• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

pomocy

Protezy stałe czy ruchome? Co, jak, gdzie, kiedy.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Odp.: pomocy

Nieprzeczytany postautor: Justyna » 04 kwie 2011, 17:11

Dodzwoniłam się kiepsko z terminami, nie dam rady się tam umówić na wizytę.
Byłam dziś u mojego stomatologa i doradzono mi założenie 6 koronek porcelanowych tzn. usunąć 2 górne dwójki, jedynki podleczyć kanałowo i most osadzić na kłach i na jedynkach. Wszystko pięknie ale boję się ze za rok lub dwa a nawet pięć te jedynki zaczną boleć i cała robota na marne a poza tym najzwyczajniej w świecie koszty mnie przerastają coś około 4 tyś.
W związku z tym mam pytanie czy warto zastanowić się w moim przypadku nad protezą ruchomą z tego co się orientuję jest kilka rodzai i może w moim przypadku to byłoby wyjście.
Dodam że szkoda mi zniszczyć moje 3 bo są ładne a pod most trzeba wiadomo. I na prawdę bardzo chętnie pozbyła bym sie z buzi tego wszytskiego co mnie boli, puchnie itp.
Z góry dziekuję za szybką i fachową odpowiedź.
Justyna
 

Reklama

Odp.: pomocy

Nieprzeczytany postautor: mymy » 04 kwie 2011, 21:35

Myślę że za takie pieniądze będzie to zrobione profesjonalnie!
A mówiła Pani podczas rozmowy że zęby bolą? Bo bolą prawda? Może wtedy da się termin przyspieszyć.
Proteza ruchoma akrylowa jest refundowana przez NFZ, a więc jest darmowa. Pytanie czy zastosowanie protezy ruchomej i odroczenie terminu leczenia tych siekaczy nie spowoduje za bardzo posuniętego zniszczenia zębów, nienadającego się do odbudowy. Nie wiem w jakim stanie są te zęby, czy da się te 2 uratować, bo jeśli nie, to wyjściem jest albo proteza ruchoma albo most - i w tym ostatnim przypadku oszlifowanie 3 będzie nieuniknione (no chyba że implanty, tylko koszt tego rozwiązania jest bardzo duży).
Także priorytetem jest ocena zębów i Pani dolegliwości związanych z tymi zębami. Pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: pomocy

Nieprzeczytany postautor: Justyna » 04 kwie 2011, 22:19

Pomęczę Pana jeszcze troszkę.
Jedynki są do wyleczenia, dwójki nie.
Czy gdyby jedynki wyleczyć i na nie nałożyć dwie oddzielne koronki,a na dwójki coś w rodzaju protezy szkieletowej, byłoby dobrze ?
Nie chodzi o to ze chcę to zupełnie za darmo, tylko 4 tys to jednak dużo a boje się ze to nie wytrzyma długo. Zęby są po resekcji i ciągle wydaje mi się że je odczuwam. A kły zawsze można wykorzystać w późniejszym terminie.
Jutro idę do innego stomatologa w sprawie konsultacji ale zupełnie nie wiem jak podejść do tego problemu.
Zęby bolą i podejrzewam że jak sie skończy antybiotyk problem wróci ze zdwojoną siłą.
Nie męczę już swoimi problemami. Dziękuje za rady.
Justyna
 

Odp.: pomocy

Nieprzeczytany postautor: mymy » 04 kwie 2011, 22:38

Taka wersja też może być. Proteza szkieletowa jest płatna lecz jest użytkowanie jest o niebo przyjemniejsze od akrylowej, jest mniej rozległa oraz posiada inny, zdecydowanie lepszy (bardziej wskazany), charakter przenoszenia sił na podłoże. 2 korony + proteza szkieletowa na pewno będą tańsze niż 2 mosty 3-członowe.
Te jedynki są po resekcji? Może te bóle są od dwójek? Tu niestety nie pomogę, wiem natomiast, że jeśli nie usunie się przyczyny bólu to antybiotyk nie pomoże..

ps. po to założyłem to forum by próbować pomóc, więc proszę się nie krępować! ;)
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: pomocy

Nieprzeczytany postautor: Justyna » 04 kwie 2011, 22:53

:) :) :) Jedynki i dwójki są po resekcji, bóle są od dwójek ale nie bolały bardzo ciut odczuwałam, aż tu pewnego dnia ...
Już w trakcie brania antybiotyku rozbolały wszystkie cztery i co mnie zdziwiło ze jakby ten stan zapalny wędrował.
Wiem antybiotyk nie załatwia sprawy trzeba podjąć decyzje.
Problem mam z tym ze za miesiąc oficjalne wystąpienie i nijak się to ma do szczerbatego uśmiechu.
Tak to jest jeśli się zwleka z ważnymi sprawami.
Forum jest super.
Justyna
 

Odp.: pomocy

Nieprzeczytany postautor: mymy » 04 kwie 2011, 23:03

Dziękuję :)
Aha, bardzo dobrym materiałem diagnostycznym byłoby zdjęcie RTG tych siekaczy. Proszę zapytać o nie lekarza u którego będzie Pani w najbliższym czasie - powinno ukazać, który ząb jest winowajcą.
W razie dalszych pytań służę, lecz dopiero jutro :P
pozdrawiam serdecznie
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: pomocy

Nieprzeczytany postautor: Gość » 19 kwie 2011, 19:09

Decyzja podjęta. Resekcja i leczenie kanałowe wszystkich 4 zębów a na to koronki.
Czy tak bedzie dobrze ?
Gość
 

Odp.: pomocy

Nieprzeczytany postautor: mymy » 19 kwie 2011, 19:22

Czyli da się wyleczyć te 2? Bo jeśli tak to bardzo dobrze. Niecałe 3 tys. liczę. Zawsze korona lepsza niż most, bo zostaje własny ząb.
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: pomocy

Nieprzeczytany postautor: Gość » 19 kwie 2011, 19:55

Tak da sie wyleczyć :). Poszłam do innego stomatologa, mają tam chirurga i zaproponowano mi resekcje wg mnie to najrozsądniejsze wyjście. Co nie znaczy że cieszę sie na myśl o resekcji brrrr....... pozostaje nadzieja ze tym razem nie będzie tak bolało w trakcie i po jak 10 lat temu.
A finansowo wyjdzie ciut mniej ( resekcja 200 x 4 + 4 koronki, leczenie kanałowe z NFZ ) ale jestem bardziej pewna że koronki utrzymają się dłużej niż proponowane wcześniej mosty a moje obydwie trójki pozostaną nienaruszone :) :) :).
Gość
 

Odp.: pomocy

Nieprzeczytany postautor: mymy » 19 kwie 2011, 20:19

zgadzam się :)
no tak, kanałowe na NFZ, jeszcze się w tych procedurach nie łapię. Na razie wiedziałem że leczenie kanałowe refundowane jest u kobiet w ciąży i w okresie połogu.
pozdrawiam i powodzenia życzę :)
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: pomocy

Nieprzeczytany postautor: Sandra » 02 mar 2012, 21:39

Witam, a mam takie pytanie ... mam 17 lat i mam próchnicę i nie wiem czy mogę iść na wybielanie zębów dentystycznie czy to coś pomoże czy próchnica zniknie?
Sandra
 

Odp.: pomocy

Nieprzeczytany postautor: mymy » 02 mar 2012, 22:53

Witam,
najpierw trzeba zęby wyleczyć, chociażby te które są zajęte próchnicą a mają być wybielane.
Pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

pytanko

Nieprzeczytany postautor: aga » 03 maja 2012, 19:12

niestety po 2 latach od założenia odpadła mi licówka z jedynki razem z zębem, który się zepsół w tym czasie. teraz mam założony ulepek, tylko po to aby nie było wielkiej czarnej dziury. lekarz powiedział ze reszta zęba, która pozostała jest do usunięcia ponieważ jest cała zepsuta. tak więc w pon. mam jechać na zrobienie wycisków, już ze zdjęciem całej szczęki, ay lekarz zrobił mi częściową protezkę, na te 6 tyg. do momentu wygojenia się dziąsła. dodatkowo calą sprawę komplikuje druga 1, na której również jest licówka, która pękła. lekarz nie wie czego się może spodziewać po ściągnięciu licówki. opcje, które zaproponował mi stomatolog całkowicie mnie przerastają finansowo, dlatego też chciałam poprosić o podpowiedź, co można z tą 1(a raczej jej brakiem) zrobić. będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.pozdrwiam
aga
 

Odp.: pomocy

Nieprzeczytany postautor: mymy » 03 maja 2012, 23:31

jeśli ta druga jedynka jest w odpowiednim stanie można założyć most, ewentualnie implant. W grę wchodzi również proteza ruchoma o której Pani pisze. Niestety ze względu na małą ilość informacji i brak zdjęcia nie umiem więcej pomóc.
Pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: pytanko

Nieprzeczytany postautor: aga » 06 maja 2012, 17:50

a jeżeli chodzi o most to jakie to są koszta?
czy ewntualnie może mi Pan polecić jakiegoś specjalistę po "fachu" ze Słupska lub Ustki, chodzi mi o osobę godną polecenia.
Pozdrawiam
aga
 

PoprzedniaNastępna

Wróć do Protetyka i implanty

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

  • Reklama
cron