• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

dylematy nad zębami, kto pomoże w podjęciu słusznej decyzji?

Protezy stałe czy ruchome? Co, jak, gdzie, kiedy.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

dylematy nad zębami, kto pomoże w podjęciu słusznej decyzji?

Nieprzeczytany postautor: jjagienkam1 » 12 lip 2012, 22:46

zastanawiam się nad podjęciem bardzo ważnej dla mnie decyzji w sprawie zębów i cały czas waham się. Otóż mam dość nieestetyczny wygląd zębów w górnym łuku i chciałam zalozyc aparat (na dół zresztą także) ale Pani ortodontka po zrobieniu zdjęć odradziła mi go (mam juz założony) gdyż mam juz lewą jedynkę i dwójke porcelanową oraz prawą jedynkę martwa po leczeniu kanałowym. obawiala sie , ze aparat nie przyniesie oczekiwanych rezultatow i zaproponowała korony na ta martwa jedynke prawą oraz od razu na dwójke i trojke, które sa zdrowe, ale tutaj celem jest poprawa estetyki zębów (kieł wychodzi a dwójka jest schowana) nie wiem czy się zdecydować, bo mam dopiero 29 lat a to jednak duża ingerencja i zabieg nieodwracalny. Dodam ,że jednynka zaczzyna sinieć i nie podoba mi się, na pewno jakby wstawić koronę, to ładnie by współgrała ztymi co juz mam, ale co z tamtymi zebami? lekarz twierdzi,ze jak robić to wszystkie trzy zeby od razu, bo wtedy jest efekt. Bardzo proszę o poradę. chetnie wkleję zdjecie zebow , ale jestem tu nowa i nie bardzo wiem jak i czy mozna to zrobić. sprawa tego górnego łuku spędza mi sen z powiek, bo jest to zabieg nieodwracalny i czy to nie wstyd chodzić w wieku 29 lat ze sztucznymi zebami?
jjagienkam1
 

Reklama

Odp.: dylematy nad zębami, kto pomoże w podjęciu słusznej de

Nieprzeczytany postautor: mymy » 20 lip 2012, 16:46

jjagienkam1 pisze:Pani ortodontka po zrobieniu zdjęć odradziła mi go (mam juz założony)

ortodonta odradził aparat który jest już założony?
kieł wychodzi w wieku 29 lat?
problem jest taki że zamek ortodontyczny nie będzie się trzymał na porcelanie.
Nie jest to wstyd ale najlepiej takie rozwiązania jak korony odciągnąć w czasie najdalej jak się da. Nie ma przeciwwskazań by martwego zęba przesuwać ortodontyczne, potrzebne jest tylko leczenie kanałowe, które samo w sobie już rozjaśni zęba. Jest jeszcze coś takiego jak wybielanie martwych zębów, tańsze od korony i można powtarzać. Zeszlifowanych tkanek już się przywróci. A jeśli już, to czemu od razu korona a nie licówka? Która jest tańsza, trzeba mniej zeszlifować a efekt jest identyczny?
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: dylematy nad zębami, kto pomoże w podjęciu słusznej de

Nieprzeczytany postautor: aqq » 18 gru 2015, 22:25

Nie masz się nad czym zastanawiać jak ci to przeszkadza załóż aparat, ale grunt to dobrze czuć się w swoim ciele decyzja należy do ciebie.
aqq
Aktywny
 
Posty: 15
Rejestracja: 18 gru 2015, 22:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Student
Tytuł / Specjalizacja: pacjent
Kierunek studiów: pacjent
Rok studiów: 3
Miasto uczelni: Wągrowiec
Uczelnia: pacjent
Pracuję: Tak


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Protetyka i implanty

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

  • Reklama