• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Sinus lift - nietypowa metoda

Protezy stałe czy ruchome? Co, jak, gdzie, kiedy.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Sinus lift - nietypowa metoda

Nieprzeczytany postautor: Martynka33 » 27 cze 2012, 16:33

Witam,

jestem już po trzech konsultacjach implantologicznych. Opinie poszczególnych lekarzy róźnią się dość mocno.
Ostatnio implantolog zaproponował mi sinus lift wykonany metodą, która jest chyba dość mało popularna, gdyż nie mogę znaleźć na jej temat informacji w internecie. Mianowicie, z mojej kości lekarz zamierza wyciąć bloczek, wypchać go do góry, ułożyć poziomo i w ten sposób wykorzystać moją własną kość, która wg lekarza jest bardzo dobra.

Co sądzicie o takiej metodzie? Czy ktoś forumowiczów miał coś takiego? I jak wygląda żywotność implantu na dłuższą metę, przy takim sposobie podniesienia zatoki. Czy niesie to jakieś ryzyko?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Martynka33
Aktywny
 
Posty: 18
Rejestracja: 27 cze 2012, 16:26
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Reklama

Odp.: Sinus lift - nietypowa metoda

Nieprzeczytany postautor: mymy » 28 cze 2012, 23:59

Witam,
własna kość to najlepszy materiał. Rozumiem że ten kawałek miałby być ułożony poziomo ale po otwarciu zatoki, pod błoną śluzową? Tak się podaje również inne materiały.
Myślę że fajny pomysł, ale to raczej standardowy sinus lift, tylko że użyty jest bloczek kostny a nie wiórki kości własnej z materiałem kościozastępczym. Rokowanie raczej dobre, ale radzę popytać w środowisko chirurgów.
pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Sinus lift - nietypowa metoda

Nieprzeczytany postautor: Martynka33 » 29 cze 2012, 08:19

Mymy, bardzo dziękuję za odpowiedź. Stomatolog u którego byłam specjalizuje się właśnie w chirurgii szczękowej. Z tego co zrozumiałam, wyglądałoby to tak jak na tej animacji:

http://www.youtube.com/watch?v=mJmhqOJW ... re=mh_lolz

także jest to sinus lift zamknięty, ale ma być wykorzystana moja kość, zamiast ją rozwiercać i niszczyć.
Martynka33
Aktywny
 
Posty: 18
Rejestracja: 27 cze 2012, 16:26
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Odp.: Sinus lift - nietypowa metoda

Nieprzeczytany postautor: mymy » 29 cze 2012, 12:19

ahaaa,
jak osteotom to tylko sinus lift zamknięty :) z tego co słyszałem to bardzo fajna metoda.

Początkowo z Pani opisu wywnioskowałem że ma być pobrany kawałek kości np. z bródki a następnie włożony pod błonę śluzowa przy sinus lift otwartym (czyli nacinanie błony śluzowej i kości od przedsionka jamy ustnej).

Sinus lift zamknięty jest fajną metodą ale nie ma takiego wglądu w pole zabiegowe jak przy metodzie otwartej. Jeśli chirurg wykonywał już takie zabiegi myślę, że warto się skusić. Dodatkowym plusem takiej operacji jest brak potrzeby pobierania własnej kości i brak dwóch ran: z miejsca pobrania i z miejsca wszczepienia.
pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Sinus lift - nietypowa metoda

Nieprzeczytany postautor: Martynka33 » 29 cze 2012, 12:47

Trochę zaniepokoił mnie fakt, że nie znalazłam zbyt wiele informacji na temat tej metody, w większości klinik w lifcie zamkniętym poprzez otwór na implant dodają jednak preparat kościozastępczy.
Mnie też się zawsze wydawało, że własna kość jest najlepsza. Natomiast na innym forum jedna osoba pisze, że ok. 60% własnej kości z czasem może zaniknąć, dlatego ta metoda nie jest stosowana i nie jest efektywna.

Jak na razie zastanawiam się co robić, iść do kolejnego specjalisty, czy też ponownie do obecnego i przedstawić mu moje obawy i wątpliwości, może je rozwieje.

Poprzedni implantolog u którego byłam, chciał robić lift otwarty. Metoda kosztowna, ale i strasznie inwazyjna :(
Martynka33
Aktywny
 
Posty: 18
Rejestracja: 27 cze 2012, 16:26
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Odp.: Sinus lift - nietypowa metoda

Nieprzeczytany postautor: mymy » 29 cze 2012, 22:06

Martynka33 pisze:Natomiast na innym forum jedna osoba pisze, że ok. 60% własnej kości z czasem może zaniknąć, dlatego ta metoda nie jest stosowana i nie jest efektywna.

tak samo jak i materiału kościozastępczego.. Dlaczego kość własna miałaby szybciej zanikać niż materiał kościozastępczy?

Martynka33 pisze: ponownie do obecnego i przedstawić mu moje obawy i wątpliwości, może je rozwieje.

tak bym właśnie zrobił. wysłuchać Pani zawsze może.
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Sinus lift - nietypowa metoda

Nieprzeczytany postautor: Martynka33 » 09 sie 2012, 18:31

Witam ponownie...

Jestem już po zabiegu implantacji wraz z podniesieniem zatoki. Chciałam zapytać o jedną rzecz. Po zabiegu nie miałam dolegliwości bólowych, natomiast w czwartej dobie po zabiegu zaczęłam odczuwać dyskomfort i taki jakby ucisk wewnątrz policzka, prawdopodobnie w zatoce. Nie jest to ból, nie mam opuchlizny. Ale jest ciągły dyskomfort, czasami zdarza się minimalne mrowienie policzka, czasem uczucie ciepła.
Dziś zaczęła się dziewiąta doba po zabiegu i nadal to trwa, czy to jest normalny objaw? Jeśli nie, to co robić?
Kontrolę mam dopiero za trzy dni, cały dzień próbuję się skontaktować z moim lekarzem, ale nie odbiera.
Martynka33
Aktywny
 
Posty: 18
Rejestracja: 27 cze 2012, 16:26
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Odp.: Sinus lift - nietypowa metoda

Nieprzeczytany postautor: mymy » 11 sie 2012, 00:21

dobry wieczór,
ciężko mi powiedzieć cóż to takiego może się dziać, może reaguje tak Pani na gojenie. Proszę wyczekać wizyty kontrolnej bo chirurg na pewno powie więcej niż ja, myślę też, że warto wykonać RTG tegoż miejsca.
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Sinus lift - nietypowa metoda

Nieprzeczytany postautor: Martynka33 » 12 sie 2012, 17:03

Witam,

byłam już na kontroli. Pan doktor niczego nie stwierdził, rana goi się pięknie i nie ma objawów stanu zapalnego. Podejrzewam, że przyczyna tkwi gdzie indziej, niż w implancie.
Martynka33
Aktywny
 
Posty: 18
Rejestracja: 27 cze 2012, 16:26
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Odp.: Sinus lift - nietypowa metoda

Nieprzeczytany postautor: mymy » 13 sie 2012, 14:45

Więc może warto wybrać się do laryngologa
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Sinus lift - nietypowa metoda

Nieprzeczytany postautor: Martynka33 » 14 sie 2012, 23:18

U laryngologa oczywiście byłam, jeszcze przed konsultacją z chirurgiem. Nic nie stwierdzono. Do reszty objawów muszę dodać ból głowy, ucisk w okolicach obu uszu i pisk w uszach. Podejrzewam, że przyczyną jest delikatne podwyższenie zgryzu, które robiłam kilka dni przed implantacją. Byłam już na dwóch korektach, mam w planie jeszcze jedną, minimalną. Podwyższone zęby rzeczywiście mi przeszkadzały i nie mogłam się przyzwyczaić, ale teraz jest ok. Pisk i ucisk na razie nie mija. Po prostu ten dyskomfort promieniuje do policzka, ale nie jest związany z implantem.
Jeśli po ostatniej korekcie te odczucia nie miną, nie wiem gdzie szukać przyczyny.
Czy zaciskanie zębów w nocy (ze stresu) plus nowy podwyższony zgryz (minimalnie) mogą dawać takie objawy?
Jakoś to się zbiegło w czasie, głowa zaczęła boleć już na drugi dzień po podwyższeniu, potem doszedł ten ucisk przy uszach.
Martynka33
Aktywny
 
Posty: 18
Rejestracja: 27 cze 2012, 16:26
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Odp.: Sinus lift - nietypowa metoda

Nieprzeczytany postautor: mymy » 16 sie 2012, 23:40

oczywiście że mogą. Proszę druga połówkę spytać czy zgrzyta Pani w nocy albo zaciska zęby. Zwykle rano po takich wyczynach bolą mięśnie odpowiedzialne za żucie.
Proszę masować mięśnie, zlikwidować przeszkodę w zgryzie i zdiagnozować się w kierunku bruksizmu.
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Sinus lift - nietypowa metoda

Nieprzeczytany postautor: Martynka33 » 04 wrz 2012, 12:00

Niestety, wpakowałam się trochę w kłopoty z tym nieszczęsnym zgryzem. Byłam na kilku korektach, z mięśniami jest już lepiej, ale problem w tym, że dentystka nie za bardzo rozumiała w czym jest problem, szlifowała kompozyt opierając się głównie na moich odczuciach, przy czym ja nie byłam do końca pewna, co jest nie tak.
W efekcie po ostatniej korekcie z mięśniami jest lepiej, ale coś jest krzywo, bo teraz dolną trójką uderzam o górną jedynkę. Wcześniej tak nie było, w rezultacie górna jedynka ciągle mnie pobolewa od tego uderzania. Czym to może grozić?
I najważniejsze, do kogo się udać, żeby to fachowo poprawić? Do mojej dentystki nie mam ochoty już iść, stwierdziła, że już więcej nie będzie mi korygować i że z żadnym pacjentem nie miała dotąd takich problemów.
Podejrzewam, że po którejś stronie trzeba minimalnie dodać kompozytu, żeby to wyrównać. Nie wiem tylko do jakiego specjalisty się z tym udać, bo oczywiście nie chcę, zakładać aparatu na zęby... Czy ortodonta będzie wiedział, co z tym zrobić? Czy od razu zaproponuje mi aparat?
Martynka33
Aktywny
 
Posty: 18
Rejestracja: 27 cze 2012, 16:26
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Odp.: Sinus lift - nietypowa metoda

Nieprzeczytany postautor: mymy » 06 wrz 2012, 22:40

Musi to zbadać inny lekarz, to tego raczej specjalizacja nie jest wymagana ;) Ale można skorzystać z usług np. protetyka lub osoby mającej do czynienia w dysjunkcją narządu żucia.
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Protetyka i implanty

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

  • Reklama