• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

przełamałam się i potrzebuję porady

Protezy stałe czy ruchome? Co, jak, gdzie, kiedy.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

przełamałam się i potrzebuję porady

Nieprzeczytany postautor: wiola2214 » 10 sty 2017, 18:32

Witam serdecznie, mam 35 lat - ostatni raz byłam u stomatologa 10 lat temu - brzmi jak spowiedź :-)
10 lat temu, będąc w ciąży wyleczyłam wszystkie ząbki. Teraz, teraz jest masakra - sama sobie jestem winna i nie miałam pojęcia, że stomatologia tak dalece się rozwinęła.
Od połowy listopada leczę, leczę, leczę - każdą złotówkę odkładam i leczę. - jestem dumna z siebie, chociaż musze się zmuszać by isć do gabinetu.
Udało mi się zarejestrowac na NFZ, ale to co się dzieje w gabinecie to jakaś paranoja ( nie umniejszając nikomu) - na zasadzie szpachli, przejechać wiertłem i zakleic i tylko to, co widać.
Chodzę również prywatnie - tu jest prawie niebo - powoli coś się zaczyna dziać w dobrą stronę.
Po krótce powiem tak, - dół nie jest chyba tragiczny - kilka miejsc do naprawy+ kamień. Z obu stron nie mam 5 już od 10 lat.
Góra - tragedia ( wstawię później zdjęcie). Od lewej wygląda to tak: 8 - same korzenie, 7-6 do robienie lub usunięcia - nikt nie potrafi podjąć decyzji, 5,4 - brak, 3 - wyczyszczony kanał, zabezpieczona do wypełnienia i odbudowy na włóknie szklanym, 2-1-1-dopiero co zrobione, 3 - wyczyszczona i zabezpieczona - również do odbudowy, 2 - stara rzecz na ćwieku - oplombowany z wszystkich stron - jest straszny i psuje sie przy dziąśle od spodu - nie mam pojęcia co z tym robić, 4-5 - brak, 6 - korzenie i kawałek jednej ścianki-7 same korzenie.
Mam dylemat, gdyż mam wrażenie że nikt nie ma na to pomysłu - na pewno moim celem jest zrobienie przodu od 3 do 3 - jeśli pozostałe są do usunięcia - to co dalej?
czy tych samych korzeni nie da się uratować? w jakikolwiek sposób - żeby zrobić na nich mosty?
prosze coś zasugerować
Wiola

----------------------------------- Scalono post 10 sty 2017, 18:32 -----------------------------------

https://drive.google.com/folderview?id= ... TBGSzB2akE

Prosze napiszcie czy można otworzyć te zdjęcia
wiola2214
Początkujący
 
Posty: 2
Rejestracja: 02 gru 2016, 13:12
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Reklama

Odp.: przełamałam się i potrzebuję porady

Nieprzeczytany postautor: magda906 » 19 sty 2017, 20:08

Skąd jesteś? W Katowicach doskonale radzą sobie z takimi problemami w klinice Borczyk, podpytaj, zerknij na http://www.borczyk.pl/ jak to wygląda. Nie należą do najtańszych, ale tu ważna jest jakość usług i zadowolenie klienta, więc nie ma mowy o amatorszczyźnie. Nie takie buzie doprowadzali do świetnej formy. Powodzenia.
magda906
Weteran
 
Posty: 126
Rejestracja: 25 mar 2014, 14:46
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: przełamałam się i potrzebuję porady

Nieprzeczytany postautor: wiola2214 » 25 sty 2017, 09:53

witam ponownie - jestem z woj. pomorskiego.
Jestem po konsultacji wstępnej z lekarzem stomatologiem odnośnie uzupełnienia ubytków.
I niestety jestem załamana. Idąc teraz dwoma ścieżkami jesteśmy na etapie leczenia oraz plany uzupełnienia prawie pustej szczęki.
Niestety wg lekarza nie ma szans na protezę częściową ani na most ( braki zebowe są od 3 do 7 z obu stron).
Brak ząbów w szczęce spowodował wysunięcie zebów żuchwy i nie ma prawdopodobnie miejjsca ani na protezę ani na most. Lekarz rozkłada ręce.
Ja również sie załamałam i nie wiem co dalej.
Szy=ukam jakiegoś fachowca w tej dziedzinie ( Malbork, Grudziądz - i okolice)
wiola2214
Początkujący
 
Posty: 2
Rejestracja: 02 gru 2016, 13:12
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: przełamałam się i potrzebuję porady

Nieprzeczytany postautor: grak » 21 gru 2022, 10:00

I znalazłaś kogoś? Szukam w Malborku. Przeglądam https://mdk.malbork.pl/ i inne serwisy, ale póki co nie mogę nikogo sensownego znaleźć. Gdzie polecacie uderzyć? Jakieś sprawdzone miejscówki?
Zależy mi na dobrych specjalistach. Cena nie jest najważniejsza.
grak
Weteran
 
Posty: 109
Rejestracja: 13 lut 2012, 08:38
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Odp.: przełamałam się i potrzebuję porady

Nieprzeczytany postautor: boddekk » 31 mar 2023, 13:44

Mogę Wam wszystkim polecić sprawdzić strone https://2minuty.pl/kuchnia/ , na której znajdziecie najróżniejsze artykuły i porady o tematyce domu, lifestylu, kuchni, podróży i wiele więcej. Jest to portal, który sam regularnie odwiedzam w poszukiwaniu wartościowych artykułów.
boddekk
Weteran
 
Posty: 2300
Rejestracja: 05 paź 2017, 14:38
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Student
Tytuł / Specjalizacja: Doktor
Kierunek studiów: Dentysta
Rok studiów: 3
Miasto uczelni: Warszawa
Uczelnia: Politechnika
Pracuję: Tak


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Protetyka i implanty

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

  • Reklama