• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Jedynka wbita w kość, prośba o ocenę oraz ewentualną pomoc.

Protezy stałe czy ruchome? Co, jak, gdzie, kiedy.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Jedynka wbita w kość, prośba o ocenę oraz ewentualną pomoc.

Nieprzeczytany postautor: MateuszK » 16 lut 2017, 14:52

Witam serdecznie zacznę od przedstawienia sprawy, obecnie mam 22 lata urazu doznałem w wieku około 12 lat, upadłem i zębami uderzyłem o krawężnik ząb jedynka wypadł ale udało się go ponownie wstawić w miejsce za pomocą szyny, obecnie noszę aparat ortodontyczny i były robione próby ściągnięcia jedynki za pomocą aparatu- bezskutecznie. Otrzymałem od ortodonty namiary na dobrego specjalistę od implantów zaproponował on dwie opcje pierwsza usunięcie jedynki i odbudowanie miejsca kością oraz dopiero jak kość/materiał komponujący się przyjmie i zagoi wstawienie implantu oraz koron na dwie jedynki, koszt wszystkiego wynosiłby około 7000 zł co bardzo mnie niepokoi jednak najważniejsze jest dla mnie by mieć to dobrze zrobione, oraz drugą opcję by udać się do dobrego protetyka i zrobić most opierający się na jedynce i dwójce. Proszę o osoby mające większe pojęcie o informację co byłoby dobrym rozwiązaniem, nie chce już wstydzić się za każdym razem kiedy trzeba się uśmiechnąć. Poniżej w załączniku zamieszczam zdjęcie sprzed 8 miesięcy przed założeniem aparatu. Jeszcze jedno pytanie czy jest możliwość zrobienia tego na NFZ lub jakiekolwiek dofinansowanie, jestem tylko studentem i nie chciałbym ponownie brać nie wiadomo ile pieniędzy w kredycie. Z góry dziękuję za odpowiedź i proszę o cenne rady co robić oraz ocenę mojego przypadku, ponieważ powoli zaczynam już wątpić że będę mógł się cieszyć ładnym uśmiechem.
Załączniki:
https://zapodaj.net/aa9a981902502.jpg.html
MateuszK
Początkujący
 
Posty: 2
Rejestracja: 16 lut 2017, 14:46
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Student
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Logistyka
Rok studiów: 2
Miasto uczelni: Poznań
Uczelnia: WSL
Pracuję: Tak

Reklama

Odp.: Jedynka wbita w kość, prośba o ocenę oraz ewentualną p

Nieprzeczytany postautor: emilialamik » 31 lip 2017, 09:27

Skonsultuj to z jednym czy kilkoma stomatologami, nikt Ci nie pomoze jak oni
emilialamik
Hero member
 
Posty: 71
Rejestracja: 05 lip 2017, 14:47
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Protetyka i implanty

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

  • Reklama
cron