• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Most protetyczny proszę o pomoc!

Protezy stałe czy ruchome? Co, jak, gdzie, kiedy.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Most protetyczny proszę o pomoc!

Nieprzeczytany postautor: xnxx123 » 07 gru 2017, 16:31

Witam

Postanowiłem zarejestrować się na tym forum i napisać o moim przypadku przed i po wykonaniu mostu protetycznego.

Od pięciu lat brakowało mi górnej lewej czwórki, która jeszcze na wkładzie koronowo-korzeniowym wytrzymała kilka lat. Potem niestety nie udało się już nic z tym zrobić i było trzeba wyrwać. Miałem w tym miejscu lukę. Natomiast nie dawno, po podobnych przejściach usunięto mi dolną lewą szóstkę. Chciałem zrobić dwa implanty i byłem na takiej konsultacji u lekarza stomatologa, który specjalizuje się w implantologii, a którego polecił mi mój stomatolog. Po wykonaniu zdjęcia lekarz powiedział, że w dziurę po szóstce bez problemu wszczepi implant, za trzy miesiące jak rana się zagoi. Potem około 6 tygodni czekamy na zrośnięcie i zakładamy koronę. Koszt imprezy - 3.400 złotych. Z kole co do luki po czwórce, powiedział mi, że zęby mam troszkę źle ułożone i trzeba by najpierw bawić się w endodoncję i przesunąć aparatem zęby do tyłu. Luka powinna mieć chyba 5mm u mnie było 4,3mm, do tego trzeba by zrobić augmentację kości więc koszt takiej zabawy byłby naprawdę wysoki. Natomiast zaproponował mi most na trzech punktach, argumentując fakt, iż piątka i trójka są w bardzo dobrym stanie, mam ogólnie mocne korzenie i zdrowe zęby, więc daje gwarancję, że taki most w mojej buzi, przy odpowiedniej higienie wytrzyma spokojnie 20 lat. Cena 750 złotych/punkt w przypadku na odbudowie metalowej, oraz 1400zł/punkt w przypadku odbudowie na cyrkonie. Od razu do głowy przyszły mi te wszystkie posty ludzi , którzy piszą aby tego nie robić, bo trzeba szlifować zęby itp. Stomatolog powiedział mi, że w moim przypadku będzie trzeba delikatnie oszlifować oba zęby i potem zrobi most - jaki sobie wybiorę czy na metalu czy na cyrkonie.

I teraz w tym miejscu tak naprawdę zaczyna się mój problem

Wybrałem most protetyczny na podbudowie z cyrkonu (płaciłem 1500 za punkt), w sumie wydałem 4500 . Na pierwszej wizycie oszlifowanie zębów 3 i 5 i pobranie wycisków. Po tym przez tydzień miałem założone tymczasowe korony. Dwa dni temu byłem na wizycie, na której lekarz zamontował już ostateczną pracę na stałe. Przy przymiarce wszystko ok, nic nie przeszkadzało w zgryzie, oglądałem w lusterku i estetyka świetna - powiedziałbym, że mistrzostwo świata. Troszkę jednak trójka odstaje od 3 po prawej stronie - jest bardziej wypukła ale da się to znieść. I teraz tak. Lekarz w ogóle robił wszystko na szybko i myślałem, że tak ma być. Jestem dwa dni po zacementowaniu mostka i powiem szczerze, że strasznie dziwnie się czuję. Uczucie ciała obcego w jamie ustnej i nie do końca potrafię zaakceptować. Materiał z którego zrobione są koronki jest śliski (bardziej śliski od moich naturalnych zębów) co dodatkowo potęguje uczucie dziwnego obcego ciała w ustach. Myślałem, że nie będę tego czuł i będę się czuł jak bym miał swoje własne zęby. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że to niemożliwe, ale myślałem, że będzie to bardziej wygodniejsze i nie będę tego tak odczuwał w jamie ustnej. Mówiłem stomatologowi przed zacementowaniem, że nic mnie nie uwiera podczas gryzienia, tylko po prostu czuję, że mam coś dziwnego w ustach. On mi powiedział, że wszystko jest ok i że się przyzwyczaję. Powiedźcie mi ile u Was trwało przyzwyczajenie się do takiego stanu rzeczy? Szczerze mówiąc, zapłaciłem 4500 i jak mam to cały czas czuć w ustach to zwyczajnie wolałbym chodzić z dziurą niż nosić teraz ten mostek. Jedzenie jest masakryczne. Nie boli podczas jedzenia ale czuję jak bym gryzł jedzenie nie swoją częścią ciała, tylko jakimś twardym bloczkiem upchniętym między swoje zdrowe zęby. Cały czas doskwiera mi uczucie lekkiego ucisku, ciasnoty. Czy to przechodzi? Czy może mostek został źle przygotowany stąd to wkurzające uczucie? A może ja wydziwiam bo spodziewałem się nie wiadomo czego? Proszę zobaczcie jak to wygląda na zdjęciu. Czy z tym jest wszystko ok?

Obrazek
xnxx123
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 07 gru 2017, 16:19
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: "-"
Kierunek studiów: "-"
Rok studiów: -
Miasto uczelni: "-"
Uczelnia: "-"
Pracuję: Tak

Reklama

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Protetyka i implanty

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

  • Reklama
cron