• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Uzupełnienie brakującego zęba

Protezy stałe czy ruchome? Co, jak, gdzie, kiedy.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Uzupełnienie brakującego zęba

Nieprzeczytany postautor: ana1990 » 21 sie 2017, 12:17

Dzień dobry,

mam 27 lat i trzy lata temu miałam usuniętego zęba górna prawa 4ka.
Nie będę opisywac dokładnie historii tego zęba (2xkanałowe, wstawiane wlókna szklane, po roku puchnięcie oraz spuszczanie ropy a następnie wyrwanie zęba, rok później dalsze puchnięcie- spuszczanie ropy, antybiotykoterapia.. dalej bez efektu... w końcu wniosek- torbiel).

Zanim mój stomatolog przyznał, ze nie wie co mi jest i wysłał do innego specjalisty torbiel zdążyła wyżreć dziurę w kości szczęki do zatoki. Torbiel została usunięta jednak nie uzupełniałam powstałej dziury więc nie jest możliwe wkręcenie implantu gdyż nad zębem nie ma tkanki kostnej.

Ogólnie przyzwyczaiłam się do braku tego zęba jednak nowa Pani stomatolog do której niedawno poszłam powiedziała mi, że warto uzupełnić lukę gdyż zęby zaczną mi się przesuwać.

Proszę o radę czy rzeczywiście lepiej jest uzupełnić lukę? w danej sytuacji jedynie możliwe jest zrobienie mostu co wiąże się z uszkodzeniem zębów sąsiednich? jaka jest cena i ile wizyt koniecznych do zrobienia takiego mostu?

Z góry dziękuję i pozdrawiam
ana1990
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 21 sie 2017, 11:58
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Reklama

Odp.: Uzupełnienie brakującego zęba

Nieprzeczytany postautor: MedykDent » 31 paź 2017, 11:53

Zrobienie mostu wiąże się niestety z oszlifowaniem sąsiednich zębów. Implanty, to alternatywa dla tego sposobu. W przypadku braków w kości, przeprowadza się jej odbudowę – augmentację http://www.medykdent.pl/cennik-ceny-implantow/regeneracja-kosci/. Często, podczas jednego zabiegu jest możliwa zarówno odbudowa kości jak i implantacja. Oczywiście, tego typu działania muszą być poprzedzone konsultacją ze specjalistą.
MedykDent
Aktywny
 
Posty: 10
Rejestracja: 09 sty 2015, 14:42
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: Lekarz stomatolog
Kierunek studiów: -
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak


Wróć do Protetyka i implanty

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

  • Reklama
cron