• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Implanty czy mostek?

Protezy stałe czy ruchome? Co, jak, gdzie, kiedy.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Implanty czy mostek?

Nieprzeczytany postautor: IzaC » 08 mar 2013, 00:53

Implanty czy mostek?
Witam! Pierwszy raz na tym forum ale z dużym problemem który męczy mnie już od wielu lat. Mam 31 lat. W dzieciństwie usunięto mi obie górne jedynki. Zęby były zrośnięte korzeniami, skrzywione, zaczęły sie psuć i noszenie maszynek nic nie pomogło. Do osiemnastego roku życia nosiłam mikroprotezę a poźniej oszlifowano moje 2 dwójki i założono mi mostek. Niestety dwójki pękły dość szybko. Kolejny dentysta podjął decyzje o przewierceniu dwójek, zaleczeniu ich kanałowo, założeniu w nich sztyftów i cały mostek do tej pory (8 lat) istnieje, założony jest na tych dwóch sztyftach. Nic sie nie dzieje, nie mam żadnych problemów. Wiem jednak, ze to na jakiś czas i kiedyś może coś pęknąć.. Zastanawiam sie co jest najlepsze w takiej sytuacji. Chcialabym wczesniej zaczać coś robić, nie czekac aż coś się stanie. Czy lepiej zrobic wszystkie implanty, czy dwa implanty i na nich założyc nowy mostek?Bardzo prosze o poradę.
IzaC
Początkujący
 
Posty: 2
Rejestracja: 07 mar 2013, 22:38
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Reklama

Odp.: Implanty czy mostek?

Nieprzeczytany postautor: mymy » 09 mar 2013, 23:23

Witam,
najpierw warto zrobić zdjęcie RTG i skontrolować sprawę. Raczej nikt nie wymieni mostu gdy wszystko będzie ok oraz estetyka i funkcjonalność są przez Panią akceptowane. Silnika w samochodzie nie wymienia się zanim się popsuje, nie daje żadnych objawów a jego praca zadowala.
A jak już, to na 2 korony a implanty w miejsce 1.
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Implanty czy mostek?

Nieprzeczytany postautor: IzaC » 11 mar 2013, 05:44

Witam,
dziekuje za odpowiedz. Wlasnie z estetyka jest troszke problem. Nie sa idealne i widac, ze "cos jest nie tak" przy usmiechaniu sie. Chcialabym to poprawic.
IzaC
Początkujący
 
Posty: 2
Rejestracja: 07 mar 2013, 22:38
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Implanty czy mostek?

Nieprzeczytany postautor: majala » 24 kwie 2013, 08:31

A może lepiej zainwestować w odbudowę tkanki kostnej najpierw, a potem w implanty? będziesz mieć problem z głowy na bardzo długi czas... Polecam klinikę w Łodzi na Bastionowe- ja tam robiłam i implanty, i wcześniej, odbudowę.. Implanty jak dotąd (po dwóch latach) sprawują się świetnie. Może warto popytać?
majala
Początkujący
 
Posty: 4
Rejestracja: 24 kwie 2013, 08:17
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Protetyka i implanty

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

  • Reklama
cron