• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Jak wkład koronowo-korzeniowy wybrać?

Protezy stałe czy ruchome? Co, jak, gdzie, kiedy.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Jak wkład koronowo-korzeniowy wybrać?

Nieprzeczytany postautor: evon » 18 paź 2017, 13:32

Witam,

Cieszę się, że znalazłem to forum, ponieważ potrzebuję fachowej porady od osób obeznanych z tematem.
Kilka dni temu byłem na wizycie kontrolnej u dentysty. Okazało się, że mam kilka rozszczelnionych plomb.
Podczas wymiany jednej z nich ukruszył się kawałek zęba. Po usunięciu starej plomby okazało się, że z zęba zostały tylko dwie ścianki. Policzkowa i podniebieniowa (tak je przynajmniej nazywał dentysta).
Jedna ścianka jest "dość gruba" natomiast druga ma grubość ok. 1 mm.
Wg dentysty mam do wyboru dwie opcje:
1 - tańsza - wkład kk z włókna szklanego i na to porcelanowa korona
2 - droższa - wkład metalowy, jeśli dobrze zrozumiałem, usunięcie ścianek i pełna porcelanowa korona.
Pomijając koszty (350 zł vs 750 zł) co będzie lepszym wyborem?
Podobno, wg opinii dentysty, przez to, że jedna ze ścianek zęba jest taka cienka, opcja tańsza jest niezalecana.
Nie mam się kogo doradzić więc prosiłbym kogoś kto jest obeznany z tematem o opinię.
evon
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 18 paź 2017, 13:21
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Reklama

Odp.: Jak wkład koronowo-korzeniowy wybrać?

Nieprzeczytany postautor: konot » 17 kwie 2023, 13:18

Dla mnie miejscem które mogę polecić każdemu i w którym u zyskasz najlepszą pomoc jest https://www.poladent.pl/korony-porcelanowe-poznan. Wiele razy miałam przyjemność korzystać z ich usług i zawsze jestem zadowolona z poziomu obsługi i niesamowicie przyjaznej atmosfery. W ich ofercie znajdziecie zabiegi z zakresu wykonywania koron porcelanowych, usuwania zębów i korzeni a także ekstrakcji ósemek, resekcji wierzchołków korzeni zębów, wycięcia wędzidełek, usunięcia zębów zatrzymanych. Kadra tam zatrudniona to prawdziwi specjaliści posiadający ogromną wiedzę w tym temacie. Dodatkowo ich obsługa nie kończy się na samym zabiegu a jest kontynuowana do całkowitego ustąpienia dolegliwości co jest rzadkością
konot
Weteran
 
Posty: 2704
Rejestracja: 14 gru 2018, 23:14
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Inna osoba
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Odp.: Jak wkład koronowo-korzeniowy wybrać?

Nieprzeczytany postautor: alutka90 » 22 cze 2023, 11:49

Moim zdaniem warto przede wszystkim udać się na taki zabieg do sprawdzonej kliniki takiej jak ta https://amber-clinic.pl/protetyka/ Oni na pewno Ci odpowiednio doradzą i dobiorą najlepsze dla Ciebie produkty i materiały bo moim zdaniem to jest bardzo indywidualna sprawa
alutka90
Weteran
 
Posty: 409
Rejestracja: 19 lip 2019, 13:30
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Protetyka i implanty

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

  • Reklama
cron