• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

BOLACY POLAMANY ZAB

Protezy stałe czy ruchome? Co, jak, gdzie, kiedy.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

BOLACY POLAMANY ZAB

Nieprzeczytany postautor: KORAL1122 » 09 mar 2013, 18:27

Witam,
Tydzien temu w czasie strasznie niefortunnego upadku zlamal mi sie zab, gorna jedynka. Po jakis 12 godzinach od upadku mialam wizyte u stomatologa. Pani doktor zrobila zdjecie i okazalo sie ze zab nie zostal zlamany w dziasle. Niestety zlamanie korony zeba bylo tak pechowe, ze od strony podniebienia mialam miazge (nie wiem jak to sie fachowo nazywa-nerw???) na wierzchu. Pani doktor zabezpieczyla zab jakims lekarstwem i dorobila reszte zeba kompozytem (prawie nie widac roznicy). Poinformowala mnie rowniez, ze zab moze byc nadwrazliwy na roznice temperatur w najblizszym czasie. Niestety zab oprocz niewielkiej wrazliwosci na cieplo/zimno, boli...czasem jest to szybki, samoistny, przeszywajacy bol na pol twarzy. Czy to jest normalne ?? Jezeli nie, to czy w ogole jestem w stanie uniknac leczenia kanalowego ???? czy powinnam zglosic sie jeszcze raz po 3 tygodniach od 1 wizyty, na kolejne zdjecie RTG zeby sprawdzic czy zab nie obumarl??
Dziekuje i pozdrawiam
KORAL1122
Początkujący
 
Posty: 2
Rejestracja: 09 mar 2013, 17:54
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: xx
Kierunek studiów: xx
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: warszawa
Uczelnia: uw
Pracuję: Tak

Reklama

Odp.: BOLACY POLAMANY ZAB

Nieprzeczytany postautor: mymy » 09 mar 2013, 23:33

KORAL1122 pisze:czy powinnam zglosic sie jeszcze raz po 3 tygodniach od 1 wizyty, na kolejne zdjecie RTG zeby sprawdzic czy zab nie obumarl??

nie czy nie ma martwicy tylko raczej czy nie ma resorpcji albo zakażenia ropnego, co w sumie powoduje martwica, której jako takiej na RTG nie widać. W takich sytuacjach bezpieczniej jest od razu przeprowadzić leczenie kanałowe, 12 godzin z odsłoniętym "nerwem" to zdecydowanie za długo.
A więc na kanałówkę!
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: BOLACY POLAMANY ZAB

Nieprzeczytany postautor: KORAL1122 » 28 mar 2013, 16:41

Witam ponownie,
jestem juz po kanalowym leczeniu, ktore mialo miejsce w niedziele. Leczenie odbylo sie podczas jednej wizyty (nie wiem czy to prawidlowo poniewaz inny zab-6, leczony tez kanalowo mialam robiony na 2 wizytach). Byloby wszystko ok, ale dzis w nocy zab zaczal mnie bolec. Wiem ze nie powinien jako ze jest juz martwy. Chcialam sie w zwiazku z tym spytac czy jest to normalne, czy jednak powinnam udac sie do stomatologa na sprawdzenie czy wszystko jest w porzadku z tym zebem? czy istnieje jakies ryzyko powiklan? zdjecie RTG bylo robione raz w trakcie leczenia, ale nie zostalo zrobione po jego zakonczeniu. W takim tez razie czy jest mozliwosc ze kanal nie zostal do konca wypelniony i dlatego czuje ten bol, teraz po kilku dniach?? wiem tez, ze w trakcie leczenia pani doktor uzywala pipczacego urzadzenia, ktore prawdopodonie nazywa sie endomter :? moze wystarczy zebym znowu zrobila zdjecie RTG, ktore chyba powinno pokazac czy kanal jest prawidlowo wypelniony?? jestem strasznie przewrazliwiona na punkcie tego zeba i chce zeby wszystko bylo w miare mozliwosci ok (wiem ze pradzej czy pozniej czeka mnie koronka bo ta jedynka mi sciemnieje, ale chce jak najdluzej tego uniknac poki co)
Dziekuje i pozdrawiam
KORAL1122
Początkujący
 
Posty: 2
Rejestracja: 09 mar 2013, 17:54
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: xx
Kierunek studiów: xx
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: warszawa
Uczelnia: uw
Pracuję: Tak

Odp.: BOLACY POLAMANY ZAB

Nieprzeczytany postautor: mymy » 30 mar 2013, 17:05

Ząb po leczeniu kanałowym ma prawo przez kilka dni pobolewać, szczególnie na nagryzanie.
KORAL1122 pisze:W takim tez razie czy jest mozliwosc ze kanal nie zostal do konca wypelniony

możliwe
z endometrem leczenie zwykle jest bardzo dokładne
Proszę iść na zdjęcie i wrócić do dentysty.
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Protetyka i implanty

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

  • Reklama