieścił.Czy takie postępowanie jest normą?

absolutnie nie

faktem jest jednak, że zanim praca została zacementowała, mogła Pani jej nie przyjąć. Nie myślę tu o dopasowaniu do zgryzu, "rozpieraniu", bo do tego można się przyzwyczaić, ale do estetyki już nie. Skoro ta się nie podobała, można było nie odbierać pracy. Do reklamacji ma Pani prawo i myślę że bez problemu zostanie rozpatrzona.
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Bardzo proszę o pomoc,żle wykonany most ?

Nieprzeczytany postautor: madalena » 17 cze 2013, 12:15

Bardzo dziękuję za odpowiedz.Ma Pan całkowitą rację,że mogłam nie przyjąć tej pracy,żałuję teraz, wszystko odbyło się stanowczo za szybko.A czy mógłby Pan napisać mi czym może być spowodowane takie uczucie ''ciągnięcia" czy rozpierania w moście? Martwi mnie to i boję się żeby nie było tego w poprawionym moście.Z resztą teraz to w ogóle boję się już mostów.Jeszcze pytanie o wielkość,czy most musi być tak masywny?Moje zęby nie są takie małe,są średniej wielkości, ale te zęby z mostu są dużo ,dużo większe.Czy są robione mosty,które są takiej samej wielkości jak zęby własne czy tak nie ma nigdy? Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam serdecznie.
madalena
Początkujący
 
Posty: 2
Rejestracja: 15 cze 2013, 07:24
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Bardzo proszę o pomoc,żle wykonany most ?

Nieprzeczytany postautor: mymy » 25 cze 2013, 17:51

Zęby w uzupełnieniach powinny być bardzo zbliżone do zębów własnych, nie tylko kolorem ale i również wielkością.
Ciężko mi powiedzieć coś o tym rozpieraniu bo nie wiem dokładnie co się dzieje, może most jest za szeroki, może za wąski (chodzi o odległości koron na filarach), nie wiem dokładnie o co chodzi. Musi to Pani wyartykułować lekarzowi.
pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Protetyka i implanty

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

  • Reklama