• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

brak 5 i 7-możliwość wstawienia mostu bez szlifowania 4?

Protezy stałe czy ruchome? Co, jak, gdzie, kiedy.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

brak 5 i 7-możliwość wstawienia mostu bez szlifowania 4?

Nieprzeczytany postautor: mmamma » 22 lis 2012, 21:23

Witam,
mam pytanie...po ostatniej wizycie u dentysty dowiedziałam się, że konieczne będzie założenie mostu na 5 punktów...sytuacja jest następująca: dolna szczęka- brak 5 i podobno konieczność usunięcia 7...4 jest zdrowa...6 leczona kanałowo zaplombowana...owa 7 do usunięcia, 8 zaplombowana...moje pytanie jest takie, czy możliwe jest wstawienie mostu bez konieczności szlifowania zdrowej 4...np wstawić most na 4-punktowy (8, 7, 6, 5) i od strony 4 jakieś podklejenie czy inne zawieszenie?...oczywiście zapytam swojego dentystę, jednak wizyta dopiero za jakiś czas , a ja chciałabym się wstępnie zorientować...
mmamma
Początkujący
 
Posty: 2
Rejestracja: 22 lis 2012, 20:56
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Kraków
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Reklama

Odp.: brak 5 i 7-możliwość wstawienia mostu bez szlifowania

Nieprzeczytany postautor: mymy » 23 lis 2012, 23:46

Witam,
nie można robić "dowieszek", ALE jeśli w grę wchodzą ograniczone finanse, przy takim moście nie będzie to tak dużym złem.
Najlepiej włączyć wszystkie 3 zęby.
Proszę dentystę o alternatywę standardowych mostów: most kompozytowy na włóknie szklanym, jest tańszy a dobrze wykonany równie funkcjonalny, ponadto posiada możliwość naprawiania.
Pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: brak 5 i 7-możliwość wstawienia mostu bez szlifowania

Nieprzeczytany postautor: mmamma » 24 lis 2012, 16:41

...dziękuję za odpowiedź...nie chodzi tu o cenę, bo to 600 zł w przód czy w tył, to nie jest już jakieś straszne obciążenie przy kwocie 3000 zł...:( chodziło mi raczej o próbę zachowania zdrowego zęba...szczerze, sam zabieg szlifowania strasznie mnie odstrasza...na pewno idę na inne konsultacje...bo wcześniej dentysta nie wspominał o usuwaniu 7...pewnie z decyzją jeszcze się wstrzymam...bo skoro dentysta spisał ząb na straty, a mnie on (od lat zaplombowany) nie boli, nie chwieje się i w ogóle w moim odczuci dobrze się ma...więc myślę, że może poczekać....czy mogę zadać jeszcze jedno pytanie, z innej beczki?...mam zaczętą 4 u góry...tzn...dentysta usuwając próchnicę dowiercił się do nerwu..podobno bardzo delikatnie do odsłonił, jednak go widać...założył mi jakąś substancję, która wpływa łagodząco ma miazgę...powiedział, że spróbujemy ratować zęba...choć daje małe szanse...moje pytanie jest takie...ząb po zejściu znieczulenia nie boli w ogóle...do momentu kiedy mocniej coś ugryzę...czy oznacza to, że jednak się nie uda uratować go...czy jest to kwestia założonego opatrunku?...
mmamma
Początkujący
 
Posty: 2
Rejestracja: 22 lis 2012, 20:56
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Kraków
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Odp.: brak 5 i 7-możliwość wstawienia mostu bez szlifowania

Nieprzeczytany postautor: mymy » 24 lis 2012, 16:48

Raczej nie będzie się go dało uratować, ale się próbuje. Nowoczesna stomatologia odchodzi od takiego leczenia lekarstwami przy dowiercaniu się do miazgi podczas oczyszczania ubytku, bowiem szanse, że ząb nie obumrze i że nie będzie bolał to tylko 30, maks. 40%.
Dlatego coraz częściej robi się kanałówki, i raczej na takie leczenie proszę się nastawić.
pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: brak 5 i 7-możliwość wstawienia mostu bez szlifowania

Nieprzeczytany postautor: domi.nika » 21 gru 2021, 08:22

ciężkie finanse jak czytam o tych zabiegach :) jak duzo kosztuje takie cos? bo czeka to moja ciocie



____________________
https://www.fao.pl/jak-wybrac-dobre-ube ... dla-firmy/
domi.nika
Weteran
 
Posty: 523
Rejestracja: 05 lut 2019, 11:09
Płeć: Kobieta
Jestem: Student
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: budownictwo
Rok studiów: 5
Miasto uczelni: Szczecin
Uczelnia: ZUT
Pracuję: Nie


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Protetyka i implanty

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

  • Reklama