• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Implant czy most? Co lepiej wstawić na brakującą szóstkę?

Protezy stałe czy ruchome? Co, jak, gdzie, kiedy.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Implant czy most? Co lepiej wstawić na brakującą szóstkę?

Nieprzeczytany postautor: oswald99 » 30 kwie 2016, 13:29

Witam,

Niestety musiałem niedawno usunąć szóstkę, chciałbym założyć implant lub most. Trochę poczytałem o zaletach/wadach i jednej i drugiej opcji, lecz nadal nie jestem zdecydowany.

Przy wyborze kieruje się głównie jakością i gwarancją, że implant/most posłuży mi jak najdłużej, kwestia finansowa jest mniej istotna (chociaż też niestety się liczy). Najważniejszą sprawą dla mnie jest to, aby implant/most odciążył przeciwną stronę uzębienia, gdyż przez brak szóstki jest ona najczęściej używana i bardziej narażona na zepsucie.

Chciałbym również się zapytać o niezbędne zabiegi przed wstawieniem mostu/implantu. Czy wskazane jest usunięcie ósemek, tak by później nie było z nimi problemu? Jak ważny jest prawidłowy zgryz i układ szczęki? Oraz czy istnieją może jakieś inne opcje zastępcze od implantów/mostków, dzięki którym mógłbym uzupełnić brak szóstki?

Z góry dziękuje serdecznie za odpowiedzi :)
oswald99
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 30 kwie 2016, 13:06
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Reklama

Odp.: Implant czy most? Co lepiej wstawić na brakującą szóst

Nieprzeczytany postautor: kaja1107 » 24 paź 2016, 09:06

mialam raz problem z zebem. zaczelo sie od leczenia kanalowego. jednak pozniej okazalo sie ze wymaga to kolejnych wizyt i nie wiedzialam kiedy ten koszmar dla mnnie sie skonczy. zalezalo mi jednak na tym, zeby zab byl do konca wyleczenia. po zakonczeniu leczenia kanalowego zdecydowalam sie jesczze na http://stomatologia.pro-familia.pl/stomatologia-estetyczna-rzeszow/licowki-rzeszow/ msuze przyznac ze efekt bardzo mi sie podoba. na poczatku myslalam ze lepiej bedzie od razu zrobic implant. jednak teraz wiem ze lepiej jest miec swoje zeby mimo ze tyle godzin siedzenia na fotelu dentystycznym nie nalezalo do przyjemnosci
kaja1107
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 24 paź 2016, 09:00
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Implant czy most? Co lepiej wstawić na brakującą szóst

Nieprzeczytany postautor: MedykDent » 24 paź 2016, 13:00

Oczywiście, że lepiej jest wstawić implant zęba niż most czy protezę. Implanty to najnowocześniejsza i najbardziej komfortowa metoda uzupełniania braków w uzębieniu. Przy stosowaniu protez i mostów może dojść do pogorszenia stanu dziąseł i ich cofania, stopniowego zaniku kości, a nawet do rozchwiania i utraty zębów, na których opiera się proteza. Zachęcam do poczytania np. naszego bloga: www.medykdent.pl/blog/, na którym znajdziesz odpowiedzi na twoje pozostałe pytania.
MedykDent
Aktywny
 
Posty: 10
Rejestracja: 09 sty 2015, 14:42
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: Lekarz stomatolog
Kierunek studiów: -
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Implant czy most? Co lepiej wstawić na brakującą szóst

Nieprzeczytany postautor: Noa-Dental » 16 lis 2016, 18:11

Dzień Dobry,
zgadzam się z MedykDent, że dużo lepiej jest wstawić implanta stomatologicznego niż most. Zalet jest cały szereg, zapraszam do przeczytania artykłu na naszej stronie na temat: Czym są implanty stomatologiczne? Znajdzie Pan tam odpowiedzi na wszystkie swoje pytania :)
Noa-Dental
Początkujący
 
Posty: 3
Rejestracja: 16 lis 2016, 17:32
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: lek. stomatolog
Kierunek studiów: Stomatologia
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Wrocław
Uczelnia: AM
Pracuję: Tak

Odp.: Implant czy most? Co lepiej wstawić na brakującą szóst

Nieprzeczytany postautor: AnnaMon » 24 sty 2017, 14:39

Ja się, aż tak na tym nie znam ale wydaje mi się, że to wszystko zależy od indywidualnego przypadku. Może najlepiej byłoby w tej kwestii poradzić się specjalisty. Umów się na wizytę do http://www.vitadent.net.pl/ oni na pewno doradzą Ci najlepszą opcję.
AnnaMon
Hero member
 
Posty: 55
Rejestracja: 16 lis 2016, 14:49
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: Kraków
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Implant czy most? Co lepiej wstawić na brakującą szóst

Nieprzeczytany postautor: MateuszK » 16 lut 2017, 14:51

Witam serdecznie zacznę od przedstawienia sprawy, obecnie mam 22 lata urazu doznałem w wieku około 12 lat, upadłem i zębami uderzyłem o krawężnik ząb jedynka wypadł ale udało się go ponownie wstawić w miejsce za pomocą szyny, obecnie noszę aparat ortodontyczny i były robione próby ściągnięcia jedynki za pomocą aparatu- bezskutecznie. Otrzymałem od ortodonty namiary na dobrego specjalistę od implantów zaproponował on dwie opcje pierwsza usunięcie jedynki i odbudowanie miejsca kością oraz dopiero jak kość/materiał komponujący się przyjmie i zagoi wstawienie implantu oraz koron na dwie jedynki, koszt wszystkiego wynosiłby około 7000 zł co bardzo mnie niepokoi jednak najważniejsze jest dla mnie by mieć to dobrze zrobione, oraz drugą opcję by udać się do dobrego protetyka i zrobić most opierający się na jedynce i dwójce. Proszę o osoby mające większe pojęcie o informację co byłoby dobrym rozwiązaniem, nie chce już wstydzić się za każdym razem kiedy trzeba się uśmiechnąć. Poniżej w załączniku zamieszczam zdjęcie sprzed 8 miesięcy przed założeniem aparatu. Jeszcze jedno pytanie czy jest możliwość zrobienia tego na NFZ lub jakiekolwiek dofinansowanie, jestem tylko studentem i nie chciałbym ponownie brać nie wiadomo ile pieniędzy w kredycie. Z góry dziękuję za odpowiedź i proszę o cenne rady co robić oraz ocenę mojego przypadku, ponieważ powoli zaczynam już wątpić że będę mógł się cieszyć ładnym uśmiechem.
Załączniki:
https://zapodaj.net/aa9a981902502.jpg.html
MateuszK
Początkujący
 
Posty: 2
Rejestracja: 16 lut 2017, 14:46
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Student
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Logistyka
Rok studiów: 2
Miasto uczelni: Poznań
Uczelnia: WSL
Pracuję: Tak

Odp.: Implant czy most? Co lepiej wstawić na brakującą szóst

Nieprzeczytany postautor: alutka90 » 28 lip 2022, 02:13

Witam,co sądzicie o implantach stomatologicznych? Czy waszym zdaniem warto jest inwestować w tego typu usługi? Bardzo chciałabym,by mój uśmiech wyglądał jak z moim młodych lat,dlatego na myśl przyszły mi implanty. Co sądzicie o tym https://frankowski.pl/all-on-4/all-on-4-o-zabiegu/ ? Zapraszam do dyskusji i komentowania.
alutka90
Weteran
 
Posty: 375
Rejestracja: 19 lip 2019, 13:30
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Protetyka i implanty

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

  • Reklama