• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

leczenie kanałowe nie bolącego zęba ? po co ?

Pytania, obawy
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

leczenie kanałowe nie bolącego zęba ? po co ?

Nieprzeczytany postautor: luukiwitek » 13 sty 2012, 23:04

Witam,
jakieś 3-4 lata temu miałem robiony ząb przedostatni (chyba 6stka) bolał to go zatruli zaplombowali było dobrze, po pewnym czasie jakiś rok, dwa po zaplombowaniu, plomba się odgięła lekko -nie poszedłem z tym do dentysty bo nie widziałem takiego problemu czasem jakiś pokarm tam utknął ale zawsze wychodził. ostatnio jakiś miesiąc temu kawałek zęba mi się wykruszył/wyłamał żadnego bólu itp tylko jedzenie tam wchodzi. To chciałem żeby ,,dorobić'' kawałek plomby żeby nic mi tam nie wchodziło ,poszedłem wczoraj do dentysty czy da się dorobić kawałek plomby w miejscu wykruszenia zęba.Pani zobaczyła i powiedziała ze to będzie leczenie kanałowe bo próchnica mogła dojść zbyt daleko i ząb mógł się w środku podzielić czy coś.Więc skierowała mnie na zrobienie zdjęcia jakiegoś żeby sprawdzić czy rzeczywiście próchnica jest tak głęboko. Więc pytam was dlaczego kanałowe przecież to bolesne itp a ząb jest ok nie boli od ost plombowania , mogę pic zime czy ciepłe napoje nie ma z nim problemów. Czy na prawdę nie wystarczy dorobienie zwykłej plomby ?
i drugie pytanie czy leczenie kanałowe jest bardzo bolesne ? bo ta dentystka coś mówiła że zrobi kanałowe potem pójdę do chirurga on to zaszyje czy coś ? I ja sie pytam jak zaszyje jak ja mam jeść jak zamiast przedost zęba będzie puste miejsce ?
i jeżeli to kanałowe jest ,,na prawdę '' potrzebne to lepiej zrobić teraz jak ząb nie boli czy przeczekać aż zacznie boleć ?
i jak to jest z tą metodą THE WAND ( różdżka ) czy rzeczywiście cały zabieg jest bezbolesny ? ból pojawia się dopiero w domu i pomogą zwykłe tabletki ? proszę o szczere wypowiedzi.
aha byłem u ,,publicznego'' dentysty z ZUSu to ma jakieś znaczenie odnośnie jego decyzji z tym zębem ?
luukiwitek
Początkujący
 
Posty: 4
Rejestracja: 13 sty 2012, 22:44
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Reklama

Odp.: leczenie kanałowe nie bolącego zęba ? po co ?

Nieprzeczytany postautor: mymy » 14 sty 2012, 20:20

Witam,
ząb zatruty ma martwą miazgę. Martwą tkankę z organizmu powinno się mimo wszystko usuwać, kiedyś zacznie Cię ten ząb boleć albo lepiej, przyjdziesz do dentysty opuchnięty a wtedy ząb będzie pewno już do usunięcia. Dlatego warto zrobić to teraz, leczenie jest bardziej komfortowe, znieczulenie, jest stan zapalny działa gorzej.
Leczenie kanałowe nie jest bolesne ponieważ pracuje się w kanale zęba a nie poza nim, ale zawsze znieczulenie rozwiązuje ten problem.
Nie mam pojęcia o co chodzi z tym zaszywaniem.
The Wand to znieczulenie komputerowe, gdy podaje je wprawny operator nie czuć ukłucia, nie czuć wbijania i nie czuć podawania środka znieczulającego - zabieg jest całkowicie bezbolesny. Zwykłe znieczulenie może być nieznacznie czuć. Dodatkowo gdy lekarz będzie ostrożnie procować narzędziami w kanale zęba by go wyczyścić, nie będą potrzebne w domu tabletki przeciwbólowe.

Chyba z NFZ ;-) owszem ma to znaczenie bo leczenie takie jest refundowane do 18 roku życia, więc warto się pospieszyć.
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: leczenie kanałowe nie bolącego zęba ? po co ?

Nieprzeczytany postautor: luukiwitek » 14 sty 2012, 23:14

tylko u mnie w mieście (kietrz) NFZ nie ma na pewno the wand. Na zdjęcie zostałem wysłany Do raciborza do innego miasta.
Czy zwykłym zaszczykiem również nie będzie bolał zabieg ? z tym zaszywaniem to mogłem się pomylić gdyż pewnie chodziło o wypełnienie tego na koniec ale nie wiem czemu do chirurga ;/ a czy nie lepiej od razu usunąc ten ząb ? on ma może półtora ściany i troche plomby więc sam ząb to póltora ściany a plomba to nie wiem drugie póltora ściany coś czarno to widzę

o widzę pan jest z Raciborza czy stosują w Racku THE wand ?

i w tym zebie mam sporo tej plomby więc podejrzewam że aby dostać się do kanałów to będzie trzeba ją usunąć czy to jest bolesne ? jest to srebrna plomba
luukiwitek
Początkujący
 
Posty: 4
Rejestracja: 13 sty 2012, 22:44
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Odp.: leczenie kanałowe nie bolącego zęba ? po co ?

Nieprzeczytany postautor: mymy » 16 sty 2012, 00:24

Po zwykłym również nie będzie bolało.
Skoro tylko półtora zęba zostało, po leczeniu kanałowym można zacementować wkład koronowo-korzeniowy i odbudować materiałem światłoutwardzalnym, te zabiegi niestety są już płatne ale za to ząb będzie jeszcze na długie lata. Amalgamat w takim ubytku nie będzie się trzymać.
Tak gdzie pracuję jest The Wand :)
Nie powinno być to bolesne z racji tego że piszesz że ząb był zatruwany
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: leczenie kanałowe nie bolącego zęba ? po co ?

Nieprzeczytany postautor: luukiwitek » 16 sty 2012, 17:04

czyli reasumując
robiąc kanałowe będę miał powiększane kanały pod zębem ( i tego wiercenia tu sie obawiam)
potem czymś płukane i zalane czymś (czym) gdy wnętrze korzeń zostanie zalany to mam ząb nie zostanie usunięty a dorobione zostanie 3/4 zęba materiałem światłoutwardzanym i to wszystko ? po tym normalnie będę mógł jeść tamtą stroną ? będzie to gotowy można powiedzieć ząb ?
i na ilu wizytach będzie coś takiego robione ?
i czy na jednej wizycie zostanie zrobione wszystko łącznie z tym swiatłoutwardzaniem ? i bedę mógl normalnie kożystać z tego zęba ? czy bede musial przej nie wiem 3 miesiące kożystać z drugiej strony ? i po 3 miesiącach zostanie zrobiona swiatłoutwardzana konstrukcja ?
ile tak mniej więcej może to kosztować ? w czerwcu mam 18 lat

,,Skoro tylko półtora zęba zostało,'' w sensie że została ściana i pół zęba i boje sie żę będą chcieli mi go całego wyrwać..,.
luukiwitek
Początkujący
 
Posty: 4
Rejestracja: 13 sty 2012, 22:44
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Odp.: leczenie kanałowe nie bolącego zęba ? po co ?

Nieprzeczytany postautor: viviene » 16 sty 2012, 21:14

Witaj, ja własnie jestem po leczniu kanałowym górnej szóstki. Przebiega to mniej więcej jak opisałeś, niestety nie da się tego zrobić na jednej wizycie-u mnie były 3. 1 etap - zatrucie zęba,najpierw wywierci dziurę, usunie próchnice i zatruje nerw aby obumarł, wsadzi tam materiał tymczasowy-będziesz musiał uważać na niego, jest dość twardy ale lepiej uważać:) Po dwóch tygodniach poszłam znowu na etap 2 -wtedy rozwiercił ten tymczasowy materiał, usunął nerw i wyczyścił kanały-to jest takie skrobanie takimi drucikami ale naprawde nie boli, jest troche nieprzyjemne ale nie boli:) potem wsadził mi takie lekarstwo i za tydzień poszłam na 3 etap-wtedy jeszcze raz rozwiercił , wyczyścił i poszerzył kanały, potem je wypełnił. Na tym moznaby przestać, poprosić o tymczasowy opatrunek i na tą światłoutwardzalną już właściwą plombe przyjść potem ale ja chciałam mieć to z głowy i właśnie dziś przeszłam etap 3 do końca:) 2godziny na fotelu ale już z głowy.Powiem Tobie,że mnie też ząb nie bolał ale próchnica doszła już za głęboko stąd decyzja o leczeniu kanałowym. Teraz ząbek jest obolały i jem jeszcze na drugiej stronie ale myślę,że jutro już wróci wszystko do normy. Nie masz się czego bać, znieczulenie jest teraz tak dobre ,że to naprawde nie boli. Koszt - mój etap 1 - 150zł, etap 2- 150zł, etap 3 (razem z materiałem światłoutwardzalnym) 300zł. Powodzenia i nie ma się czego bać:)
viviene
 

Odp.: leczenie kanałowe nie bolącego zęba ? po co ?

Nieprzeczytany postautor: mymy » 16 sty 2012, 23:34

luukiwitek - tak, czyszczenie kanałów, wypełnienie ich i odbudowa korony i normalnie będzie można jeść. Przy prawidłowym leczeniu zęba nie trzeba będzie usuwać.
Jak ktoś wcześniej napisał zwykle leczenie to zajmuje 3 wizyty. Po wypełnieniu kanałów zwykle po tygodniu odbudowuje się koronę. Odbudowa myślę że 150-250 zł, zależy czy z bez wzmocnienia czy z. Pierwszy etap za Tobą a drugi będzie na fundusz.
Pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: leczenie kanałowe nie bolącego zęba ? po co ?

Nieprzeczytany postautor: luukiwitek » 17 sty 2012, 17:00

Czyli trochę mi się humor poprawił ;D
czyli jak miałem zatruwany 3 -4 lata temu to teraz juz nie będę musiał zatruwać ? czyli na jednej wizycie ściągną mi plombę, wyciągną martwą miazgę ( o ile jest martwa ) wyczyszcza i wypełnią czymś tam ? po tej wizycie na odbudowe korony bedę musiał przyjść w następnym tygodniu ?
luukiwitek
Początkujący
 
Posty: 4
Rejestracja: 13 sty 2012, 22:44
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Odp.: leczenie kanałowe nie bolącego zęba ? po co ?

Nieprzeczytany postautor: mymy » 17 sty 2012, 21:53

tak, o ile zdąży lekarz na jednej wizycie oczyścić kanały i je wypełnić, inaczej wydłuża się leczenie o jedną wizytę.
Miazga po takim czasie powinna być całkowicie martwa.
Pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak


Wróć do Leczenie kanałowe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

  • Reklama
cron